Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej (...) na potrzeby realizacji zadania pn. „Przebudowa ul. Portowej i ul. Stoczniowej na terenie wschodniej dzielnicy przemysłowej”
Gmina Miejska Głogów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00305517
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00305517/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-24 10:14
- Lokalizacja
- Głogów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-80d45953-e8ba-471d-9721-b2aa34631c13
- Identyfikator
- 6930012466
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305517 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej (...) na potrzeby realizacji zadania pn. „Przebudowa ul. Portowej i ul. Stoczniowej na terenie wschodniej dzielnicy przemysłowej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Głogów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 10
1.5.2.) Miejscowość: Głogów
1.5.3.) Kod pocztowy: 67-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glogow.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.glogow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://glogow-um.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej (...) na potrzeby realizacji zadania pn. „Przebudowa ul. Portowej i ul. Stoczniowej na terenie wschodniej dzielnicy przemysłowej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80d45953-e8ba-471d-9721-b2aa34631c13
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305517
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029348/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Przebudowa ul. Portowej i ul. Stoczniowej na terenie wschodniej dzielnicy przemysłowej – dokumentacja projektowa
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202479
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.16.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej (pełnobranżowej) wraz
z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia robót budowlanych na potrzeby realizacji zadania pn. „Przebudowa ul. Portowej i ul. Stoczniowej na terenie wschodniej dzielnicy przemysłowej”.
W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować kompletną kompleksową pełnobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową (w tym m.in. koncepcję wraz ze wstępną wyceną kosztów, projekt architektoniczno-budowlany, projekt zagospodarowania terenu z opracowaniem projektów branżowych technicznych, projekty wykonawcze, kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót dla każdej z branż oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - dalej STWiORB).
Zakres i warunki do projektowania:
Przebudowa wraz z rozbudową dróg gminnych – ulic: Portowej, Stoczniowej, przebudowa wraz z rozbudową sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym dla celów bytowych i przeciwpożarowych, budowa linii kablowej elektroenergetycznej niskiego napięcia dla oświetlenia drogowego oraz kanalizacji kablowej w Głogowie, działki nr. ewid. 140, 18/131, 18/150, obręb 0008 Fabryczna, m. Głogów.
1) ul. Portowa
Wykonanie drogi o długości ok. 730 m, z jednostronnym chodnikiem (po stronie lewej od strony ul. Rudnowskiej).
Branża drogowa
Drogi należy zaprojektować z nawierzchni bitumicznej. Chodniki należy wykonać z kostki granitowej w kolorze szarym. Jako obramowanie nawierzchni dróg należy wykonać krawężniki drogowe betonowe oraz granitowe przy skrzyżowaniach i wyobleniach. Obramowanie chodników należy wykonać z betonowych obrzeży. Zjazdy z kostki betonowej w kolorze grafitowym.
Branża sanitarna
Przebudowa wraz z rozbudową sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym dla celów bytowych i przeciwpożarowych.
Branża elektryczna
Budowa linii kablowej elektroenergetycznej niskiego napięcia dla oświetlenia drogowego oraz kanalizacji kablowej.
2) ul. Stoczniowa
Wykonanie drogi o długości ok. 200 m, z jednostronnym chodnikiem (po stronie lewej).
Branża drogowa
Drogi należy zaprojektować z nawierzchni bitumicznej. Chodniki należy wykonać z kostki granitowej w kolorze szarym. Jako obramowanie nawierzchni dróg należy wykonać krawężniki drogowe betonowe oraz granitowe przy skrzyżowaniach i wyobleniach. Obramowanie chodników należy wykonać z betonowych obrzeży. Zjazdy z kostki betonowej w kolorze grafitowym.
Branża sanitarna
Przebudowa wraz z rozbudową sieci wodociągowej w układzie pierścieniowym dla celów bytowych i przeciwpożarowych.
Branża elektryczna
Budowa linii kablowej elektroenergetycznej niskiego napięcia dla oświetlenia drogowego oraz kanalizacji kablowej.
3) Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z tematyką zadania publicznego, w zakresie określonym w art. 6 pkt 1, 2 i 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 ze zm.). W indywidualnym przypadku, jeżeli Wykonawca nie jest w stanie, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, zapewnić dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie, o którym mowa w art. 6 pkt 1, 2 i 3 ustawy, podmiot jest obowiązany zapewnić takiej osobie dostęp alternatywny w oparciu o art. 7 ww. ustawy.
4) Zakres projektowania obejmuje wszystkie branże: w szczególności drogową, elektryczną, sanitarną i teletechniczną.
5) Wykonawca winien uwzględnić w dokumentacji wszelkie inne roboty związane z prawidłową realizacją zadania.
6) Przy projektowaniu Wykonawca uwzględni ochronę drzewostanu/zieleni, wycinkę istniejącego drzewostanu/likwidację zieleni należy traktować jako ostateczność, w przypadku stwierdzenia konieczności wycięcia istniejącego drzewostanu należy przewidzieć nasadzenia. Wykonawca uzyska w razie konieczności decyzję na wycinkę drzew/krzewów poprzedzoną wykonaniem inwentaryzacji istniejącego drzewostanu przewidzianego do wycinki.
7) Przedmiotowe zamierzenie musi zostać zaprojektowane w zgodności z obowiązującymi przepisami i wiedzą techniczną w tym zakresie, warunkami technicznymi, a w przypadku braku takiej możliwości należy uzyskać odstępstwa.
8) Opracowana dokumentacja projektowa winna zapewnić:
a) możliwość prawidłowego przygotowania i zrealizowania planowanego zamierzenia inwestycyjnego oraz
b) możliwość odbioru przez uprawnione inspekcje, służby i straże, w tym Inspektora Nadzoru Budowlanego, zrealizowanego zakresu rzeczowego robót na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji.
9) Wykonawca przedstawi koncepcję ogólną oraz wstępną wycenę kosztów celem akceptacji/zatwierdzenia. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wpływania na kształt koncepcji, która stanowić będzie podstawę do rozpoczęcia opracowania docelowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Wykonawca przystąpi do wykonania projektu zasadniczego dla danego zakresu prac projektowych po ostatecznej akceptacji/zatwierdzeniu koncepcji rozwiązań projektowych przez Zamawiającego. Zaakceptowana/zatwierdzona koncepcja będzie podstawą wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania dokumentów administracyjnych niezbędnych do rozpoczęcia budowy, które będą podstawą wyboru Wykonawcy robót dla realizacji zakresu rzeczowego zadania.
UWAGA: W ramach przebudowy/rozbudowy sieci wodociągowej dla celów bytowych i przeciwpożarowych Zamawiający rozważa zaprojektowanie powyższego na działkach, które nie należą do Zamawiającego. Jednakże ostateczne stanowisko Zamawiający podejmie na podstawie zaproponowanej koncepcji i/lub dokonanych obliczeń.
UWAGA: Zamawiający zastrzega sobie możliwość podziału zadania na etapy.
10) Wykonawca własnym staraniem uzyska wszelkie materiały i uzgodnienia niezbędne i wymagane do realizacji przedmiotu zamówienia (koncepcji i docelowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej). Zamawiający udzieli niezbędnych pełnomocnictw do wykonania przedmiotu zamówienia na wniosek Wykonawcy.
11) Wykonawca jest zobowiązany opracować przedmiot umowy w zgodności z Uchwałą
w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla przedmiotowego terenu.
12) Wykonawca jest zobowiązany uzyskać w imieniu Zamawiającego decyzję administracyjną umożliwiającą rozpoczęcie robót budowlanych dla zamierzenia inwestycyjnego. Przez powyższe Zamawiający rozumie decyzję o udzieleniu pozwolenia na budowę i/lub decyzję o udzieleniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Dopuszcza się również uzyskanie zaświadczenia, że organ architektoniczno-budowlany przyjął zgłoszenie budowy/wykonania robót bez uwag i/lub tzw. udokumentowaną milczącą zgodę.
UWAGA: Uzyskanie ewentualnej decyzji ZRID (o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej) należy traktować jako ostateczność. W przypadku konieczności uzyskania decyzji ZRID projekty podziału nieruchomości będą przedmiotem odrębnego zlecenia/umowy.
13) Dokumentacja projektowa będzie podstawą do realizacji robót budowlanych.
14) Dokumentacja projektowa winna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
15) Opracowana dokumentacja projektowa może być na późniejszym etapie podstawą do ubiegania się przez Zamawiającego o dofinansowanie zamierzenia ze źródeł zewnętrznych.
16) Jeżeli do projektowania będzie potrzebna osoba posiadająca uprawnienia do projektowania inne niż wymagane do spełnienia warunków udziału w postepowaniu Wykonawca zapewni tę osobę w ramach ceny ofertowej Wykonawcy (w ramach wynagrodzenia).
17) Nie wymaga się wykonania pomiarów natężenia ruchu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 291141,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 361989,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 291141,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RDK PROJEKT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8992765950
7.3.3) Ulica: Wrocławska 24/3
7.3.4) Miejscowość: Bielany Wrocławskie
7.3.5) Kod pocztowy: 52-213
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Opracowanie dokumentacji projektowej branży drogowej - RDK PROJEKT Robert Grodecki
Branża geotechniczna i geodezyjna - podwykonawca nieznany
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 291141,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 350 dni
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |