„Modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rytwianach”
GMINA RYTWIANY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304818
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304818/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 16:15
- Lokalizacja
- Rytwiany, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f435310d-1cee-4d5b-ab0e-025c1150ec90
- Identyfikator
- 8661599179
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304818 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rytwianach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RYTWIANY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409726
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Staszowska 15
1.5.2.) Miejscowość: Rytwiany
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-236
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 158647930
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rytwiany@rytwiany.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://rytwiany.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13219271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rytwianach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f435310d-1cee-4d5b-ab0e-025c1150ec90
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304818
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00089244/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 „Modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rytwianach”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275844
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IŚ.7013.1.2026.DC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 339405,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania publicznego pn. „Modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rytwianach”.
2. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni na działkach oznaczonych numerem geodezyjnym 1365/5, 1365/4, 1366/4, 1366/3 obręb 2.0006 Rytwiany. Zakres robót obejmuje m.in.:
• położenie nowej nawierzchni na boisku do piłki ręcznej,
• malowanie nawierzchni syntetycznych boiska do koszykówki i siatkówki,
• malowanie linii na boiskach i bieżni,
• modernizację ciągów pieszych,
• wymianę opraw oświetleniowych na nowe w technologii LED.
3. Szczegółowy zakres zamówienia został wskazany w Załączniku nr 9 do SWZ obejmującym:
• projekt techniczny,
• przedmiar robót,
• specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
4. Zakres przedmiotowego zamówienia obejmuje również inne konieczne prace gwarantujące prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia.
5. Wszystkie dokumenty opisujące przedmiot zamówienia w tym opis techniczny, przedmiar robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót należy traktować jako wzajemnie uzupełniające się i wyjaśniające w tym znaczeniu, że w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wieloznaczności lub niejednoznaczności Wykonawca nie może ograniczyć ani zakresu swojego zobowiązania, ani zakresu należytej staranności przy wykonaniu swoich zobowiązań wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń oraz wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę podane w załączonych dokumentach są przykładowe. Dopuszcza się rozwiązania równoważne, tzn. zastosowanie innych materiałów i urządzeń o parametrach i właściwościach co najmniej takich samych lub lepszych od podanych. Zamawiający przez podanie nazw własnych produktów określa minimalne parametry techniczne, cechy użytkowe oraz jakościowe (m.in. wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie urządzeń itp.), jakim powinny odpowiadać materiały równoważne, aby spełniały stawiane wymagania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – Gmina Rytwiany, z siedzibą ul. Staszowska 15, 28-236 Rytwiany w oparciu o przepis art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizacja boisk o sztucznej nawierzchni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rytwianach”.Uzasadnienie
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 398 572,00 zł brutto (słownie złotych: trzysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy pięćset siedemdziesiąt dwa 00/100) i taką informację opublikował na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert.
Do przedmiotowego postępowania złożono 6 ofert. W toku badania ofert ustalono, że wartość oferty z najniższą ceną tj. kwotą 594 750,84 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najniższej oferty.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający postanowił unieważnić przedmiotowe postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 594750,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 898900,00 PLN
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |