Wykonanie telemechaniki w celu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych w Kostkowicach i Przyłubsku do sieci

GMINA KROCZYCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00304794
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00304794/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-23 15:53
Lokalizacja
Kroczyce, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-814fda5f-3f5a-4172-ac55-b9128f632d59
Identyfikator
6492289505
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczneInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalacje zasilania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304794 z dnia 2026-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie telemechaniki w celu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych w Kostkowicach i Przyłubsku do sieci

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KROCZYCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398729

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: BATALIONÓW CHŁOPSKICH 29

1.5.2.) Miejscowość: Kroczyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-425

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: 343152150 do 5

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kroczyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kroczyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gwkroczyce.e-zp.finn.pl/procurements/127/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie telemechaniki w celu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych w Kostkowicach i Przyłubsku do sieci

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-814fda5f-3f5a-4172-ac55-b9128f632d59

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304794

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033512/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie telemechaniki w celu przyłączenia instalacji fotowoltaicznych w Kostkowicach i Przyłubsku do sieci

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”; Działanie FESL.10.06 „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii”. Projekt pn.: „Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na potrzeby oczyszczalni ścieków, zasilania ujęć wody oraz na obiektach użyteczności publicznej w Gminie Kroczyce”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242940

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UG-V.271.2.00001.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie telemechaniki oraz modernizacji infrastruktury przyłączeniowej, niezbędnych do przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji fotowoltaicznych wykonanych na potrzeby:
- oczyszczalni ścieków w Kostkowicach oraz
- ujęcia wody w Przyłubsku.
Instalacje PV zostały wykonane w ramach odrębnej umowy zawartej w 2025 r. w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Niniejsze zamówienie nie obejmuje wykonania ani modyfikacji samych instalacji fotowoltaicznych, z wyjątkiem prac niezbędnych do ich skutecznego przyłączenia do sieci.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia kompatybilności realizowanych prac z już wykonaną infrastrukturą instalacji PV.

W ramach realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do zgłoszenia istniejących instalacji fotowoltaicznych do OSD, zawiadomienia PSP, uruchomienia instalacji PV oraz przeszkolenia użytkowników w zakresie użytkowania włączonych instalacji do sieci.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z opublikowaną informacją kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia wynosi 322 019,47 zł brutto.
Po odrzuceniu jednej z ofert na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8) w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych najkorzystniejsza oferta/oferta z najniższą ceną oraz wszystkie pozostałe oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Żadna z ofert niepodlegających odrzuceniu nie mieści się w budżecie Zamawiającego przewidzianym na realizację tego zamówienia.
Z uwagi na powyższe Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, dokonał unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 516660 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 676500

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane