SR.272.d.04.2026.MD Zakup i dostawa paliwa gazowego dla Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim
Powiat Nowodworski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00303756
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00303756/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-23 12:26
- Lokalizacja
- Nowy Dwór Gdański, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-26298012-fb8e-4126-8dbe-aebb2eb9032b
- Identyfikator
- 5792231171
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303756 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SR.272.d.04.2026.MD Zakup i dostawa paliwa gazowego dla Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowodworski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192644808
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: gen. Władysława Sikorskiego 23
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Gdański
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.8.) Numer faksu: 55 247 36 70
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@nowydworgdanski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.nowydworgdanski.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12888421.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SR.272.d.04.2026.MD Zakup i dostawa paliwa gazowego dla Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-26298012-fb8e-4126-8dbe-aebb2eb9032b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303756
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043724/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 SR.272.d.04.2026.MD Zakup i dostawa paliwa gazowego dla Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00182804
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SR.272.d.04.2026.MD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa paliwa gazowego dla jednostki organizacyjnej Powiatu Nowodworskiego tj. Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim o łącznym szacunkowym wolumenie 769 957 kWh przez okres 24 – miesięcy nie wcześniej niż od dnia 1 czerwca 2026 r.
2. Miejsce realizacji zamówienia:
• Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim, ul. gen. Władysława Sikorskiego 23, 82-100 Nowy Dwór Gdański,
• Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim, ul. Warszawska 28b, 82-100 Nowy Dwór Gdański.
L.P.
Wykaz miejsc odbioru
1. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim
ul. gen. Władysława Sikorskiego 23 82-100 Nowy Dwór Gdański
Szacowane zużycie paliwa gazowego w okresie 24 m-cy (kWh) 594 368
Zużycie paliwa gazowego w 2026 roku styczeń - luty (kWh) 127 308
Zużycie paliwa gazowego w 2025 roku styczeń - grudzień (kWh) 290 310
Zużycie paliwa gazowego w 2024 roku marzec -grudzień (kWh) 176 750
Moc umowna/Grupa taryfowa 219 kWh/ BW-5 obowiązująca oferta „Gaz comfort indywidualny +/-”
Obowiązująca umowa - Czas nieokreślony
2. Starostwo Powiatowe
w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Warszawska 28b
82-100 Nowy Dwór Gdański
Szacowane zużycie paliwa gazowego w okresie 24 m-cy (kWh) 175 589
Zużycie paliwa gazowego w 2026 roku styczeń - luty (kWh) 38 745
Zużycie paliwa gazowego w 2025 roku styczeń - grudzień (kWh) 84 304
Zużycie paliwa gazowego w 2024 roku marzec -grudzień (kWh) 52 540
Moc umowna/Grupa taryfowa 110 kWh/ BW-3,6 OSD W – 3,6 GD
Obowiązująca umowa - Czas nieokreślony
3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
09123000 – 7 Gaz ziemny
60300000 Usługi przesyłu rurociągami
4. Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego zwanym dalej OSD, niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia sprzedaży paliwa gazowego, w tym w szczególności: zgłoszenia do OSD nowych kompleksowych umów sprzedaży paliwa gazowego. Czynności te Wykonawca wykona na podstawie stosownych pełnomocnictw udzielonych przez Zamawiającego wraz z zawarciem kompleksowych umów sprzedaży paliwa gazowego.
5. Dostawa paliwa gazowego odbywać się będzie na warunkach określonych ustawą Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 43) oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej oraz Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, zgodnie z taryfą dla paliwa gazowego OSD, zasadami określonymi w koncesjach, zgodnie z postanowieniami warunków umowy a także zgodnie z ofertą Wykonawcy i zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego.
6. Zestawienia z danymi o historycznym zużyciu paliwa gazowego, aktualnych parametrach dystrybucyjnych i aktualnym stanie umów podana jest w zestawieniu w pkt 2.
7. Dane o ilości kupowanego paliwa gazowego mają charakter szacunkowy, obliczone są na podstawie dotychczasowych poborów gazu. Prognoza zużycia paliwa gazowego stanowi jedynie przybliżoną wartość, która w trakcie wykonywania umowy może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Niezależnie od wielkości zużycia Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w postępowaniu ceny paliwa gazowego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń finansowych, jeżeli w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą lub większą ilość paliwa gazowego niż prognozowana.
8. Każdy nowy Punkt Poboru Gazu powstający w trakcie obowiązywania umowy musi mieć zapewnioną cenę jednostkową paliwa gazowego zgodnie z ofertą Wykonawcy wybranym w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Dostawa paliwa gazowego dla nowego Punktu Poboru Gazu nie objętego w pkt. 2, będzie dokonywana na podstawie rozszerzenia umowy o nowy punkt poboru bez konieczności renegocjowania warunków Umowy.
9. Dostarczane paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne, aktami wykonawczymi oraz Polskimi Normami lub normami równoważnymi.
10. Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania standardów jakościowych obsługi odbiorcy.
11. Wykonawca jest zobowiązany do przyjmowania od Zamawiającego, w uzgodnionym czasie, zgłoszeń i reklamacji dotyczących dostarczanego paliwa gazowego.
12. Wykonawca winien dysponować nie później niż w dniu wystawienia pierwszej faktury bezpiecznym portalem dostępowym dla odbiorców umożliwiającym pobieranie obrazów faktur i obserwację zużyć paliwa gazowego. Platforma powinna umożliwić zakładanie indywidualnych kont dla Odbiorców posługujących się tym samym nr NIP. Korzystanie z platformy winno być bezpłatne dla Odbiorcy. Zamieszczenie wiadomości w platformie musi być powiązane ze skierowaniem do Odbiorcy powiadomienia pocztą elektroniczną.
13. Zamawiający wymaga by Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia na dzień składania ofert posiadali zawartą obowiązującą umowę z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, na podstawie której można prowadzić sprzedaż paliwa gazowego za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tych OSD do wszystkich punktów poboru gazu wskazanych przez Zamawiającego.
14. Warunkiem rozpoczęcia dostaw paliwa gazowego we wskazanym terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy oraz skuteczne rozwiązanie / wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na dostawę paliwa gazowego.
15. Wykonawca będzie stosował cenę jednostkową rozliczeniową za dostarczone paliwo gazowe w wysokości zgodnej ze złożoną ofertą.
16. Zamawiający nie zgadza się na wystawianie faktur wstępnych.
17. Zamawiający oświadcza, że przeznaczenie paliwa gazowego jest na cele opałowe, w związku z czym jest zwolniony z podatku akcyzowego na podstawie art. 31b ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 o podatku akcyzowym (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 412).
18. Zamawiający informuje, że korzysta ze zwolnienia z podatku akcyzowego dla wszystkich punktów poboru objętych przedmiotem zamówienia.
19. Zamawiający zobowiązuje się do złożenia wymaganych przepisami prawa oświadczeń niezbędnych do zastosowania zwolnienia.
20. Wykonawca zapewni wsparcie przez cały okres obowiązywania umowy doradcy klienta instytucjonalnego.
21. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
22. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Zamówienie powinno być wykonane w całości przez wyłonionego Wykonawcę. Dostawa paliwa gazowego realizowana jest w ramach jednego systemu dystrybucyjnego, a jej rozdzielenie na kilku wykonawców mogłoby powodować problemy z koordynacją dostaw, rozliczeń oraz odpowiedzialności za ewentualne zakłócenia. W takim wypadku podział zamówienia na kolejne mniejsze części miałby sztuczny charakter (uzasadnienie zgodnie z art. 91 ust. 2 Pzp).
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60300000-1 - Usługi przesyłu rurociągami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 282869,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291265,29 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 282869,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: UNIMOT ENERGIA I GAZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730421440
7.3.3) Ulica: Aleje Jerozolimskie 142B
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-305
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 282869,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |