„Wykonanie dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych na drogach gminnych w Tarnowskich Górach”
GMINA TARNOWSKIE GÓRY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304144
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304144/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 13:35
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9ab60389-218b-4205-9e6d-f52602322c67
- Identyfikator
- 6451192909
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304144 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych
na drogach gminnych w Tarnowskich Górach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TARNOWSKIE GÓRY
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Zarząd Ulic i Mostów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273009357
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Piastowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzuimzp@mzuimtg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.mzuim.tarnowskiegory.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzuimtg.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszychna drogach gminnych w Tarnowskich Górach”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ab60389-218b-4205-9e6d-f52602322c67
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304144
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021461/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Wykonanie dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych na drogach gminnych w Tarnowskich Górach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246055
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZUiM.263.5.2026.TP2.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na budowie dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych na drogach gminnych w Tarnowskich Górach, w następujących lokalizacjach:
a) ulica 1-go Maja (budowa jednego dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych w ciągu ulicy 1-go Maja w rejonie skrzyżowania z ulicą Częstochowską). Szczegółowa lokalizacja przejścia dla pieszych w obszarze, którym ma być wykonane dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych stanowi dokumentacja projektowa – Załącznik numer 2A do niniejszej SWZ;
b) ulica Aleja Kwiatów (budowa jednego dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Aleja Kwiatów w rejonie supermarketu BIEDRONKA). Szczegółową lokalizację przejścia dla pieszych, w obszarze którym ma być wykonane dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych stanowi dokumentacja projektowa – Załącznik numer 2B do niniejszej SWZ;
c) ulicy Opatowickiej (budowa jednego dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Opatowickiej w rejonie nr 63, 67). Szczegółowa lokalizacja przejścia dla pieszych w obszarze, którym ma być wykonane dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych stanowi dokumentacja projektowa. – Załącznik numer 2C do niniejszej SWZ.
d) ulicy Opatowickiej (budowa jednego dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych oraz jednego dedykowanego oświetlenia przejazdu rowerowego, w rejonie skrzyżowania z ul. Litewską). Szczegółowa lokalizacja przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego w obszarze, którym ma być wykonane dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych oraz przejazdu rowerowego stanowi dokumentacja projektowa – Załącznik numer 2D do niniejszej SWZ.
e) ulicy Litewskiej (budowa dwóch dedykowanych oświetleń przejść dla pieszych oraz jednego dedykowanego oświetlenia przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu z ulicą Łotewską). Szczegółowa lokalizacja przejść dla pieszych oraz przejazdu rowerowego w obszarze, w którym ma być wykonane dedykowane oświetlenie przejść dla pieszych oraz przejazdu rowerowego obejmuje dokumentacja projektowa – Załącznik numer 2E do niniejszej SWZ
z uwzględnieniem uwagi jak poniżej.
UWAGA do Rozdziału V pkt. 2, litera e powyżej:
Dokumentacja projektowa dotycząca doświetlenia przejść dla pieszych na ulicy Litewskiej obejmuje doświetlenie 8 przejść dla pieszych i 4 przejazdy rowerowe, jednakże przedmiotem zamówienia jest budowa wyłącznie dwóch dedykowanych oświetleń przejść dla pieszych oraz jednego przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu z ulicą Łotewską, zakres przedmiotu zamówienia został wskazany na rysunku: Plan projektowanego dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych i przejazdu rowerowych.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
Montaż słupów/masztu oświetleniowych wraz z oprawami LED,
Budowę linii kablowej elektroenergetycznej,
Budowę zasilania oświetlenia przejść,
Wykonanie ochrony przeciwporażeniowej,
Wykonanie robót odtworzeniowych nawierzchni,
Wykonanie stałej organizacji ruchu,
Obsługę geodezyjną,
Wykonanie badań i pomiarów związanych z prawidłowym wykonaniem przedmiotu zamówienia.
UWAGA 1:
Sporządzenie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (projekt czasowej organizacji ruchu), spoczywa na Wykonawcy robót.
UWAGA 2:
Wykonawca zobowiązuje się wykonywać przedmiot umowy z należytą starannością, przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.
UWAGA 3:
Wykonawca przed przystąpieniem do robót ziemnych winien wykonać przekopy kontrolne, celem uściślenia lokalizacji uzbrojenia podziemnego. Prace ziemne
w pobliżu czynnych urządzeń podziemnych należy prowadzić ręcznie pod nadzorem służb nadzoru właścicieli sieci.
UWAGA 4:
Wykonawca jest odpowiedzialny za przejezdność i bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego prowadzonego po placu budowy, zgodnie z wprowadzoną tymczasową organizacją ruchu i zabezpieczeniem placu budowy. Wykonawca w czasie realizacji zamówienia zobowiązany będzie do wykonania prac utrzymaniowych (na własny koszt) na czynnych, ogólnodostępnych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez teren budowy.
4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
− projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU) stanowiących załącznik numer 1 do SWZ;
− dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik numer 2A, 2B, 2C, 2D, 2E do niniejszej SWZ;
− przedmiarze robót stanowiącym załącznik numer 3 do SWZ;
− szczegółowych specyfikacjach technicznych (dalej SST) stanowiących załącznik numer 4 do niniejszej SWZ – do wykorzystania w zakresie odpowiadającym wykonywanym w ramach realizacji zamówienia robotom.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 182901,64 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 347553,78 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 182901,64 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ETEC Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6372028676
7.3.4) Miejscowość: Zawiercie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 182901,64 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-31| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |