Budowa budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie
Powiat Grudziądzki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304806
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304806/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 16:01
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-db2a6124-be1b-4cc5-8f7b-289033d839cd
- Identyfikator
- 8762410290
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304806 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Grudziądzki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118610
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Małomłyńska 1
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 56 45 14 400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiatgrudziadzki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatgrudziadzki.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-db2a6124-be1b-4cc5-8f7b-289033d839cd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Wykonywanie zadań publicznych o charakterze ponagminnym
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db2a6124-be1b-4cc5-8f7b-289033d839cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304806
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038440/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejskie Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 6. Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działania 6.8 Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Celu szczegółowego 4 (iii.) Wspieranie włączenia społeczno-gospodarczego społeczności marginalizowanych, gospodarstw domowych o niskich dochodach oraz grup w niekorzystnej sytuacji..2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208840
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-RB.272.2.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie”. Przedmiot inwestycji obejmuje następujące zadania: rozbiórkę istniejącego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie i budowę budynku parterowego, niepodpiwniczonego, przeznaczonego na funkcję Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie dla 30 osób wraz z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Budynek przystosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych.
2. Zamówienie obejmuje w szczególności:
2.1. Rozbiórkę istniejącego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grucie.
2.2. Budowę budynku jednokondygnacyjnego o powierzchni zabudowy równej 449,33 m2, z czego powierzchnię użytkową stanowiło będzie 381,86 m2.
W budynku znajdować się będą:
1) wiatrołap – 6,50 m2,
2) komunikacja – 56,70 m2,
3) pomieszczenie administracyjne – 13,70 m2,
4) szatnia – 6,50 m2,
5) pracownia – 21,00 m2,
6) pracownia – 19,60 m2,
7) pracownia – 21,70 m2,
8) pracownia – 21,05 m2,
9) pracownia – 25,00 m2,
10) pracownia – 23,50 m2,
11) sala rehabilitacyjna – 22,00 m2,
12) pomieszczenie administracyjne – 13,00 m2,
13) przebieralnia – 4,30 m2,
14) toaleta – 7,50 m2,
15) wc – 1,18 m2,
16) wc – 1,20 m2,
17) przebieralnia – 3,80 m2,
18) toaleta – 7,85 m2,
19) wc – 1,35 m2,
20) wc – 1,68 m2,
21) toaleta dla niepełnosprawnych – 5,00 m2,
22) sala konferencyjna – 50,50 m2,
23) kuchnia – 15,40 m2,
24) magazynek żywności – 6,25 m2,
25) pomieszczenie techniczne – 5,75 m2,
26) pomieszczenie gospodarcze – 2,00 m2,
27) szatnia – 4,20 m2,
28) pomieszczenie administracyjne – 13,65 m2.
3. Wykonawca zobowiązuje się do uzyskania, w imieniu i na rzecz Zamawiającego, ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego, stanowiącego przedmiot niniejszej umowy. Obowiązek ten obejmuje w szczególności wykonanie wszelkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych do uzyskania ww. decyzji, w tym przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień, protokołów odbiorów oraz złożenie wniosku do właściwego organu administracji.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiary robót stanowiące załącznik nr 6 do SWZ. Cała dokumentacja dostępna jest na stronie prowadzonego postępowania oraz na stronie internetowej zamawiającego. Przedmiary robót stanowią dokument pomocniczy dopełniający projekt i specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót służący wyłącznie celom informacyjnym.
5. Zamówienie realizowane będzie zgodnie z zasadą DNSH („niewyrządzania znaczącej szkody środowisku”) w zakresie następujących celów środowiskowych: 1)łagodzenie zmian klimatu, 2) adaptacja do zmian klimatu, 3) zrównoważone wykorzystywanie i ochrona zasobów wodnych i morskich, 4) gospodarka o obiegu zamkniętym, w tym zapobieganie powstawaniu odpadów i recykling, 5) zapobieganie zanieczyszczeniom powietrza, wody lub gleby i jego kontrola, 6) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów.
6. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy pzp zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w zakresie przedmiotu zamówienia, tj. robót ogólnobudowlanych na podstawie stosunku pracy, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1* ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. (Dz.U.
z 2023 r., poz. 1465, ze zm.) – Kodeks pracy, ), o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej (z wyłączeniem prac, których wykonanie wymaga posiadania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie).
Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 2 ustawy pzp, oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełniania tych wymagań, określono w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego - załącznik nr 2 do SWZ.
7. Wykonawca we własnym zakresie i na swój koszt:
- urządzi teren budowy i zaplecze budowy, a po zakończeniu prac przywróci teren do stanu pierwotnego, - oznakuje i zabezpieczy teren budowy, - zapewni bieżącą obsługę geodezyjną wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą.
8. Strony ustalają, że uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie stanowi warunek należytego wykonania przedmiotu umowy.
9. Uzasadnienie nie dokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Postępowanie stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia z reguły jest przedmiotem zainteresowania oraz jest możliwe do zrealizowania przez przedsiębiorców stanowiących małe i średnie przedsiębiorstwa. Ewentualny podział zadania byłby wręcz niekorzystny, ponieważ groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi, a przede wszystkim nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Odnosi się to do sytuacji, gdyby roboty budowlane objęte przedmiotowym zamówieniem wykonane by były przez kilku wykonawców na podstawie odrębnych umów. Z uwagi na jednorodny charakter robót budowlanych, podział zamówienia na części wymagałby skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu i terminowemu wykonaniu zamówienia oraz egzekwowaniu praw wynikających z udzielonych gwarancji. Ponadto należy wskazać, iż kwestia podzielności świadczenia nie została uregulowana w ustawie pzp, wobec czego zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy pzp – Zamawiający stosuje w tym zakresie przepisy Kodeksu cywilnego, w szczególności art. 379 § 2 „świadczenie jest podzielone, jeżeli może być spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu lub wartości”. Mając na uwadze powyższe należy uznać, iż świadczenie nie może zostać spełnione częściowo bez istotnej zmiany przedmiotu, a to oznacza, że należy je traktować jako jedną całość. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji.
10. Tam, gdzie w projekcie budowlano – wykonawczym, przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust 4 zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
1) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych);
2) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji);
3) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów);
4) parametrów technicznych (wytrzymałość, twardość, dane techniczne, konstrukcja, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe);
5) parametrów bezpieczeństwa użytkowania;
6) standardów emisyjnych.
11. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych
w budownictwie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45262210-6 - Fundamentowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45432110-8 - Kładzenie podłóg
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45410000-4 - Tynkowanie
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3248430,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4496980,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3248430,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRB CONSTRUCTION sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9562388244
7.3.3) Ulica: ul. Bydgoska 90/3
7.3.4) Miejscowość: Toruń
7.3.5) Kod pocztowy: 87-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3248430,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-07-01 do 2027-07-01SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie dotyczy projektu pn. „Budowa budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grucie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 6. Fundusze Europejskie na rzecz zwiększenia dostępności regionalnej infrastruktury dla mieszkańców, Działania 6.8 Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Celu szczegółowego 4 (iii.) Wspieranie włączenia społeczno-gospodarczego społeczności marginalizowanych, gospodarstw domowych o niskich dochodach oraz grup w niekorzystnej sytuacji, w tym osób o szczególnych potrzebach, dzięki zintegrowanym działaniom obejmującym usługi mieszkańców i usługi społeczne programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027.| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |