Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,
Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00303967
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00303967/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 13:04
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8201e5a8-5dcf-4e67-a977-73ae89b4363f
- Identyfikator
- 6351830724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00303967 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Mikołowski reprezentowany przez Zarząd Powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255016
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 4a
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@mikolowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-zp.mikolowski.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej,2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8201e5a8-5dcf-4e67-a977-73ae89b4363f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303967
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044380/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Roboty budowlane w ramach projektu Efektrywne Fuynkcjonalne Szkoły
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim współfinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusze na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla działania FESL.10.14 – Infrastruktura kształcenia zawodowego.”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246253
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1 Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie robót budowlanych związanych z dostosowaniem terenu w obrębie warsztatów szkolnych ZST w Mikołowie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w zakresie zapewnienia dostępności zewnętrznej, w ramach projektu „ Efektywne Funkcjonalne Szkoły – rozwój szkolnictwa zawodowego w Powiecie Mikołowskim” dofinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027 (Priorytet FESL.10: „Fundusze Europejskie na transformację”, działanie FESL.10.14: „Infrastruktura kształcenia zawodowego”).”.
1.2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności, następujące zakresy robót:
• przebudowa i poszerzenie określonych ciągów pieszych,
• budowa fragmentu nowego ciągu pieszego wzdłuż budynku warsztatów,
• budowa ciągu pieszego zakończonego placem stanowiącym miejsce zbiórki do ewakuacji,
• utwardzenie i wyznaczenie nowego miejsca postojowego dla niepełnosprawnych – wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
• wyznaczenie miejsca czasowego postoju – wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
• w ramach przebudowy ciągów pieszych wykonanie fakturowych oznaczeń nawierzchni w obrębie całego zamierzenia projektowego,
• przebudowa schodów terenowych,
• zabezpieczenie istniejącej skrzynki gazowej – montaż barierek ochronnych,
• montaż narożników ochronnych na krawędziach słupów,
• montaż wycieraczki systemowej gumowo-szczotkowanej najazdowej,
• malowanie istniejącej furtki wejściowej oraz istniejącej bramy,
• wymiana wadliwego słupka przy furtce wejściowej,
• likwidacja furtki przy schodach terenowych,
• likwidacja znaków drogowych zlokalizowanych przy bramie wejściowej,
• montaż nowych znaków drogowych,
• montaż instalacji elektrycznej oświetleniowej na istniejącym suficie wzdłuż ścieżki pieszej.
1.2.1. Wykonawca jest zobowiązany do:
• dostarczenia projektu powykonawczego instalacji elektrycznej wraz z protokołem badań ochrony przeciwporażeniowej sporządzonym przez osobę posiadającą uprawnienia elektryczne w tym zakresie.
1.2.2 Charakterystyka budynku – stan istniejący.
Warsztaty Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie usytuowane są w północnej części działki nr 677/11, charakteryzującej się płaskim ukształtowaniem terenu. Główny wjazd i wejście na teren kompleksu znajdują się od strony zachodniej, przy ul. Pokoju. Od furtki do głównego gmachu prowadzi zadaszony żelbetową konstrukcją ciąg pieszy o szerokości ok. 4,2 m, co znacząco podnosi komfort komunikacji. Logistykę warsztatową usprawnia bezpośrednie połączenie hal z placem manewrowym oraz systemem dróg wewnętrznych o szerokości przekraczającej 4 m, co zapewnia swobodny dostęp pojazdów i transport materiałów.
UWAGA:
a) Sporządzając ofertę Wykonawca winien uwzględnić fakt, że roboty będą prowadzone na terenie czynnej placówki szkolnej. Roboty budowlane należy zaplanować i realizować w sposób nie przeszkadzający w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, egzaminów oraz umożliwiający bezpieczne wejście uczniom i nauczycielom do remontowanego budynku. Realizację robót (harmonogram) należy przedstawić i uzgodnić z Zamawiającym oraz przedstawicielem placówki szkolnej.
b) Wykonane roboty budowlane muszą spełniać standardy Modelu dostępnej szkoły https://www.dostepnaszkola.info. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z Wytycznymi w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027 (Wytyczne dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027 - Załącznik nr 2 do Wytycznych w zakresie standardów dostępności dla polityki spójności na lata 2021-2027) https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/dokumenty/wytyczne-dotyczace-realizacji-zasad-rownosciowych-w-ramach-funduszy-unijnych-na-lata-2021-2027-1.
1.3. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia tj. na roboty budowlane wraz z wbudowanymi materiałami wynosi 60 miesięcy.
1.4 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ., postanowienia specyfikacji warunków zamówienia i załączników do niej, w tym projektowanych postanowień umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 219877,74 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 219877,74 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 219877,74 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Perfect - Bud sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6472210676
7.3.4) Miejscowość: Rydułtowy
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 219877,74 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 67 dni
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |