Opracowanie Studium Wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie do naboru wniosków w ramach FEMA Działanie 3.1 Mobilność miejska -Ekologiczny i konkurencyjny transport
MIASTO PRZASNYSZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00305521
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00305521/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-24 10:14
- Lokalizacja
- Przasnysz, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1abb67d0-a6aa-4a3f-ac79-354ceba96f40
- Identyfikator
- 7611525385
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305521 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie Studium Wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie do naboru wniosków w ramach FEMA Działanie 3.1 Mobilność miejska -Ekologiczny i konkurencyjny transport
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO PRZASNYSZ
1.3.) Oddział zamawiającego: ul. Jana Kilińskiego 2 06-300 Przasnysz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667876
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Przasnysz
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: (29) 756 49 00, (29) 756 49 00
1.5.8.) Numer faksu: fax: (29) 756 49 39
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: b.myslinska-ciosek@przasnysz.um.gov.pl, miasto@przasnysz.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przasnysz.um.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1abb67d0-a6aa-4a3f-ac79-354ceba96f401.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie Studium Wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie do naboru wniosków w ramach FEMA Działanie 3.1 Mobilność miejska -Ekologiczny i konkurencyjny transport2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1abb67d0-a6aa-4a3f-ac79-354ceba96f40
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305521
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00063608/24/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.14 Opracowanie Studium Wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie do naboru wniosków w ramach FEMA Działanie 3.1 Mobilność miejska- Ekologiczny i konkurencyjny transport
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00587333
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.42.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Studium Wykonalności oraz wniosku o dofinansowanie do naboru wniosków w ramach FEMA Działanie 3.1 Mobilność miejska. Dokumentacja dotyczy naboru Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza, Priorytet III – Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu, Działanie 3.1 Mobilność miejska, typ projektu: Ekologiczny i konkurencyjny transport publiczny.
Projekt jest wybierany w trybie konkursowym.
Głównym założeniem projektu jest zakup ekologicznego taboru autobusowego/busowego służącego do uruchomienia komunikacji autobusowej w Przasnyszu w ramach projektu pn. „Ekologiczny i konkurencyjny transport publiczny w Przasnyszu i na obszarze funkcjonalnym”.
Opracowane dokumenty muszą spełniać wszystkie wymogi umożliwiające złożenie kompletnego wniosku o dofinansowanie projektu.
2 W ramach przedmiotu Umowy Wykonawca zobowiązuje się do:
1) sporządzenia studium wykonalności - napisanego zgodnie z aktualnymi na dzień złożenia wniosku aplikacyjnego zasadami i wytycznymi (w tym Wskazania do Studium Wykonalności stanowiące załącznik do regulaminu) programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 oraz przekazanie Zamawiającemu dokumentu w wersji elektronicznej z aktywnymi formułami arkusza kalkulacyjnego Excel w przypadku analiz finansowych i ekonomicznych.
Wykonawca w porozumieniu z zamawiającym wykona szczegółowe analizy finansowe, które pozwolą oszacować koszty realizacji projektu w sposób racjonalny i oszczędny.
2) sporządzenia wniosku o dofinansowanie wraz z wszystkimi wymaganymi regulaminem załącznikami w systemie MEWA - Wykonawca w terminie do dnia 19.01.2026 r. do godziny 13.00 opracuje wersję roboczą wniosku gotową do wysłania w systemie MEWA. Wniosek należy opracować zgodnie z aktualnymi na dzień złożenia wniosku aplikacyjnego zasadami i wytycznymi programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 oraz przekazanie Zamawiającemu dokumentów w wersji elektronicznej z aktywnymi formułami arkusza kalkulacyjnego Excel w przypadku analiz finansowych i ekonomicznych.
3 Wykonawca przekaże Zamawiającemu przedmiot Umowy do 13.01.2026 r., czyli przez upływem terminu wykonania w celu weryfikacji przedmiotu Umowy.
4 Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Rozdział V SWZ.
5 Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr IV do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71241000-9 - Studia wykonalności, usługi doradcze, analizy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 18 grudnia 2025 r. godz. 09.00 wpłynęło 6 ofert.- Oferta nr 1 Wykonawcy CENTRUM FUNDUSZY UE Sp. z o.o., ul. Batorego 46/52 lok. 14, 87-100 Toruń, na kwotę 26 814,00 zł. Oferta ta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp, z uwagi na to, że Wykonawca wezwany zgodnie z art. 128 ust. 1 ustawy Pzp w dniu 19.12.2025 r. do uzupełnienia pełnomocnictwa uzupełnił je wadliwie. Oferta została podpisana podpisem zaufanym Dawida Jana Szostek – Prezesa Zarządu, niezgodnie z reprezentacją spółki wskazaną w odpisie aktualnym z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego. Wobec tego Zamawiający w dniu 19.12.2025 r. wezwał Wykonawcę do uzupełnienia tego pełnomocnictwa. Wykonawca w dniu 23.12.2025 r. nadesłał pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo to jest wadliwe, ponieważ nie zostało podpisane zgodnie z reprezentacją spółki wskazaną w KRS. Zgodnie z § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne - z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 p.z.p., z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Pełnomocnictwo do złożenia oferty w przypadku postępowań lub konkursów o wartości mniejszej niż progi unijne opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Jeżeli pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca lub notariusz. Pełnomocnictwo Wykonawcy zostało przekazane jako skan postaci papierowej, podpisanej odręcznie przez tylko jednego członka zarządu i poświadczone za zgodność przez tego samego członka zarządu, co było niezgodne z umocowaniem do występowania w imieniu spółki wskazanym w rejestrze. Wobec powyższego ofertę należało odrzucić.
- oferta nr 2 Wykonawcy International Management Services Sp. z o.o., ul. Felicjanek 4/10, 31-104 Kraków na kwotę 60 270,00 zł,
- oferta nr 3 Wykonawcy GROAH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Malmeda 7, 15-440 Białystok, na kwotę 33 210,00 zł,
- oferta nr 4 Wykonawcy CKSP Sp. z o. o., ul. Powązkowska 15, 01-797 Warszawa, na kwotę 16 728,00 zł. Oferta ta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych: Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca nie złożył z ofertą formularza nr.2.1. Tabela elementów rozliczeniowych, który zgodnie z ust. 14.2 SWZ był obowiązkowym załącznikiem do oferty i nie podlegał uzupełnieniu w trybie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp. Ponadto ofertę odrzucono na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp w zw. z art. 224 ust. 5 i 6 ustawy Pzp z uwagi to, że wykonawca wezwany w dniu 19.12.2025 r. na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp do wyjaśnienia ceny wskazanej w ofercie w wyznaczonym terminie(do dnia 23.12.2025 r.) nie udzielił tych wyjaśnień. Oferta podlegała odrzuceniu jako oferta z rażąco niską ceną.
... c.d. w sekcji "informacje dodatkowe"
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16728,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 60270 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
C.d. uzasadnienia:- oferta nr 5 Wykonawcy Collect Consulting S.A., ul. Zbożowa 42B, 40 – 657 Katowice, na kwotę 28 290,00 zł. Oferta ta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych: Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca nie złożył z ofertą formularza nr.2.1. Tabela elementów rozliczeniowych, który zgodnie z ust. 14.2 SWZ był obowiązkowym załącznikiem do oferty i nie podlegał uzupełnieniu w trybie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp.
- oferta nr 6 Wykonawcy REFUNDA Maciocha i Wspólnicy sp. k., ul. Hubska 52/11B, 50-502 Wrocław, na kwotę 48 572,70 zł. Oferta ta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Prawo zamówień publicznych: Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca nie złożył z ofertą formularza nr.2.1. Tabela elementów rozliczeniowych, który zgodnie z ust. 14.2 SWZ był obowiązkowym załącznikiem do oferty i nie podlegał uzupełnieniu w trybie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp.
Zamawiający dokonał badania i oceny ofert na podstawie i w sposób wskazany w SWZ. W następstwie tego ustalił, że oferty nr 1,4,5 i 6 podlegały odrzuceniu.
Spośród pozostałych ofert Wykonawca, który zaoferował niższą cenę, tj. GROAH Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białymstoku uzyskał niższą punktację z uwagi na nieuzyskanie punktów w pozacenowym kryterium oceny ofert „doświadczenie specjalisty ds. opracowania studium wykonalności”. Najkorzystniejszą ofertą była więc oferta International Management Services Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, który w pozacenowym kryterium oceny ofert uzyskał maksymalną punktację.
Cena najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę brutto: 50 000,00 złotych.
Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. W świetle powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |