Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do/z placówek oświatowych w Olsztynie i w Szczytnie w okresie od 02.09.2026 do 22.12.2026r.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00304993
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00304993/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-24 07:45
- Lokalizacja
- Szczytno, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-326edaec-f3f1-4676-af98-bda71063c810
- Identyfikator
- 7451026034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
Wykonawcy
2 przyznane
Transport Medyczny i Przewóz Osób Małgorzata Flisiak SzczytnoSzczytno, PL · lot 0
60 198 PLNWAN-BUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGrodzisk Mazowiecki, PL · lot 1
62 852,4 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00304993 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do/z placówek oświatowych w Olsztynie i w Szczytnie w okresie od 02.09.2026 do 22.12.2026r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000707455
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kętrzyńskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Szczytno
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-100
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp2.miastoszczytno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sp2.bip.um.szczytno.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-326edaec-f3f1-4676-af98-bda71063c8101.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do/z placówek oświatowych w Olsztynie i w Szczytnie w okresie od 02.09.2026 do 22.12.2026r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-326edaec-f3f1-4676-af98-bda71063c810
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304993
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031415/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowóz uczniów niepełnosprawnych do/z placówek oświatowych w Olsztynie i Szczytnie w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252057
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP2.242.1.2026.GS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 123804,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie organizacji i realizacji dowozu uczniów z niepełnosprawnością do placówek oświatowych w Olsztynie oraz ich dowozu do miejsc zamieszkania.2. Usługa będzie wykonywana taborem Wykonawcy i odbywać się będzie w dniach zajęć szkolnych, określonych w kalendarzu roku szkolnego 2026, pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku, pojazdami, które są przystosowane do przewozu uczniów z niepełnosprawnością.
3. Czas zajęć szkolnych od 8:00 do 15:30.
4. Usługą dowozu należy objąć 16 uczniów.
5. Ilość kilometrów do wykonania w jednym dniu to 254, zgodnie z rozkładem trasy według harmonogramu stanowiącego załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy.
6. Dni nauki szkolnej to 79 dni.
7. Usługa dowozu musi być wykonana środkami transportu przystosowanymi do przewozu uczniów z niepełnosprawnością, spełniającymi wszelkie wymogi bezpieczeństwa i Kodeksu Ruchu Drogowego, wyposażonymi w atestowany sprzęt zabezpieczający przewóz osób oraz umożliwiający transport wózków inwalidzkich, wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa, a także system zabezpieczający wózek inwalidzki przed przemieszczaniem się w pojeździe.
8. Minimalna ilość pojazdów do wykonania zamówienia wynosi 1, pojazdem przystosowanym do przewozu minimum 19 osób.
9. Osoba, czyli kierowca wykonujący zamówienie musi posiadać odpowiednie uprawnienia do realizacji usługi i nie może być jednocześnie opiekunem w czasie przewozu.
10. Do realizacji zamówienia Zamawiający wymaga 1 kierowcy.
11. W przypadku awarii środku transportu, Wykonawca wprowadzi zastępczy środek transportu spełniający warunki zawarte w opisie przedmiotu zamówienia i będzie podstawiony, w czasie zgodnym, z czasem przedstawionym przez Wykonawcę w ofercie.
12. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia będzie zobowiązany do ustalenia przed rozpoczęciem roku szkolnego optymalnego rozkładu jazdy w taki sposób, aby zapewnić uczniom jak najkrótszy czas przebywania w podróży i przybycie do placówek edukacyjnych przed rozpoczęciem zajęć wynikających z planów danej placówki oraz odebrać każdego ucznia po zakończeniu zajęć.
13. Odbiór uczniów przed zajęciami będzie następował bezpośrednio z miejsca ich zamieszkania. Organizacja powrotu do domu uczniów musi uwzględnić zakończenie zajęć przez wszystkie dowożone dzieci danej placówki. Usługi przewozowe nie obejmują dojazdów na trasę oraz przejazdów technicznych.
14. Załączony harmonogram trasy, w trakcie realizacji usługi może być modyfikowany, w zależności od potrzeb Zamawiającego.
15. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych uczniów i musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w zakresie świadczonych usług w szczególności w pełnym zakresie odpowiedzialności, ubezpieczenie wobec pasażerów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 60012,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie organizacji i realizacji dowozu uczniów z niepełnosprawnością do placówek oświatowych w Szczytnie oraz ich dowozu do miejsc zamieszkania.2. Usługa będzie wykonywana taborem Wykonawcy i odbywać się będzie w dniach zajęć szkolnych, określonych w kalendarzu roku szkolnego 2026, pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku, pojazdami, które są przystosowane do przewozu uczniów z niepełnosprawnością.
3. Czas zajęć szkolnych od 8:00 do 16:10.
4. Usługą dowozu należy objąć 29 uczniów.
5. Ilość kilometrów do wykonania w jednym dniu to 180, zgodnie z rozkładem trasy według harmonogramu stanowiącego załącznik nr 2 do Projektowanych Postanowień Umowy.
6. Dni nauki szkolnej to 79 dni.
7. Usługa dowozu musi być wykonana środkami transportu przystosowanymi do przewozu uczniów z niepełnosprawnością, spełniającymi wszelkie wymogi bezpieczeństwa i Kodeksu Ruchu Drogowego, wyposażonymi w atestowany sprzęt zabezpieczający przewóz osób oraz umożliwiający transport wózków inwalidzkich, wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa, a także system zabezpieczający wózek inwalidzki przed przemieszczaniem się w pojeździe.
8. Minimalna ilość pojazdów do wykonania zamówienia wynosi 2, pojazdem przystosowanym do przewozu minimum 9 osób.
9. Osoba, czyli kierowca wykonujący zamówienie musi posiadać odpowiednie uprawnienia do realizacji usługi i nie może być jednocześnie opiekunem w czasie przewozu.
10. Do realizacji zamówienia Zamawiający wymaga, 2 kierowców i 1 opiekuna.
11. W przypadku awarii środku transportu, Wykonawca wprowadzi zastępczy środek transportu spełniający warunki zawarte w opisie przedmiotu zamówienia i będzie podstawiony, w czasie zgodnym, z czasem przedstawionym przez Wykonawcę w ofercie.
12. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia będzie zobowiązany do ustalenia przed rozpoczęciem roku szkolnego optymalnego rozkładu jazdy w taki sposób, aby zapewnić uczniom jak najkrótszy czas przebywania w podróży i przybycie do placówek edukacyjnych przed rozpoczęciem zajęć wynikających z planów danej placówki oraz odebrać każdego ucznia po zakończeniu zajęć.
13. Odbiór uczniów przed zajęciami będzie następował bezpośrednio z miejsca ich zamieszkania. Organizacja powrotu do domu uczniów musi uwzględnić zakończenie zajęć przez wszystkie dowożone dzieci danej placówki. Usługi przewozowe nie obejmują dojazdów na trasę oraz przejazdów technicznych.
14. Załączony harmonogram trasy, w trakcie realizacji usługi może być modyfikowany, w zależności od potrzeb Zamawiającego.
15. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych uczniów i musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w zakresie świadczonych usług w szczególności w pełnym zakresie odpowiedzialności, ubezpieczenie wobec pasażerów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 63792,50 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 60198,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 114777,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 60198,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Transport Medyczny i Przewóz Osób Małgorzata Flisiak Szczytno
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 280180870
7.3.3) Ulica: Bartna Strona 40
7.3.4) Miejscowość: Szczytno
7.3.5) Kod pocztowy: 12-100
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 60198,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-02 do 2026-12-22Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 62852,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 148172,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 62852,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wan-Bus Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 387432917
7.3.3) Ulica: ul. T. Bairda 56/4
7.3.4) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-825
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 62852,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-02 do 2026-12-22SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Odstąpiono od wezwania Wykonawców do złożenia wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówieńpublicznych dla Części 2 Szczytno z powodu okoliczności oczywistych, powstałych w wyniku istotnie zawyżonej, pojedynczej ceny oferty znacząco odbiegającej od pozostałych cen ofert złożonych oraz od wartości zamówienia ustalonej przez Zamawiającego.
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |