Wykonanie remontu elewacji budynku mieszkalnego frontowego znajdującego się na nieruchomości wchodzącej w skład zasobu Miasta Łodzi położonej w Łodzi przy ul. Wrześnieńskiej 52

Zarząd Lokali Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00304825
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00304825/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-23 16:32
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-50f93aef-655f-44b4-8c76-6c56b1556017
Identyfikator
7252122232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304825 z dnia 2026-06-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu elewacji budynku mieszkalnego frontowego znajdującego się na nieruchomości wchodzącej w skład zasobu Miasta Łodzi położonej w Łodzi przy ul. Wrześnieńskiej 52

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich

1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administrowanie nieruchomościami komunalnymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontu elewacji budynku mieszkalnego frontowego znajdującego się na nieruchomości wchodzącej w skład zasobu Miasta Łodzi położonej w Łodzi przy ul. Wrześnieńskiej 52

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50f93aef-655f-44b4-8c76-6c56b1556017

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304825

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00631143/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Remont elewacji budynku przy ul. Wrześnieńskiej 52

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279474

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.161.126.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Wykonanie remontu elewacji budynku mieszkalnego frontowego znajdującego się na nieruchomości wchodzącej w skład zasobu Miasta Łodzi położonej w Łodzi przy ul. Wrześnieńskiej 52 (działka nr 127, obręb B-46) zgodnie z SSTWiORB oraz kosztorysem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej „ustawą Pzp”, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Po wszczęciu postępowania Zamawiający dokonał ponownej analizy zakresu niezbędnych robót budowlanych dotyczących budynku przy ul. Wrześnieńskiej 52. W wyniku przeprowadzonych ustaleń stwierdzono konieczność rozszerzenia planowanych prac o remont dachu oraz wykonanie izolacji budynku. Jednocześnie ujawniono występowanie kolizji planowanych robót z istniejącą siecią elektroenergetyczną, co wymaga opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania warunków technicznych oraz dokonania niezbędnych uzgodnień z gestorem sieci. Powyższe okoliczności powodują, że opis przedmiotu zamówienia oraz zakres robót objętych postępowaniem nie odpowiadają aktualnym potrzebom Zamawiającego i wymagają istotnej modyfikacji. Realizacja zamówienia w obecnie określonym zakresie mogłaby skutkować wykonaniem robót niekompletnych, nieefektywnym wydatkowaniem środków publicznych oraz koniecznością udzielania kolejnych zamówień na prace pozostające w bezpośrednim związku technologicznym i funkcjonalnym z przedmiotem zamówienia. W związku z koniecznością sporządzenia projektu technicznego obejmującego remont elewacji, wykonanie izolacji oraz rozwiązanie kolizji z siecią elektroenergetyczną, a także uzyskania wymaganych zgód, opinii i uzgodnień, dalsze prowadzenie postępowania w obecnym kształcie nie jest zasadne. Okoliczności te ujawniły się po wszczęciu postępowania i powodują, że kontynuowanie procedury nie doprowadziłoby do osiągnięcia celu zamówienia w sposób zgodny z zasadą efektywnego wydatkowania środków publicznych.
Po opracowaniu kompletnej dokumentacji technicznej oraz uzyskaniu wszystkich wymaganych uzgodnień Zamawiający zamierza ponownie wszcząć postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego obejmujące pełny i aktualny zakres niezbędnych robót.
Mając powyższe na uwadze, unieważnienie przedmiotowego postępowania na podstawie art. 256 ustawy Pzp jest w pełni uzasadnione.
2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane