Warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych (ICT)

Centrum Usług Społecznych w Czeladzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00305378
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00305378/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-24 09:40
Lokalizacja
Czeladź, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-73613d6e-f3be-4567-b11c-4a6803b348d1
Identyfikator
6251583462
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi szkolenioweUsługi edukacyjne i szkolenioweUsługi szkolenia komputerowego

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KATOWICACHKatowice, PL · lot 0
29 400 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305378 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych (ICT)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Usług Społecznych w Czeladzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003450413

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 17 Lipca 27

1.5.2.) Miejscowość: Czeladź

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-250

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: cus@cus.czeladz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cus.czeladz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mops-czeladz.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych (ICT)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73613d6e-f3be-4567-b11c-4a6803b348d1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305378

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041569/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Warsztaty z zakresu kompetencji cyfrowych (ICT)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

"Od Czeladzkiej transformacji do międzypokoleniowej reaktywacji" realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237945

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.1.U.CUS.26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 72102,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część I: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów z zakresu kompetencji cyfrowych pn. „Start bez stresu – aktywni początkujący” – 6 warsztatów
1. liczba uczestników na każdym warsztacie: 10 osób
2. wymiar 1 warsztatu: min. 3 godziny dydaktyczne (1 godz. dydaktyczna = 45 minut)
3. Minimalny zakres tematyczny:
1) Cyfrowe życie na własnych zasadach – 2 warsztaty:
a) smartfon jako centrum zarządzania codziennością, w tym: szybkie wyszukiwanie praktycznych informacji (np. wydarzenia lokalne, zajęcia,
bezpieczne rezerwowanie wydarzeń), planowanie dnia/wyjazdu przy użyciu aplikacji,
b) personalizacja urządzenia: ustawienie telefonu „pod siebie” (czcionki, powiadomienia, ekran, zapisanie i organizacja ważnych spraw: notatki, kalendarz)
c) bezpieczeństwo w praktyce, w tym: jak nie dać się „kliknąć w coś przypadkiem”, rozpoznawanie dziwnych SMS-ów / komunikatów (blokowanie numerów spam), weryfikacja podejrzanych SMS-ów/maili/telefonów.
2) Relacje, pasje i sprawy online – 2 warsztaty:
a) komunikacja, jako narzędzie relacji – obsługa popularnych komunikatorów, w tym: rejestracja, przesyłanie zdjęć/wiadomości głosowej/wideorozmowa, dostosowanie pod indywidualne potrzeby (personalizacja), dołączenie do grupy (tematycznej/rodzinnej/znajomych) i/lub tworzenie grupy (zapraszanie członków, weryfikacja kont), tworzenie i wysyłanie maila (zakładanie skrzynki pocztowej, dołączanie załączników, funkcjonalności poczty), oszustwa „na znajomego”/”rodzinę”
b) podstawowe e-usługi: czym jest profil zaufany i do czego się przydaje, przykłady spraw, które można załatwić online (bez wchodzenia w skomplikowane procedury), bezpieczne zakupy online, wyszukiwanie ofert i porównywanie
c) bankowość i płatności (na poziomie podstawowym): sprawdzanie płatności/historii (jeśli uczestnik korzysta), płatności online (BLIK/przelew – pokazowe lub symulacja), rozpoznawanie bezpiecznych stron płatności, podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z bankowości/płatności w sieci.
3) „Tworzenie i dzielenie się” – podstawy estetyki i prostych narzędzi – 2 warsztaty:
a) podstawy estetyki zdjęć (kadrowanie, światło) i edycja zdjęć: przycinanie (kadrowanie), rozjaśnianie/kontrast, proste filtry i/lub dodawanie naklejki/elementy graficznego do zdjęcia, łączenie zdjęcia i tekstu (dodanie krótkiego opisu do zdjęcia, podpis zdjęcia)
b) tworzenie prostej rolki/krótkiej formy wideo: łączenie kilku zdjęć lub krótkich nagrań w jedną całość, dodanie muzyki lub prostych napisów, stworzenie krótkiej, spójnej formy (np. 10–30 sekund), zapisywanie gotowej rolki/filmu i/lub udostępnienie jej innym (np. przez komunikator, w mediach społecznościowych, itp.)
c) bezpieczeństwo w praktyce, w tym minimum zagadnienia: czy mogę publikować zdjęcia innych osób; co widać w tle (np. adres, dokumenty); kto zobaczy mój post (ustawienia prywatności, zarządzanie treściami)
Ze względu na ograniczona liczbę znaków, pełny opis przedmiotu znajduje się w Zał nr 6 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

4.5.5.) Wartość części: 25766,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część II: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów z zakresu kompetencji cyfrowych pn. „Social media i tworzenie treści” – rozwój, zasięgi, vibe – 6 warsztatów
1. liczba uczestników na każdym warsztacie: 10 osób
2. wymiar 1 warsztatu: min. 3 godziny dydaktyczne (1 godz. dydaktyczna = 45 minut)
3. Minimalny zakres tematyczny:
1) Jak działają social media i jak je wykorzystać – 2 warsztaty:
a) dlaczego jedne treści zyskują popularność w sieci (tzw. ‘viralowe’), a inne nie, w tym: algorytm w praktyce (TikTok, Instagram, YouTube), analiza viralowych treści (co działa i dlaczego), „personal brand”/”vibe” konta
b) określenie własnego stylu/profilu (np. lifestyle, humor, edukacja), w tym: stworzenie pomysłu na serię treści, poprawa własnego profilu (bio, zdjęcie, spójność)
c) ryzyka działalności w mediach społecznościowych: hejt, presja społeczna; prywatność vs publiczny wizerunek
2) Tworzenie contentu, który przyciąga – 2 warsztaty:
a) krótkie formy video (TikTok, Reels), w tym: test różnych formatów (np. edukacja vs rozrywka), zasady tworzenia angażujących treści wideo, w tym elementy przyciągające uwagę odbiorcy oraz budowanie prostej narracji wraz z przykładami („storytelling i hook”)
b) wykorzystanie narzędzi do tworzenia treści cyfrowych, w szczególności Canva oraz CapCut, w tym tworzenie grafik (np. postów, relacji) z wykorzystaniem gotowych szablonów oraz przygotowanie i montaż krótkich form wideo (np. rolki), obejmujący m.in. dobór materiałów, ich edycję, dodawanie napisów i muzyki
c) bezpieczeństwo w praktyce: prawa autorskie (muzyka, materiały), kopiowanie vs inspiracja
3) Rozwój profilu i „pierwsze zasięgi” – 2 warsztaty:
a) budowanie zaangażowania, w tym: co powoduje, że ludzie komentują i reagują; znaczenie regularności publikacji; interakcja z odbiorcami (odpowiedzi, relacje); proste formaty angażujące (pytania, ankiety, „zgadnij”, opinie), trendy vs autentyczność, w tym: czym są trendy (np. dźwięki, formaty, style), jak rozpoznać trend i kiedy warto go wykorzystać
b) podstawy monetyzacji, w tym: podstawowe sposoby (np. współprace z markami, polecenia, własne produkty), czynniki wpływające na możliwości współpracy i monetyzacji profilu, w tym poziom zaangażowania odbiorców
c) ryzyka aktywności w sieci, w tym: „uzależnienie od lajków”, manipulacje i fake treści
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków dokładny opis przedmiotu znajduje się w załączniku nr 6 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

4.5.5.) Wartość części: 23168,00 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część III: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów z zakresu kompetencji cyfrowych pn. „Nowe technologie i AI” – 6 warsztatów
1. liczba uczestników na każdym warsztacie: 10 osób
2. wymiar 1 warsztatu: min. 3 godziny dydaktyczne (1 godz. dydaktyczna = 45 minut)
3. Minimalny zakres tematyczny:
1) AI, które robi rzeczy za ciebie – 2 warsztaty:
a) wykorzystanie narzędzi AI do generowania treści i pomysłów: tworzenie tekstów (np. opisy, wiadomości, krótkie formy pisemne), generowanie pomysłów związanych z zainteresowaniami, spędzaniem czasu wolnego, planowaniem aktywności; formułowanie zapytań (promptów) w sposób umożliwiający uzyskanie użytecznych rezultatów (Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił co najmniej 2 różne, popularne narzędzia wykorzystujące AI – adekwatne do zakresu tematycznego)
b) wykorzystanie AI w popularnych przeglądarkach internetowych i komunikatorach: czym są funkcje AI dostępne w przeglądarkach i aplikacjach komunikacyjnych; wykorzystanie AI do wyszukiwania informacji, podsumowań treści oraz redagowania wiadomości; korzystanie z wbudowanych asystentów (np. podpowiedzi odpowiedzi, tłumaczenia, streszczenia); praktyczne zastosowanie AI w codziennej komunikacji i pracy z informacją (Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił co najmniej 2 różne, popularne narzędzia/środowiska wykorzystujące AI – adekwatne do zakresu tematycznego)
c) bezpieczeństwo i wiarygodność informacji generowanych przez AI: krytyczna ocena treści generowanych przez AI; ryzyko błędnych lub wprowadzających w błąd informacji; zasady bezpiecznego udostępniania danych w narzędziach AI
2) AI w tworzeniu grafiki i materiałów wizualnych – 2 warsztaty:
a) generowanie i edycja grafiki z wykorzystaniem narzędzi AI, w tym: tworzenie obrazów na podstawie opisu (różne style graficzne), podstawowa edycja i modyfikacja wygenerowanych materiałów, wykorzystanie grafik w prostych projektach (np. posty, plakaty, ilustracje (Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił co najmniej 2 różne, popularne narzędzia wykorzystujące AI – adekwatne do zakresu tematycznego)
b) wykorzystanie funkcji AI dostępnych w nowoczesnych smartfonach: przegląd funkcji AI dostępnych w smartfonach (np. aparat, galeria, edycja zdjęć, podpowiedzi systemowe), automatyczna poprawa jakości zdjęć/inteligentne funkcje edycji (np. usuwanie elementów ze zdjęcia, poprawa portretów), wykorzystanie AI w codziennym korzystaniu ze smartfona (np. wyszukiwanie zdjęć, rozpoznawanie treści, podpowiedzi tekstowe)
a) bezpieczeństwo korzystania z AI, w tym: zagadnienia związane z wykorzystaniem wizerunku i zgodą na publikację, ryzyko manipulacji obrazem (np. deepfake), odpowiedzialne korzystanie z wygenerowanych treści
3) AI jako narzędzie kreatywności i realizacji własnych pomysłów – 2 warsztaty:
a) tworzenie różnorodnych treści z wykorzystaniem AI (np. opowiadania, scenariusze, dialogi, pomysły na materiały wideo lub posty); rozwijanie własnych pomysłów przy wsparciu AI – od inspiracji do gotowej koncepcji, w tym: wykorzystanie AI do tworzenia spójnych koncepcji (np. seria postów, mini historia, pomysł na profil lub projekt tematyczny)
(Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił co najmniej 2 różne, popularne narzędzia wykorzystujące AI – adekwatne do zakresu tematycznego)
b) generowanie treści dopasowanych do określonego stylu, nastroju lub odbiorcy (np. humorystyczne, inspiracyjne, itp.), w tym: eksperymentowanie z formą i kreatywnym wykorzystaniem AI (np. tworzenie alternatywnych wersji tej samej treści, zmiana stylu wypowiedzi, itp.)
(Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił co najmniej 2 różne, popularne narzędzia wykorzystujące AI – adekwatne do zakresu tematycznego)
c) bezpieczeństwo i etyka korzystania z AI, w tym: kwestie autorstwa i odpowiedzialności za tworzone treści, rozróżnienie między treścią własną a generowaną, ślad cyfrowy i konsekwencje publikowania treści (w tym generowanych przez AI)
Ze względu na ograniczoną liczbę znaków dokładny opis przedmiotu znajduje się w załączniku nr 6 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

4.5.5.) Wartość części: 23168,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23250,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 29400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6340135558

7.3.3) Ulica: Krasińskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-019

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 29400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-26

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza uchylił się od zawarcia umowy. Zamawiający przeanalizował możliwość dokonania ponownego badania i oceny ofert oraz wyboru kolejnego wykonawcy. Jednakże przeprowadzenie tej procedury nie jest możliwe z uwagi na obowiązujące terminy wynikające z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Łączny czas niezbędny do przeprowadzenia powyższych czynności przekracza termin realizacji zamówienia określony w dokumentach zamówienia, tj. do dnia 26 czerwca 2026. W konsekwencji zawarcie umowy oraz wykonanie zamówienia w przewidzianym terminie stało się niemożliwe.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 35280,00 PLN

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza uchylił się od zawarcia umowy. Zamawiający przeanalizował możliwość dokonania ponownego badania i oceny ofert oraz wyboru kolejnego wykonawcy. Jednakże przeprowadzenie tej procedury nie jest możliwe z uwagi na obowiązujące terminy wynikające z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Łączny czas niezbędny do przeprowadzenia powyższych czynności przekracza termin realizacji zamówienia określony w dokumentach zamówienia, tj. do dnia 26 czerwca 2026. W konsekwencji zawarcie umowy oraz wykonanie zamówienia w przewidzianym terminie stało się niemożliwe.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12990,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 35280,00 PLN

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi