Zakup i dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu typu BUS
MIASTO ŁOMŻA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304043
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304043/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-23 13:17
- Lokalizacja
- Łomża, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d43e1624-ac3e-404a-b235-cceb651e2e9c
- Identyfikator
- 7182144919
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304043 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu typu BUS
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ŁOMŻA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669921
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Stary Rynek 14
1.5.2.) Miejscowość: Łomża
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: + 48 86 215 67 95
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.biala@um.lomza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lomza.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13152021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu typu BUS2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d43e1624-ac3e-404a-b235-cceb651e2e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304043
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00265305
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZK.271.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 214788,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu typu BUS przeznaczonego do przewozu osób, w tym osób starszych, osób poszkodowanych w zdarzeniach kryzysowych oraz osób wymagających wsparcia i pomocy humanitarnej na potrzeby Miasta w ramach realizacji działań związanych z ochroną ludności i zarządzaniem kryzysowym zwanego dalej „pojazd” lub „BUS” lub „samochód” o parametrach określonych w OPZ stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ oraz załącznik nr 4 do SWZ (Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia).
3. Zamawiający wnioskuje o dofinansowanie zadania ze środków zewnętrznych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34110000-1 - Samochody osobowe
34114400-3 - Minibusy
34115200-8 - Pojazdy silnikowe do transportu mniej niż 10 osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 310 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 28.05.2026 r. wszczął postępowanie o udzielnie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji na „Zakup i dostawę jednej sztuki fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu typu BUS”. W przedmiotowym postępowaniu termin składania ofert wyznaczono na dzień 18.06.2026 r. na godz. 10:00, natomiast termin otwarcia ofert na dzień 18.06.2026 r. na godz. 10:30. Jednakże jeszcze przed otwarciem ofert Zamawiający uzyskał informację od Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o nie przyznaniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji środków zewnętrznych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na realizacje wydatku związanego z „Zakupem samochodu przystosowanego do przewozu osób poszkodowanych do punktów ewakuacyjnych z napędem na 4x4”.Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu przewidział możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Pzp tj. w sytuacji gdy środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu.
W związku z powyższym oraz z uwagi na fakt, iż Zamawiający nie dysponuje środkami finansowanymi na pokrycie kosztów związanych z realizacją zamówienia pn. „Zakup i dostawa jednej sztuki fabrycznie nowego 9-osobowego samochodu typu BUS”, zmuszony jest unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 310 pkt 1 ustawy Pzp.
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |