Dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej PSONI, ŚDS "Chatka" w Krempachach,
POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ - KOŁO W NOWYM TARGU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304861
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304861/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-23 18:31
- Lokalizacja
- Nowy Targ, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3f54053-178a-48d0-96bb-47b72cfb305b
- Identyfikator
- 7352146798
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304861 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej PSONI, ŚDS "Chatka" w Krempachach,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ - KOŁO W NOWYM TARGU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 492080288
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Podtatrzańska 47A
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: +48182665905
1.5.8.) Numer faksu: +48182665905
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@psoni.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.psoni.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b3f54053-178a-48d0-96bb-47b72cfb305b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej PSONI, ŚDS "Chatka" w Krempachach,2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3f54053-178a-48d0-96bb-47b72cfb305b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304861
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00247138
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Rz.270.1.26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 517711,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej na potrzeby projektu "Wzmocnienie deinstytucjonalizacji usług społecznych poprzez rozwój działalności ośrodka wsparcia PSONI, Środowiskowego Domu Samopomocy "Chatka" w Krempachach, powiat nowotarski2. Miejsce dostawy: ul. Długa 17, 34-433 Krempachy
1) Część 1. WYPOSAŻENIE W SPRZĘT IT I RTV
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określają: Opis Przedmiotu Zamówienia, Opisy techniczne asortymentu oraz wymagania techniczne asortymentu – Załącznik nr 8 do SWZ oraz pozostałe załączniki do SWZ
3. Nomenklatura Wspólnego Słownika Zamówień – Nazwy i Kody CPV:
30200000-1 – Urządzenia komputerowe
Dodatkowy przedmiot:
38653400-1 - Ekrany projekcyjne
32342412-3 – Głośniki
30213100-6 (przenośne/laptopy).
30213300-8 – Komputer biurkowy
30237460-1 (Klawiatury komputerowe)
30237410-6 – Myszy komputerowe
38652100-1 - Projektory
30213200-7 - Komputer tablet
48510000-6 – Pakiety oprogramowania komunikacyjnego
32320000-2 – Sprzęt telewizyjny i audiowizualny
32342300-5 – Mikrofony i zestawy głośnikowe
4. Sprzęt (meble) może być dostarczony i odebrany wyłącznie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku. z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
5. Termin każdorazowej dostawy uzgodniony będzie z Zamawiającym z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem.
6. Dostarczenie Przedmiotu Umowy zakończone będzie odbiorem ilościowym i jakościowym, potwierdzonym Protokołem Odbioru przez Wykonawcę wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy, podpisanym przez przedstawicieli Stron: Wykonawcy, Zamawiającego.
7. Ryzyko utraty lub uszkodzenia Przedmiotu Umowy przechodzi na Zamawiającego z chwilą, gdy Przedmiot Umowny zostanie przyjęty odpowiednim Protokołem Odbioru.
8. Wykonawca przeprowadzi niezbędne próby sprawdzające prawidłowe funkcjonowanie wyposażenia.
9. Wykonawca sporządzi wykaz urządzeń podlegających okresowej konserwacji wraz z podaniem czasookresów wymaganych przez producenta urządzenia.
10. Gwarancja i rękojmia
Minimalny okres rękojmi/gwarancji wymagany przez Zamawiającego:
Część 1 min. 36 miesięcy door to door
Okres gwarancji będzie tożsamy z udzielonym okresem rękojmi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
4.5.5.) Wartość części: 67823,17 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej na potrzeby projektu "Wzmocnienie deinstytucjonalizacji usług społecznych poprzez rozwój działalności ośrodka wsparcia PSONI, Środowiskowego Domu Samopomocy "Chatka" w Krempachach, powiat nowotarski2. Miejsce dostawy: ul. Długa 17, 34-433 Krempachy
2) Część 2: DOPOSAŻENIE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ WSPIERAJĄCO-AKTYWIZUJĄCYCH, TERA-PEUTYCZNYCH I RUCHOWYCH
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określają: Opis Przedmiotu Zamówienia, Opisy techniczne asortymentu oraz wymagania techniczne asortymentu – Załącznik nr 8 do SWZ oraz pozostałe załączniki do SWZ
3. Nomenklatura Wspólnego Słownika Zamówień – Nazwy i Kody CPV:
39162200-7 – Pomoce dydaktyczne
Dodatkowy przedmiot:
37440000-4 – Sprzęt do ćwiczeń fizycznych
37400000-2 – Artykuły i sprzęt sportowy
39511000-7 – Koce i pledy
39516130-9 – Kołdry
39516120-9 – Poduszki
39224300-1 – Pojemniki
39150000-8 – Różne meble i wyposażenie
39522500-8 – Materiały tekstylne specjalnego przeznaczenia
37300000-1 – Instrumenty muzyczne
39113000-7 – Różne siedziska i krzesła
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
42410000-3 – Urządzenia podnośnikowe
39143112-4 – Stoły do pielęgnacji
42340000-1 – Piece inne niż domowe
42990000-2 – Różne maszyny specjalnego przeznaczenia
44112200-0 Wykładziny podłogowe
44115700-6 – Markizy
03121100-6 – Rośliny żywe, cebulki, korzenie, sadzonki
4. Sprzęt (meble) może być dostarczony i odebrany wyłącznie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
5. Termin każdorazowej dostawy uzgodniony będzie z Zamawiającym z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem.
6. Dostarczenie Przedmiotu Umowy zakończone będzie odbiorem ilościowym i jakościowym, potwierdzonym Protokołem Odbioru przez Wykonawcę wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy, podpisanym przez przedstawicieli Stron: Wykonawcy, Zamawiającego.
7. Ryzyko utraty lub uszkodzenia Przedmiotu Umowy przechodzi na Zamawiającego z chwilą, gdy Przedmiot Umowny zostanie przyjęty odpowiednim Protokołem Odbioru.
8. Wykonawca przeprowadzi niezbędne próby sprawdzające prawidłowe funkcjonowanie wyposażenia.
9. Wykonawca sporządzi wykaz urządzeń podlegających okresowej konserwacji wraz z podaniem czasookresów wymaganych przez producenta urządzenia.
10. Gwarancja i rękojmia
Minimalny okres rękojmi/gwarancji wymagany przez Zamawiającego:
Część 2 min. 24 miesiące
Okres gwarancji będzie tożsamy z udzielonym okresem rękojmi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39162200-7 - Pomoce i artykuły szkoleniowe
4.5.5.) Wartość części: 105379,05 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej na potrzeby projektu "Wzmocnienie deinstytucjonalizacji usług społecznych poprzez rozwój działalności ośrodka wsparcia PSONI, Środowiskowego Domu Samopomocy "Chatka" w Krempachach, powiat nowotarski2. Miejsce dostawy: ul. Długa 17, 34-433 Krempachy
3) Część 3: WYPOSAŻENIE W MEBLE WRAZ Z DOSTAWĄ I MONTAŻEM
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określają: Opis Przedmiotu Zamówienia, Opisy techniczne asortymentu oraz wymagania techniczne asortymentu – Załącznik nr 8 do SWZ oraz pozostałe załączniki do SWZ
3. Nomenklatura Wspólnego Słownika Zamówień – Nazwy i Kody CPV:
39100000-3 Meble
Dodatkowy przedmiot:
39132100-7 Szafy na akta
39141000-2 Meble i wyposażenie kuchni
39113100-8 – Fotele
39100000-3 Meble
39154100-7 – Ścianki działowe
39142000-9: Meble ogrodowe
39141100-3 Regały
39112000-0 – Krzesła
4. Sprzęt (meble) może być dostarczony i odebrany wyłącznie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
5. Termin każdorazowej dostawy uzgodniony będzie z Zamawiającym z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem.
6. Dostarczenie Przedmiotu Umowy zakończone będzie odbiorem ilościowym i jakościowym, potwierdzonym Protokołem Odbioru przez Wykonawcę wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy, podpisanym przez przedstawicieli Stron: Wykonawcy, Zamawiającego.
7. Ryzyko utraty lub uszkodzenia Przedmiotu Umowy przechodzi na Zamawiającego z chwilą, gdy Przedmiot Umowny zostanie przyjęty odpowiednim Protokołem Odbioru.
8. Wykonawca przeprowadzi niezbędne próby sprawdzające prawidłowe funkcjonowanie wyposażenia.
9. Wykonawca sporządzi wykaz urządzeń podlegających okresowej konserwacji wraz z podaniem czasookresów wymaganych przez producenta urządzenia.
10. Gwarancja i rękojmia
Minimalny okres rękojmi/gwarancji wymagany przez Zamawiającego:
Część 3 min. 24 miesiące
Okres gwarancji będzie tożsamy z udzielonym okresem rękojmi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.5.5.) Wartość części: 302232,52 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia do budynku użyteczności publicznej na potrzeby projektu "Wzmocnienie deinstytucjonalizacji usług społecznych poprzez rozwój działalności ośrodka wsparcia PSONI, Środowiskowego Domu Samopomocy "Chatka" w Krempachach, powiat nowotarski2. Miejsce dostawy: ul. Długa 17, 34-433 Krempachy
4) Część 4: SPRZĘT AGD I WYPOSAŻENIE GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określają: Opis Przedmiotu Zamówienia, Opisy techniczne asortymentu oraz wymagania techniczne asortymentu – Załącznik nr 8 do SWZ oraz pozostałe załączniki do SWZ
3. Nomenklatura Wspólnego Słownika Zamówień – Nazwy i Kody CPV:
39700000-9 – Sprzęt gospodarstwa domowego
Dodatkowy przedmiot:
39710000-2 – Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego
39711362-4 – Kuchenki mikrofalowe
39711100-0 – Chłodziarki i zamrażarki
39710000-2 – Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego
39713100-4 – Zmywarki do naczyń
39330000-4 - Urządzenia dezynfekujące
39713500-8 – Żelazka elektryczne
39221000-7 - sprzęt kuchenny
4. Sprzęt (meble) może być dostarczony i odebrany wyłącznie w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
5. Termin każdorazowej dostawy uzgodniony będzie z Zamawiającym z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem.
6. Dostarczenie Przedmiotu Umowy zakończone będzie odbiorem ilościowym i jakościowym, potwierdzonym Protokołem Odbioru przez Wykonawcę wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do Umowy, podpisanym przez przedstawicieli Stron: Wykonawcy, Zamawiającego.
7. Ryzyko utraty lub uszkodzenia Przedmiotu Umowy przechodzi na Zamawiającego z chwilą, gdy Przedmiot Umowny zostanie przyjęty odpowiednim Protokołem Odbioru.
8. Wykonawca przeprowadzi niezbędne próby sprawdzające prawidłowe funkcjonowanie wyposażenia.
9. Wykonawca sporządzi wykaz urządzeń podlegających okresowej konserwacji wraz z podaniem czasookresów wymaganych przez producenta urządzenia.
10. Gwarancja i rękojmia
Minimalny okres rękojmi/gwarancji wymagany przez Zamawiającego:
Część 4 min. 24 miesiące
Okres gwarancji będzie tożsamy z udzielonym okresem rękojmi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39700000-9 - Sprzęt gospodarstwa domowego
4.5.5.) Wartość części: 42276,42 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83927,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 253849,43 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 83927,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BARZYCKI INWESTYCJE Tomasz Barzycki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5521726937
7.3.3) Ulica: KUKÓW 121 a
7.3.4) Miejscowość: KUKÓW
7.3.5) Kod pocztowy: 34-206
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 83927,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149950 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 217585,22 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 149950 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HALINA BAŁAJEWICZ NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "BAL-MED"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7381260775
7.3.3) Ulica: Jagiełły 10
7.3.4) Miejscowość: Gorlice
7.3.5) Kod pocztowy: 38-300
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 149950 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) ponieważ Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263
Uzasadnienie prawne.
Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263;
Uzasadnienie faktyczne.
Stosownie do art. 255 pkt. 7 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. Art. 263 ustawy Pzp stanowi, że: jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie. W dniu 02.06.2026 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę – TRONUS POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą 00-095 Warszawa, Bankowy 2, piętro 6, Błękitny Wieżowie c. Zamawiający wyznaczył termin podpisania umowy na dzień 09 czerwca 2026 r. na godzinę 10:00. W dniu 08.06.2026 r. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, poinformował Zamawiającego, że odmawia podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Stan faktyczny jaki zaistniał w przedmiotowej sprawie, gdzie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w konsekwencji prowadzi do niemożności zawarcia umowy i uzasadnia unieważnienie postępowania przez Zamawiającego. Należy również zaznaczyć, iż w przedmiotowym postępowaniu Zamawiający dysponował innymi ofertami jednakże z uwagi na fakt, że cena drugiej oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający zgodnie z art. 263 tj. – „(…)zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.” nie dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych złożonych w niniejszym postępowaniu. W związku z powyższym, należy stwierdzić, że przedmiotowe postępowanie należy unieważnić na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp, ponieważ Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy. Zatem,
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy z 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2023 r. poz. 1605) - dalej uPzp ponieważ Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 51990 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 294646,66 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 51990 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HURTOWNIA TURBACZ DAWID BOCIANOWSKI LEON WÓJCIAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7350008201
7.3.3) Ulica: Zakopiańska 22A
7.3.4) Miejscowość: Rabka Zdrój
7.3.5) Kod pocztowy: 34-700
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 51990,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |