Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Wólka Zabłocka
GMINA SERNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304264
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304264/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 13:52
- Lokalizacja
- Serniki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7d50423a-9700-454d-8524-68dfcfbd4d94
- Identyfikator
- 7141912014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304264 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Wólka Zabłocka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SERNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019939
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1A
1.5.2.) Miejscowość: Serniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-107
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@serniki.eurzad.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugserniki.e-biuletyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7d50423a-9700-454d-8524-68dfcfbd4d941.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Wólka Zabłocka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d50423a-9700-454d-8524-68dfcfbd4d94
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304264
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027068/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Wólka Zabłocka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie jest planowane do współfinansowania z Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet: Zielona energia i zmniejszenie energochłonności - część grantowa, Działanie: B3.1.1 Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260871
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZPR.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Wólka Zabłocka”. Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności: 1.Sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej z pompowni ścieków: Wykopy w gruncie kat. III-IV na odkład – 2546 m3, Wykopy w gruncie kat. III-IV z wywozem i utylizacją (wymiana do gruntu) – 2546 m3, Umocnienie ścian wykopów – 12072 m2, Wykonanie podłoży z piasku grub. 15 cm – 49,1 m3, Wykonanie podłoży z piasku grub. 20 cm (studnie) – 146 m3, Wykonanie podłoży z betonu B10 grub. 10 cm(pompownie) – 2,7 m3, Przewierty rurami stalowymi – 368 mb, Sieć grawitacyjna z rur PVC SDR34 – w wykopach otwartych 230,4 mb, przewiertem 2666,35 mb, Przyłącza z rur PVC SDR34 – w wykopach otwartych 210,4 mb, przewiertem 1380,38 mb, Sieć tłoczna wykonana przewiertem sterowanym – 2965,2 mb, Studzienki kan. Z tworzywa sztucznego – 215 szt., Studnia żelbetowa – 5 kpl., Pompownie ścieków PP6-PP7 – 3 kpl., Bloki oporowe z betonu B15 – 14,0 m3, Obsypanie rurociągów piaskiem grub. 30 cm – 190,8 m3, Zasypywanie wykopów – 4 301,6, Wywóz i utylizacja gruntów – 346 m3; 2.Zasilanie elektryczne pompowni: Montaż rozdzielnicy TR – 3 kpl., Układanie w rowie kabli – 12,0 mb 3.Zagospodarowanie terenu pompowni ścieków: Wykonanie koryta pod utwardzeniem terenu, z wywozem i utylizacją gruntu – 51,7 m2, Ułożenie geowłókniny separacyjnej -51,7 m2, Podbudowa z tłucznia – 51,7 m2, Nawierzchnia z kostki betonowej – 44,5 m2, Ułożenie krawężników betonowych ściętych – 39 mb, Ułożenie krawężników betonowych najazdowych – 9,0 mb, Montaż ogrodzenia systemowego panelowego – 36 mb, Montaż bramy 2-skrzydłowej – 3 kpl. 4.Nawierzchnie drogowe - naprawa po budowie kanalizacji: Frezowanie nawierzchni bitumicznej – 1260 m2, Dolna podbudowa z kruszywa łamanego – 468,8 m2, Górna podbudowa z kruszywa łamanego – 468,8 m2, Nawierzchnia z warstwy wiążącej asfaltowej – 1200 m2, Warstwa przeciwspękaniowa – geosiatka – 1260 m2, Nawierzchnia z warstwy ścieralnej – 1260 m2, Nawierzchnia z tłucznia – 108 m2.
UWAGA: Załączona do SWZ dokumentacja projektowa obejmuje znacznie szerszy zakres (został on zrealizowany w poprzednich latach) – do wyceny należy przyjąć zakres robót ujęty w załączonym przedmiarze robót. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: a)dokumentacja projektowa, w tym: - projekt budowlany, z uwzględnieniem wyjaśnień udzielanych podczas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
b) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), z zastrzeżeniem, iż w sytuacji, gdy postanowienia umowy określają sposób prowadzenia robót lub odbiorów lub rozliczenia robót w sposób odmienny od STWiORB, wiążące są postanowienia umowy,
c) Przedmiary robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112500-0 - Usuwanie gleby
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Po dokonanej analizie możliwości finansowych jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej.Ponadto, zgodnie z art. 310 pkt. 1) ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu - w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym. Zamawiający przewidział możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie zarówno w SWZ jak i w ogłoszeniu wskazując, że: "Zmawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane. zamawiający wszczął postępowanie w dniu 26 maja 2026 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w BZP pod nr2026/BZP 00260871/01. Otwarcie ofert odbyło się w dniu 17 czerwca 2026 r. W chwili wszczęcia postępowania Zamawiający działał w uzasadnionym przekonaniu co do możliwości uzyskania finansowania ze środków publicznych. Jednakże w toku postępowania zaistniały okoliczności niezależne od Zamawiającego, które uniemożliwiły pozyskanie tych środków. W szczególności informacją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużeniu terminu realizacji przedsięwzięć i ponoszenia kosztów kwalifikowalnych, w ramach inwestycji B3.1.1 tylko do czerwca 2026 r. skutkuje brakiem podstaw do zawarcia umowy o dofinansowanie z Zarządem Województwa Lubelskiego, a tym samym brakiem możliwości zapewnienia finansowania zamówienia. W konsekwencji Zamawiający nie dysponuje środkami publicznymi, które mógłby przeznaczyć na realizację zamówienia, co stanowi przesłankę unieważnienia postępowania w rozumieniu art. 310 pkt 1 ustawy Pzp.
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |