Termomodernizacja wraz z remontem dachu nieruchomości wchodzących w skład kompleksu biurowego Nadleśnictwa Katowice w Katowicach - Budynek Główny, ul. Kijowska 37b
PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KATOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304987
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304987/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 07:41
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-86ce507b-17b5-49ef-a6d7-6285fa0022c4
- Identyfikator
- 6340003696
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304987 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja wraz z remontem dachu nieruchomości wchodzących w
skład kompleksu biurowego Nadleśnictwa Katowice w Katowicach - Budynek
Główny, ul. Kijowska 37b
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KATOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272536250
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kijowska 37 B
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-754
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 322525141
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katowice@katowice.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://katowice.katowice.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com/pl/tender/77424/summary1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja wraz z remontem dachu nieruchomości wchodzących wskład kompleksu biurowego Nadleśnictwa Katowice w Katowicach - Budynek
Główny, ul. Kijowska 37b
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86ce507b-17b5-49ef-a6d7-6285fa0022c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304987
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00138343/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja wraz z remontem dachu nieruchomości wchodzących w skład kompleksu biurowego Nadleśnictwa Katowice w Katowicach - Budynek Główny, ul. Kijowska 37b
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231103
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 910680 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na
„Termomodernizacji wraz z remontem dachu nieruchomości wchodzących w
skład kompleksu biurowego Nadleśnictwa Katowice w Katowicach - Budynek
Główny, ul. Kijowska 37b".
Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części („Zadania”).
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ
wszystkie roboty budowlane, instalacyjne i remontowe tworzą funkcjonalnie
oraz technologicznie spójną całość. Realizacja prac wymaga ścisłej
koordynacji międzybranżowej, szczególnie w zakresie instalacji c.o.,
elektrycznej oraz robót ogólnobudowlanych. Podział zamówienia mógłby
prowadzić do rozproszenia odpowiedzialności, zwiększenia ryzyka kolizji oraz
opóźnień. Wykonanie całości robót przez jednego wykonawcę zapewni
spójność techniczną, bezpieczeństwo oraz prawidłową integrację nowego
źródła ciepła z istniejącą infrastrukturą. Z tych względów Zamawiający uznał,
że brak podziału zamówienia jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1. Zakres robót obejmuje:
prace związane z dociepleniem budynku, prace związane z instalacjami
wewnętrznymi;
Roboty przewidywane: roboty ogólnobudowlane; roboty instalacyjne (na
instalacjach wewnętrznych w budynku), roboty wykończeniowe; montaż
urządzeń.
Zakres robot budowlanych obejmuje również wymianę istniejącego pokrycia
dachowego. W ramach planowanej inwestycji przewiduje się przeprowadzenie
remontu dachu głównego budynku administracyjnego, której celem jest poprawa
stanu technicznego wybranych elementów wykończeniowych obiektu.
Projektowane działania obejmują w szczególności modernizację elementów
dachu (bez zmiany konstrukcji oraz kąta dachu) oraz wybranych instalacji
technicznych, przy zachowaniu dotychczasowej funkcji obiektu.
Podstawowym zakresem zamierzenia budowlanego są zmiany projektowe
obejmujące budynek główny administracyjny Nadleśnictwa Katowice w zakresie:
zakres [A] – dotyczy budynku głównego:
− prac związanych z częściowym dociepleniem wybranych przegród budynku
zgodnie z założeniami Inwestora;
− prac związanych z demontażem istniejącej instalacji c.o. w budynku: grzejniki i
orurowanie;
− prac związanych z realizacją nowej instalacji c.o. w budynku:
nowoprojektowane grzejniki płytowe oraz orurowanie wraz z zapewnieniem
prawidłowego zasilania i powrotu do pomieszczenia istniejącej kotłowni
zlokalizowanej w budynku sąsiadującym, zakłada się zapewnienie
podstawowego źródła ciepła c.o. z projektowanej pompy ciepła oraz możliwość
wykorzystania istniejącego kotła na paliwo gazowe jako zasilania pomocniczego
(po osiągnięciu punktu biwalentnego).
− prac związanych z wymianą istniejącej stolarki.
Realizacja zmian w zakresie wybranych instalacji wewnętrznych (nie obejmuje
instalacji gazowej) w budynku istniejącym nie wymagają uzyskania decyzji
pozwolenia na budowę ani zgłoszenia chęci wykonywania robót budowlanych –
zgodnie z art. 29 ust. 4 punkt 3 litera d Ustawy Prawo Budowlane.
zakres [B] - dotyczy pomieszczenia kotłowni istniejącej:
− dotyczy prac związanych z wprowadzeniem nowego źródła ciepła pod postacią
pompy ciepła wraz z wymaganą instalacją peryferyjną do pomieszczenia
istniejącej kotłowni gazowej w budynku sąsiednim oraz dostosowanie
pomieszczenia kotłowni do aktualnych potrzeb w zakresie instalacji technicznych:
c.o. i elektryczna (w tym dedykowane zasilanie dla układu pomp obiegowych i
pompy ciepła);
Realizacja zmian w zakresie wprowadzenia nowego źródła ciepła nie wymagają
uzyskania decyzji pozwolenia na budowę ani zgłoszenia chęci wykonywania
robót budowlanych – zgodnie z Art. 29 ust. 4 pkt 3 lit. c Ustawy Prawo Budowlane
Realizacja zmian w zakresie zmian w ramach istniejących instalacji
wewnętrznych (nie dotyczy instalacji gazowej) nie wymagają uzyskania decyzji
pozwolenia na budowę ani zgłoszenia chęci wykonywania robót budowlanych –
zgodnie z Art. 29 ust. 4 pkt 3 lit. d Ustawy Prawo Budowlane.
Realizacja zadania będzie odbywać się w działającym obiekcie.
Wykonywanie robót wewnątrz oraz związanych z wymianą stolarki przez co
konieczność wejścia do poszczególnych pomieszczeń należy uzgadniać na
bieżąco z Zamawiającym!
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45421132-8 - Instalowanie okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1109999,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1138989,98 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1109999,99 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marwent II spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6452553479
7.3.3) Ulica: ul. Główna 63
7.3.4) Miejscowość: Świerklaniec
7.3.5) Kod pocztowy: 42-622
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1109999,99 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 160 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |