Budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Przodkowie oraz budowa kompleksu boisk wraz z bieżnią przy Szkole Podstawowej w Pomieczynie
GMINA PRZODKOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304229
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304229/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 13:47
- Lokalizacja
- Przodkowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-efb461ce-8233-40e3-be41-f0fec03139e8
- Identyfikator
- 5891005383
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304229 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Przodkowie oraz budowa kompleksu boisk wraz z bieżnią przy Szkole Podstawowej w Pomieczynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRZODKOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000537148
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kartuska 21
1.5.2.) Miejscowość: Przodkowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-304
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.warkusz@przodkowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przodkowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13032261.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Przodkowie oraz budowa kompleksu boisk wraz z bieżnią przy Szkole Podstawowej w Pomieczynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efb461ce-8233-40e3-be41-f0fec03139e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304229
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025599/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa kompleksu szkolnych boisk sportowych dla Szkoły Podstawowej im. Ks. B. Szymichowskiego w Pomieczynie wraz z rozbudową infrastruktury stadionu gminnego w Przodkowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221770
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa kompleksu boisk sportowych wraz z bieżnią przy Szkole Podstawowej w Pomieczynie4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
4.5.5.) Wartość części: 3198163,58 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budowa kompleksu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Przodkowie4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
4.5.5.) Wartość części: 2718989,50 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp: jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub ofert z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 14 maja 2026 r. o godz. 10.05 odbyło się otwarcie ofert. Po upływie terminu składania ofert Zamawiający podał na stornie prowadzonego postępowania kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: na część 1 - 3 198 163,58 zł, na część 2 - 2 718 989,50 zł.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły trzy oferty na część 1 i 2, jedna z nich została odrzucona:
1. oferta wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego „HYDROS” Tadeusz Kulesza, Adam Kulesza Sp. j, ul. Dąbrowskiego 28/27, 15-950 Białystok odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit b);
Najkorzystniejszą ofertą niepodlegającą odrzuceniu na część 1 jest oferta w wysokości 3 554 763,96 zł, złożona przez ANAIDA Sp. z o.o. ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa, która przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Najkorzystniejszą ofertą niepodlegającą odrzuceniu na część 2 jest oferta w wysokości 2 927 971,95 zł, złożona przez ANAIDA Sp. z o.o. ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa, która przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp: jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub ofert z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 14 maja 2026 r. o godz. 10.05 odbyło się otwarcie ofert. Po upływie terminu składania ofert Zamawiający podał na stornie prowadzonego postępowania kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: na część 1 - 3 198 163,58 zł, na część 2 - 2 718 989,50 zł.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły trzy oferty na część 1 i 2, jedna z nich została odrzucona:
1. oferta wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego „HYDROS” Tadeusz Kulesza, Adam Kulesza Sp. j, ul. Dąbrowskiego 28/27, 15-950 Białystok odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit b);
Najkorzystniejszą ofertą niepodlegającą odrzuceniu na część 1 jest oferta w wysokości 3 554 763,96 zł, złożona przez ANAIDA Sp. z o.o. ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa, która przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Najkorzystniejszą ofertą niepodlegającą odrzuceniu na część 2 jest oferta w wysokości 2 927 971,95 zł, złożona przez ANAIDA Sp. z o.o. ul. Marszałkowska 58, 00-545 Warszawa, która przewyższa kwotę jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |