Poprawa efektywności energetycznej budynków szkół podstawowych w Stoczku i w Grygrowie
Gmina Stoczek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00305552
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00305552/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 10:20
- Lokalizacja
- Stoczek, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f82c7747-f6ef-4cfd-b842-1c2a36611fae
- Identyfikator
- 8241710167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305552 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków szkół podstawowych w Stoczku i w Grygrowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stoczek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582144
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kosowska
1.5.2.) Miejscowość: Stoczek
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-104
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpi@stoczek.net.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.stoczek.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://stoczek.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynków szkół podstawowych w Stoczku i w Grygrowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f82c7747-f6ef-4cfd-b842-1c2a36611fae
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305552
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00068416/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Poprawa efektywności energetycznej budynków szkół podstawowych w Stoczku i w Grygrowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków szkół podstawowych w Stoczku i w Grygrowie” realizowane jest w ramach programu realizującego Inwestycję B1.1.3. Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół Komponent B „Zielona energia i zmniejszenie energochłonności” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00261215
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Niniejsza część zamówienia obejmuje wykonanie robót termomodernizacyjnych na budynku Zespołu Oświatowego w Grygrowie wraz z pracami towarzyszącymi. Zamówienie obejmuje realizację nw. prac:- roboty rozbiórkowe, demontażowe, montażowe i przygotowawcze,
- roboty związane z montażem i demontażem rusztowań,
- roboty w zakresie ocieplenia ścian powyżej gruntu,
- roboty ziemne i związane z wykonaniem opaski wokół budynku,
- roboty związane z ociepleniem ścian poniżej poziomu gruntu,
- roboty związane z montażem rynien i rur spustowych oraz wymianą obróbek blacharskich;
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja stanowiąca załącznik nr 1A do SWZ, na którą składa się: dokumentacja projektowa (projekt architektoniczno-budowlany wraz z koncepcją oraz wizualizacją budynku, projekt techniczny, projekt wykonawczy, projekt zagospodarowania terenu), a także pomocniczo przedmiar robót, który nie stanowi podstawy do ustalenia wysokości wynagrodzenia w związku z przyjęciem wynagrodzenia ryczałtowego) oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45000000-7 - Roboty budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.5.) Wartość części: 349893,83 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Niniejsza część zamówienia obejmuje wykonanie robót termomodernizacyjnych na budynku Zespołu Oświatowego w Stoczku wraz z pracami towarzyszącymi. Zamówienie obejmuje realizację nw. prac:- roboty rozbiórkowe, demontażowe, montażowe i przygotowawcze,
- roboty związane z montażem i demontażem rusztowań,
- roboty w zakresie ocieplenia ścian powyżej gruntu,
- roboty ziemne i związane z wykonaniem opaski wokół budynku,
- roboty związane z ociepleniem ścian poniżej poziomu gruntu,
- roboty związane z montażem rynien i rur spustowych oraz wymianą obróbek blacharskich;
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja stanowiąca załącznik nr 1B do SWZ, na którą składa się: dokumentacja projektowa (projekt architektoniczno-budowlany wraz z koncepcją oraz wizualizacją budynku, projekt techniczny, projekt wykonawczy, projekt zagospodarowania terenu), a także pomocniczo przedmiar robót, który nie stanowi podstawy do ustalenia wysokości wynagrodzenia w związku z przyjęciem wynagrodzenia ryczałtowego) oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45000000-7 - Roboty budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.5.) Wartość części: 873688,25 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Cena oferty z najniższą ceną niepodlegająca odrzuceniu, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia, o 153 995,19 zł.
Po analizie możliwości finansowych Zamawiający stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 369454,29 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 404415,08 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP, który stanowi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Cena oferty z najniższą ceną niepodlegająca odrzuceniu, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia, o 479 886,90 zł.
Po analizie możliwości finansowych Zamawiający stwierdził, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o powyższą wartość.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 988582,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1055427,74 PLN
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |