Dostawa i montaż wyposażenia laboratoryjnego w ramach postępowania pn. „Stałe zagospodarowanie pomieszczeń magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B”
Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304529
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304529/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-23 14:34
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c1965af1-84f2-4304-bf62-b34cd484d05b
- Identyfikator
- 6750001811
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304529 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż wyposażenia laboratoryjnego w ramach postępowania pn. „Stałe zagospodarowanie pomieszczeń magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325831
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubicz
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-512
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: + 48 124241700
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@botany.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.botany.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c1965af1-84f2-4304-bf62-b34cd484d05b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność naukowa i badawcza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż wyposażenia laboratoryjnego w ramach postępowania pn. „Stałe zagospodarowanie pomieszczeń magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1965af1-84f2-4304-bf62-b34cd484d05b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304529
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00138053/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Stałe zagospodarowanie pomieszczeń magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253804
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZ.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 570347,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamówienia pn. Dostawa i montaż wyposażenia laboratoryjnego w ramach postępowania pn. „Stałe zagospodarowanie pomieszczeń magazynu i laboratoriów na 6 piętrze budynku B”.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 4 i nr 8 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie ze sposobem wykonania prototypu – regału referencyjnego.
3. Dostarczone wyposażenie musi być fabrycznie nowe, nieużywane, niepoddawane żadnym naprawom, wolne od wad fizycznych i prawnych, gotowe do użycia zgodnie z przeznaczeniem, musi odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie może być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz musi spełniać wymagania przedstawione w specyfikacji warunków zamówienia.
4. Dostarczony przedmiot umowy musi być w pełni sprawny i gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem.
5. Dostarczony przedmiot umowy musi pochodzić z bieżącej produkcji.
6. Przedmiot umowy nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży – wymaganie to nie dotyczy wyposażenia wykonywanego na wymiar.
7. Przedmiot umowy będzie dostarczony wraz z instrukcjami obsługi.
8. Koszty i ryzyko transportu, wniesienia, opakowania, ubezpieczenia na czas przewozu przedmiotu umowy oraz jego montażu ponosi Wykonawca.
9. Wyposażenie musi zostać zamontowane i uruchomione we wskazanych przez Zamawiającego miejscach.
10. Miejsce dostawy i montażu: Instytut Botaniki im. W. Szafera PAN; ul. Lubicz 46, 31-512 Kraków, VI piętro.
11. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Przedmiotu Umowy zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy, obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą umową warunkach.
12. Przedmiotowe zamówienie jest finansowane ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, środki na realizację inwestycji związanych z kształceniem oraz działalnością naukową, zgodnie z informacją nr 7505/IB/SP/2024 z dnia 14.06.2024 r., znak: DN-WIB.910.22.2023.EP; (numer umowy 7505/IB/SP/2024); tytuł projektu: „Adaptacja budowlana w zakresie istotnej infrastruktury laboratoryjnej IB PAN”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39141100-3 - Regały
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38412000-6 - Termometry
31515000-9 - Lampy ultrafioletowe
39180000-7 - Meble laboratoryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 713368,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 713368,02 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 713368,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Equimed Prosta Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6760012897
7.3.3) Ulica: ul. Prądnicka 46
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-202
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 713368,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |