Przebudowa drogi gminnej na dz. nr 158 w msc. Grochowiec gm. Sępólno Krajeńskie

GMINA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00304652
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00304652/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-23 15:00
Lokalizacja
Sępólno Krajeńskie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9e1002aa-cacb-4b37-987f-a1c635ad750e
Identyfikator
5040013744
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNADrawsko Pomorskie, PL · lot 0
224 943,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304652 z dnia 2026-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej na dz. nr 158 w msc. Grochowiec gm. Sępólno Krajeńskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350949

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 11

1.5.2.) Miejscowość: Sępólno Krajeńskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-400

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 389 42 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gmina-sepolno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gmina-sepolno.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9e1002aa-cacb-4b37-987f-a1c635ad750e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej na dz. nr 158 w msc. Grochowiec gm. Sępólno Krajeńskie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e1002aa-cacb-4b37-987f-a1c635ad750e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304652

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034703/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa drogi w Grochowcu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213638

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Grochowiec. Zadanie obejmuje przebudowę istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi, poprzez mechaniczne wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni betonem asfaltowym o specyfikacji w-wy ścieralnej.

Zakres robót:
 Roboty przygotowawcze
 Roboty rozbiórkowe (rozbiórka krawężników)
 Frezowanie warstw bitumicznych
 Wbudowanie docelowych warstw bitumicznych
 Ustawienie krawężników najazdowych
 Obramowanie zjazdów opornikiem drogowym
 Wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej
 Ustawienie oznakowania pionowego
 Roboty wykończeniowe

Przekroje
Jezdnia drogi – po uprzednim sfrezowaniu istniejącej nawierzchni
 Mieszanka mineralno-asfaltowa SMA JENA o grubości układanej warstwy równej 6cm
 Istniejąca nawierzchnia bitumiczna
 Istniejące warstwy podbudowy

Jezdni drogi w miejscu odtworzenia konstrukcji
 Mieszanka mineralno-asfaltowa SMA JENA o grubości układanej warstwy równej 6 cm
 Warstwa wiążąca z mieszanki mineralno- bitumicznej AC 16 W grubość warstwy 4 cm
 Podbudowa z kruszywa łamanego C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 grubość warstwy 20 cm
 Warstwa odsączająca z kruszywa naturalnego o gr. 20 cm
Grubość nawierzchni wynosi 50 cm

Zjazdy
 Kostka betonowa wibroprasowana koloru szarego gr. 8 cm
 Podsypka cementowo- piaskowa 1:4 gr. 3 cm
 Podbudowa z kruszywa łamanego C90/3 o uziarnieniu 0/31,5 stabilizowana mechanicznie gr. 20 cm
 Warstwa odsączająca z kruszywa naturalnego o gr. 20 cm
Grubość nawierzchni wynosi 51 cm

Pobocze tłuczniowe
 Tłuczeń o gr. 15 cm

Zestawienie powierzchni
Nawierzchnia z betonu asfaltowego – 1589,20 m2
Nawierzchnia z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm – 67,55 m2

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa, składająca się z:
Dokumentacja projektowa (Załącznik nr 9 do SWZ)
Przedmiary robót (Załącznik nr 10 do SWZ)
STWiORB (Załącznik nr 11 do SWZ)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45000000-7 - Roboty budowlane

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 224943,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 327134,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 224943,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POL-DRÓG S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530033758

7.3.3) Ulica: Podmiejska 2

7.3.4) Miejscowość: Drawsko Pomorskie

7.3.5) Kod pocztowy: 78-500

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 224943,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane