BUDOWA HALI MAGAZYNOWO - GARAŻOWEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ, NA DZIAŁCE EWIDENCYJNEJ NR 69/19, UL. OBWODOWA 1, 23 - 200 KRAŚNIK
KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAŚNIKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304871
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304871/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-23 18:55
- Lokalizacja
- Kraśnik, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-859986f9-ff95-4e3c-9297-e9979d873420
- Identyfikator
- 7151537747
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304871 z dnia 2026-06-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA HALI MAGAZYNOWO - GARAŻOWEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ, NA DZIAŁCE EWIDENCYJNEJ
NR 69/19, UL. OBWODOWA 1, 23 - 200 KRAŚNIK
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KRAŚNIKU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029330
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Obwodowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Kraśnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-200
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.7.) Numer telefonu: 81 825 22 81
1.5.8.) Numer faksu: 81 826 41 57
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kp_krasnik@lubelskie.straz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://kppspkrasnik.bip.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.lubelskie.straz.gov.pl/#/offer/91e6a813-45d1-416d-9fe5-649b5d744ead1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Ochrona przeciwpożarowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
BUDOWA HALI MAGAZYNOWO - GARAŻOWEJ WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ, NA DZIAŁCE EWIDENCYJNEJNR 69/19, UL. OBWODOWA 1, 23 - 200 KRAŚNIK
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-859986f9-ff95-4e3c-9297-e9979d873420
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304871
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060175/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa hali magazynowo - garażowej wraz z infrastrukturą techniczną, na działce ewidencyjnej nr 69/19, ul. Obwodowa 1, 23-200 Kraśnik
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00068780
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PKT.2370.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1836221,47 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, których przedmiotem jest budowa hali magazynowo – garażowej wraz z infrastrukturą techniczną, na działce ewidencyjnej nr 69/19 przy ul. Obwodowej 1 w Kraśniku.
2. W ramach zamówienia oraz oferowanej przez Wykonawcę ceny należy wykonać m.in. następujące roboty i obowiązki:
a) utwardzenie terenu wjazdu do hali kostką brukową betonową – (dojście i dojazd do budynku, opaska kapilarna).
b) wykonać następujące instalacje:
• instalacja wodno – kanalizacyjna, doprowadzenie instalacji wody zimniej i ciepłej (możliwe zastosowanie miejscowego podgrzewacza wody) oraz instalacji kanalizacyjnej do pomieszczenia magazynowego – sprężarkowni, wykonanie instalacji kanalizacyjnej w posadzce obejmującej min. 80% rozpiętości hali kanału z kratkami najazdowymi, umożliwiającymi odprowadzenie wody z posadzki,
• instalacja elektryczna (oświetleniowa i gniazdowa 230 V i 400 V), w tym instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii o mocy min. 6 kW,
• instalacja odgromowa,
• system wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej, zapewniający wymaganą obowiązującymi przepisami liczbę wymian powietrza,
• wewnętrzny separator substancji ropopochodnych,
• instalacja sprężonego powietrza, wraz ze sprężarką i niezbędnym osprzętem, umożliwiająca pobór sprężonego powietrza na dwóch przyległych do siebie ścianach (ściana południowa i wschodnia), z co najmniej czterech punktów (min. 2 na ścianę),
• instalacje niskoprądowe (monitoring zapewniający zabezpieczenie wszystkich elewacji budynku wraz terenem przyległym, alarm przeciwwłamaniowy, oświetlenie zewnętrzne budynku, system radiowęzła psp - głośniki oraz dzwonki alarmowe),
• nagrzewnice elektryczne zapewniające wymaganą obowiązującymi przepisami temperaturę, z uwzględnieniem pomieszczenia magazynowego – sprężarkowni, gdzie przewiduje się doraźną obsługę (na halę i do pomieszczenia magazynowego – sprężarkowni, z niezależnie działającymi włącznikami),
• system sygnalizacji pożarowej w oparciu o autonomiczne czujki dymu, zapewniający ochronę całkowitą obiektu,
• instalacja wodociągowa przeciwpożarowa z hydrantem wewnętrznym 52 z szafką hydrantową zlokalizowaną w pobliżu wejścia i pomieszczenia magazynowego – sprężarkowni,
• przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, wewnętrznej linii zasilającej.
c) w budynku wydzielone pomieszczenie magazynowe – sprężarkownia, wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną oraz specyfikacją techniczną wykonania robót budowlanych;
d) wyposażenie hali - dostawa i montaż sprężarki powietrza atmosferycznego do napełniania butli powietrznych o minimalnych parametrach technicznych: moc 5,5 kW, wydajność 300l/min;
e) uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej hali;
f) wykonanie pomiarów elektrycznych instalacji elektrycznych w hali;
g) sporządzenie protokołu kominiarskiego;
h) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej;
i) wykonanie innych czynności i obowiązków niezbędnych do wykonania obowiązku, o którym mowa w lit. j, w tym w szczególności uzyskanie lub opracowanie i przedłożenie innej dokumentacji przewidzianej w Umowie lub w przepisach prawa, a także dokonywanie zmian lub uzupełnień zgłoszenia lub dokumentacji załączonej do tego zgłoszenia na każde żądanie, wezwanie lub zawiadomienie właściwego organu;
j) zgłoszenie zakończenia budowy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kraśniku celem rozpoczęcia użytkowania hali przez Zamawiającego oraz przedstawienie Zamawiającemu zaświadczenia tego organu o braku sprzeciwu do tego zgłoszenia.
2. Lokalizacja inwestycji: Kraśnik, ul. Obwodowa 1.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ – Dokumentacja Techniczna i Projektowa (DTiP).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45232460-4 - Roboty sanitarne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
44411000-4 - Wyroby sanitarne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
31430000-9 - Akumulatory elektryczne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
39714000-0 - Wyciągi wentylacyjne lub recyklingowe
42521000-4 - Urządzenia do odprowadzania dymu
38431100-6 - Aparatura do wykrywania gazów
31625200-5 - Systemy przeciwpożarowe
42123400-1 - Sprężarki powietrza
34971000-4 - Urządzenia bezpośredniego monitorowania
31680000-6 - Elektryczne artykuły i akcesoria
39715240-1 - Elektryczna aparatura do podgrzewania powietrza
71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej
71356100-9 - Usługi kontroli technicznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1783899,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2861378,29 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2047986,54 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: “Wojtal” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5641789136
7.3.3) Ulica: Siennica Nadolna 49
7.3.4) Miejscowość: Siennica Nadolna
7.3.5) Kod pocztowy: 22-302
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2047986,54 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Termin realizacji zamówienia - 6 miesięcy od dnia przekazania terenu robót.2. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Ochrony Ludności
i Obrony Cywilnej na lata 2025 - 2026.
| 2026-06-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |