Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 170904
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304580
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304580/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-23 14:45
- Lokalizacja
- Lidzbark Warmiński, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-419d71f8-6424-4bd3-b885-0bce7c8dbba9
- Identyfikator
- 7430003826
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304580 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 170904
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.3.) Oddział zamawiającego: PGK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 511003750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Dantyszka 13
1.5.2.) Miejscowość: Lidzbark Warmiński
1.5.3.) Kod pocztowy: 11-100
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 897678450
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pgklw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pgklw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-419d71f8-6424-4bd3-b885-0bce7c8dbba91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Odbiór odpadów
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów o kodzie 1709042.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-419d71f8-6424-4bd3-b885-0bce7c8dbba9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304580
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258150
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PGK/PN/1/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 426600
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór z siedziby Zamawiającego, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 170904 – zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione
w 170901, 170902 i 170903 pochodzących z MPSZOK-u oraz wykonywanych usług odbioru ww. odpadów przez Zamawiającego.
2. Ilość przewidywanych odpadów w skali roku – 450 Mg. Jest to planowana docelowa ilość w całym okresie realizacji zamówienia. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie zakresu zamówienia.
3. Wykonawca po podpisaniu umowy jest zobowiązany do postawienia kontenera na odpady o kodzie 170904
w siedzibie Zamawiającego, w miejscu przez niego wyznaczonym.
4. Odbiór odpadów będzie się odbywał na telefoniczne zgłoszenie Zamawiającego w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od poniedziałku do piątku w godzinach 700 – 1500, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
5. Przy każdym odbiorze odpadów Wykonawca jest zobowiązany podstawić, nowy, pusty kontener.
6. Załadunek odpadów leży po stronie Zamawiającego, który dysponuje koparką kołową, umożliwiającą załadowanie odpadów na wysokość 4,20m.
7. Kody CPV wspólnego słownika zamówień:
- 90511000-2 – usługi wywozu odpadów
- 90511000-3 – usługi recyklingu odpadów
- 90513000-6 – usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
8. Dodatkowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawcą może być firma posiadającą zezwolenie na przetwarzanie przedmiotowych odpadów
lub Wykonawca posiadający zezwolenie na zbieranie odpadów, ale tylko w przypadku posiadania przez niego podpisanej umowy z innym podmiotem na przetwarzanie odpadów.
2) Odebrane odpady muszą być transportowane bezpośrednio do miejsca przetwarzania lub do siedziby Wykonawcy, pod warunkiem, że następnie odpady zostaną przekazane do podmiotu, z którym ma podpisaną umowę na przetwarzanie odpadów.
3) Wykonawca lub podmiot, z którym ma podpisaną umowę na przetwarzanie odpadów zobowiązany będzie do sortowania na terenie wskazanej instalacji odebranych odpadów co najmniej na 6 frakcji: drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips, odpady mineralne, w tym beton, cegłę, płytki i materiały ceramiczne oraz kamienie. W odpadach o kodzie 170904 mogą znajdować się inne odpady o charakterze budowlano-rozbiórkowym.
4) Wykonawca w ofercie będzie musiał podać nazwę i adres instalacji, oraz symbol procesu przetwarzania odpadów (zgodnie z załącznikiem do ustawy o odpadach), któremu zostaną poddane odpady.
5) Sposób zagospodarowania odpadów o kodzie 170904 musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa w trakcie obowiązywania całej umowy oraz dopuszczonymi procesami przetwarzania odpadów wyszczególnionymi w załącznikach do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 r., poz. 1587 ze zm.).
6) Przed planowanym odbiorem odpadów Wykonawca zobowiązany będzie do przesyłania drogą e-mailową danych do wygenerowania w systemie BDO karty przekazania odpadów przez Zamawiającego.
7) Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na zalegalizowanej wadze, zlokalizowanej na terenie siedziby Zamawiającego.
8) Każdorazowo po zważeniu Zamawiający będzie generował w systemie BDO potwierdzenie wystawienia karty przekazania odpadów.
9) Wykonawca zobowiązywany będzie do przesyłania po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego
w terminie do 15 dnia miesiąca następnego, wypełnionego oświadczenia potwierdzającego wykonanie procesu przetworzenia w danej instalacji. Oświadczenie będzie zawierało m.in.: adres i nazwę instalacji, masę odpadów poddaną przetworzeniu oraz symbol procesu przetwarzania. W przypadku gdy wskazana przez Wykonawcę instalacja nie będzie ostatecznym miejscem zagospodarowania odpadów, Wykonawca będzie dodatkowo zobowiązany do przesyłania Zamawiającemu 1 raz na kwartał w terminie do 15 dnia miesiąca następnego po zakończeniu kwartału, oświadczenia o adresie i nazwie ostatecznej instalacji,
w której zostały zagospodarowane wytworzone odpady przez Wykonawcę w wyniku segregacji, oraz symbol procesu przetwarzania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów
90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 426600 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 472050 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 426600 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOMA OLSZTYN SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365884950
7.3.3) Ulica: TOWAROWA 20A
7.3.4) Miejscowość: Olsztyn
7.3.5) Kod pocztowy: 10-417
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 426600 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2027-06-30| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |