Modernizacja drogi powiatowej nr 2339C Żnin - Ostrówce - Szczepanowo od ul. Topolowej przez m. Białożewin oraz odcinka drogi powiatowej nr 2309C Murczyn - Białożewin w m. Białożewin

Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00304411
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00304411/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-23 14:15
Lokalizacja
Żnin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6da1d43b-6bf3-483e-b44c-67c3df55be1c
Identyfikator
5621538164
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

KOWALSKI BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻnin, PL · lot 0
1 938 672,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304411 z dnia 2026-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi powiatowej nr 2339C Żnin - Ostrówce - Szczepanowo od ul. Topolowej przez m. Białożewin oraz odcinka drogi powiatowej nr 2309C Murczyn - Białożewin w m. Białożewin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092366502

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podgórzyn 62a

1.5.2.) Miejscowość: Żnin

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-400

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 523020668

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@zdp-znin.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zdp.powiatzninski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_znin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Pełnienie funkcji zarządcy drogi w rozumieniu przepisów ustawy o drogach publicznych w odniesieniu do dróg powiatowych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja drogi powiatowej nr 2339C Żnin - Ostrówce - Szczepanowo od ul. Topolowej przez m. Białożewin oraz odcinka drogi powiatowej nr 2309C Murczyn - Białożewin w m. Białożewin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6da1d43b-6bf3-483e-b44c-67c3df55be1c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304411

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00187301

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT 2410.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji odcinków dróg powiatowych nr 2339C relacji Żnin – Ostrówce – Szczepanowo (od ul. Topolowej przez miejscowość Białożewin) oraz nr 2309C relacji Murczyn – Białożewin w miejscowości Białożewin. Celem zamówienia jest poprawa stanu technicznego nawierzchni, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawa parametrów użytkowych drogi.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie robót przygotowawczych, w tym organizację i zabezpieczenie ruchu na czas prowadzenia robót, robót rozbiórkowych polegających m.in. na frezowaniu nawierzchni bitumicznej oraz demontażu elementów pasa drogowego, robót ziemnych związanych z przygotowaniem podłoża oraz wykonaniem korytowania, a także robót nawierzchniowych obejmujących wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej.
W ramach zamówienia przewiduje się również wykonanie poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, przebudowę i wykonanie zjazdów, remont przepustu, ustawienie krawężników i obrzeży na ławach betonowych oraz przełożenie nawierzchni z kostki betonowej chodników i zjazdów wraz z ich regulacją wysokościową.
Zakres robót obejmuje także wykonanie prac wykończeniowych i odtworzeniowych, w tym uporządkowanie terenu po zakończeniu robót oraz odtworzenie elementów infrastruktury towarzyszącej.
Wykonawca zobowiązany jest do realizacji robót zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami wiedzy technicznej, przy zapewnieniu wymaganej jakości materiałów i robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorys ofertowy. W kosztorysie ofertowym został podany dokładny zakres robót objęty zadaniem.
Przy przekazaniu terenu budowy (przed rozpoczęciem robót) przedstawiciel Zamawiającego wskaże przedstawicielowi Wykonawcy szczegółowy zakres oraz lokalizację robót w terenie, na podstawie przedmiaru zawartego w kosztorysie ofertowym.
Ponadto zostaną przekazane wszelkie inne informacje niezbędne do prawidłowego wykonania zadania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1938672,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3104690,11 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1938672,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kowalski Budownictwo Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5621804660

7.3.3) Ulica: Dworcowa 12

7.3.4) Miejscowość: Żnin

7.3.5) Kod pocztowy: 88-400

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1938672,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane