Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz uzbrojenie terenów inwestycyjnych w sieć wodociągową i kanalizacyjną w gminie Ożarów
Gmina Ożarów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304617
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304617/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 14:52
- Lokalizacja
- Ożarów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0717b778-ba52-42dc-8818-91288664b51d
- Identyfikator
- 8631624866
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304617 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz uzbrojenie terenów inwestycyjnych w sieć wodociągową i kanalizacyjną w gminie Ożarów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ożarów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409850
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stodolna 1
1.5.2.) Miejscowość: Ożarów
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-530
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@ozarow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozarow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-ozarow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz uzbrojenie terenów inwestycyjnych w sieć wodociągową i kanalizacyjną w gminie Ożarów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0717b778-ba52-42dc-8818-91288664b51d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304617
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00096497/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz uzbrojenie ternów inwestycyjnych w siec wod-kan w gminie Ożarów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00156722
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BI.271.3.2026.JP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4625628 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, sporządzenie projektu technicznego, sporządzenie projektów wykonawczych, wykonanie robót łącznie z rozruchem i uruchomieniem w oparciu o te projekty i dokumenty stanowiące kontrakt oraz dokumentację powykonawczą.W celu usprawnienia pracy obiektu i zapewnienia stabilności prowadzonych procesów technologicznych będzie rozbudowa i przebudowa oczyszczalni obejmująca:
• budowę kanału dopływowego z kratą (Ob.I),
• przebudowę pompowni ścieków surowych (Ob.1),
• budowę komory rozdziału (Ob.II),
• budowę zbiornika retencyjnego (Ob.III),
• wymianę sita w budynku mechanicznego oczyszczania ścieków (Ob.3),
• przebudowę punktu zlewnego ścieków dowożonych (Ob.7),
• budowę pompowni osadów dowożonych (Ob.IV),
• budowę węzła sterowania (Ob.V),
• budowę wiaty na skratki (Ob.VI),
• rozbiórkę rowu cyrkulacyjnego I (Ob.D),
• rozbiórkę boksu na skratki (Ob.E),
• dostosowanie istniejącego układu zasilania w energię elektryczną do docelowego zapotrzebowania mocy oczyszczalni,
• wykonanie systemu zasilania, sterowania i AKPiA dla wszystkich nowych i wymienianych urządzeń oraz elementów oczyszczalni oraz rozbudowa stanowiska dyspozytorskiego w budynku sterowni i zaplecza sanitarnego (Ob.11),
• przebudowę ogrodzenia w rejonie rurociągu dopływowego ścieków surowych,
• rozbudowę i przebudowę (likwidacja potencjalnych kolizji) istniejącej infrastruktury podziemnej (wodociąg, kanalizacja wewnętrzna, rurociągi technologiczne, kable elektryczne i sterownicze) niezbędną do właściwego funkcjonowania docelowego układu technologicznego oczyszczalni,
• dostosowanie istniejącego układu komunikacji wewnętrznej oraz oświetlenia (w razie potrzeby) do docelowego zagospodarowania terenu oczyszczalni,
• dostawę i montaż urządzeń, instalacji i wyposażenia,
• przeprowadzenie wymaganych prób i badań,
• wykonanie rozruchu (w tym technologicznego),
• dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu BHP i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektu,
• wykonanie zieleni uzupełniającej/izolacyjnej,
• przeprowadzenie szkolenia obsługi oczyszczalni,
• wykonanie instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń,
• wykonanie tablic informacyjnych,
• oznakowanie obiektów i instalacji zgodnie z wymaganiami przepisów szczegółowych, a w szczególności oznakowanie:
dróg ewakuacyjnych,
lokalizacji sprzętu ppoż.,
armatury, urządzeń, instalacji.
Wszelkie roboty budowlane związane z budową nowych i adaptacją/przebudową istniejących obiektów technologicznych należy wykonywać w kolejności gwarantującej zachowanie ciągłości pracy oczyszczalni.
Równolegle z ww. robotami należy wykonywać niezbędną infrastrukturę podziemną i elementy systemu AKPiA pozwalające na stopniowe uruchamianie docelowego układu technologicznego oczyszczalni.
Roboty budowlane niewpływające na ciągłość pracy oczyszczalni można prowadzić w dowolnym momencie realizacji inwestycji.
Po zakończeniu wszystkich robót budowlanych należy przystąpić do rozruchu rozbudowanej i przebudowanej oczyszczalni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 4710900,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres prac budowlanych do wykonania w ramach tego zamówienia określają:- projekty budowlane i projekty wykonawcze,
- specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
- niniejszy opis przedmiotu zamówienia,
- przedmiar robót.
W ramach zadania budowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej należy wykonać
zakres robót budowlanych objęty :
• budową sieci wodociągowej z rur PE 160x9,5mm PE100 RC SDR11 PN16 o długości L=1647,5m wraz z uzbrojeniem .
• sieć kanalizacji sanitarnej z rur PVC 200x5,9 mm o klasie sztywności SN 8 KN/m2 o długości L = 967,0 m wraz z uzbrojeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.5.) Wartość części: 978499,44 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4710900,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9856851,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4710900,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DTKS BUDOWNICTWO
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661739120
7.3.3) Ulica: ul. Drogowców 2
7.3.4) Miejscowość: Staszów
7.3.5) Kod pocztowy: 28-200
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4710900,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 19
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 19
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 978499,44 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2480000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 978499,44 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AKWEDUKT STASZÓW Sp
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661746539
7.3.3) Ulica: ul. Towarowa 7D
7.3.4) Miejscowość: Staszów
7.3.5) Kod pocztowy: 28-200
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 978499,44 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |