Dostawa, montaż oraz uruchomienie nowych agregatów skraplających do klimatyzacji i wentylacji w Muzeum Emigracji w Gdyni, przy ul. Polskiej 1
MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304322
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304322/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-23 14:02
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-acde4499-c47b-48db-85b8-02980cb96502
- Identyfikator
- 9581660196
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304322 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, montaż oraz uruchomienie nowych agregatów skraplających do klimatyzacji i wentylacji w Muzeum Emigracji w Gdyni, przy ul. Polskiej 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221635204
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Polska 1
1.5.2.) Miejscowość: Gdynia
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-339
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@muzeumemigracji.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.polska1.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-acde4499-c47b-48db-85b8-02980cb965021.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie działalności kulturalnej, popularyzatorskiej, edukacyjnej, badawczej i wydawniczej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa, montaż oraz uruchomienie nowych agregatów skraplających do klimatyzacji i wentylacji w Muzeum Emigracji w Gdyni, przy ul. Polskiej 12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-acde4499-c47b-48db-85b8-02980cb96502
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304322
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033206/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa, montaż oraz uruchomienie nowych agregatów skraplających do klimatyzacji i wentylacji w Muzeum Emigracji w Gdyni, przy ul. Polskiej 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269971
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: EZP.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż oraz uruchomienie nowych agregatów skraplających do klimatyzacji i wentylacji w Muzeum Emigracji w Gdyni, przy ul. Polskiej 1. Celem jest wymiana istniejących wyeksploatowanych i awaryjnych agregatów skraplających na nowe, gwarantując w ten sposób dalszą maksymalnie sprawną, możliwie bezawaryjną pracę systemów klimatyzacji i wentylacji w budynku. Jednostki wewnętrzne, wymienniki i instalacje wraz z armaturą nie podlegają wymianie, dlatego aby zapewnić techniczną i funkcjonalną poprawność działania wszystkich urządzeń (nowo instalowanych agregatów oraz istniejących urządzeń wewnętrznych) koniecznym jest zamontowanie współpracujących urządzeń.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do:
- doboru odpowiednich urządzeń zastępczych,
- demontażu starego agregatu,
- utylizacji starego agregatu,
- dostawy i posadowienia nowego agregatu,
- rozruchu agregatu,
- wykonania prób szczelności oraz pomiarów elektrycznych,
- napełnienia układu czynnikiem chłodniczym,
- uruchomienia urządzenia zgodnie z wytycznymi producenta,
- wykonania pomiarów kontrolnych (m.in. poboru prądu, temp. pracy, sprawdzenia ciśnień, itd.) mających na celu potwierdzenie, że instalacja osiąga założone parametry pracy oraz umożliwia właściwe funkcjonowanie i obsługę instalacji.
- udzielenia 24-miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia.
Oferowane przez Wykonawcę urządzenia muszą być fabrycznie nowe, spełniać wymagania prawne dotyczące dopuszczenia do obrotu na rynku unijnym oraz posiadać wszelkie niezbędne atesty i świadectwa rejestracji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ - opracowanie pt. „Wymiana agregatów skraplających w Muzeum Emigracji”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50712000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji mechanicznych instalacji budynkowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących
50720000-8 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 552210,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 552210,11 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 552210,11 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Klimat Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5860006766
7.3.4) Miejscowość: Gdynia
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 552210,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-30| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |