Budowa kanalizacji deszczowej z zagospodarowaniem wód opadowych do studni chłonnych wraz ze zmianą nawierzchni w msc. Stary Folwark.
GMINA SUWAŁKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00305729
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00305729/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 10:59
- Lokalizacja
- Suwałki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-10a512fb-30be-4899-86bc-45f957bf9565
- Identyfikator
- 8442146035
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305729 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kanalizacji deszczowej z zagospodarowaniem wód opadowych do studni chłonnych wraz ze zmianą nawierzchni w msc. Stary Folwark.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUWAŁKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790670970
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Świerkowa 45
1.5.2.) Miejscowość: Suwałki
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.7.) Numer telefonu: 875659300
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina.suwalki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.suwalki.wrotapodlasia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10a512fb-30be-4899-86bc-45f957bf95651.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa kanalizacji deszczowej z zagospodarowaniem wód opadowych do studni chłonnych wraz ze zmianą nawierzchni w msc. Stary Folwark.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10a512fb-30be-4899-86bc-45f957bf9565
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305729
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038043/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa kanalizacji deszczowej z zagospodarowaniem wód opadowych do studni chłonnych wraz ze zmianą nawierzchni w msc. Stary Folwark - I etap - Stary Folwark, Lipniak (Stary Folwark)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt nr FEPD.02.08-IZ.00-0001/25 „Wspieranie przystosowania do zmian klimatu poprzez zielono-błękitne inwestycje na terenie MOF Suwałki – I etap”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246964
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IMK.271.12.2026.WS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1920011,47 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1863100,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla inwestycji pn.: „Budowa kanalizacji deszczowej z zagospodarowaniem wód opadowych do studni chłonnych wraz ze zmianą nawierzchni w msc. Stary Folwark – projekt „Wspieranie przystosowania do zmian klimatu poprzez zielono-błękitne inwestycje na terenie MOF Suwałki – I etap – Stary Folwark, Lipniak”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) budowę kanalizacji deszczowej grawitacyjnej o całkowitej długości 385 m wraz przykanalikami i odprowadzenie do studni chłonnych do gruntu,
2) przebudowę sieci wodociągowej z hydrantem,
3) przebudowę odcinka kabla nN,
4) przebudowę drogi utwardzonej z nawierzchni żwirowej na nawierzchnię z mieszanki mineralno – asfaltowej szerokości 4,0 – 5,0 m i placami nawrotowymi o nawierzchni z mieszanki mineralno – asfaltowej o wymiarach 12 x 12 m,
5) budowę zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej szer. 4,0 m,
6) budowę drogi dla pieszych szer. 1,8 – 2,3 m z kostki betonowej,
7) wykonanie poboczy gruntowo – żwirowych,
8) zagospodarowanie zieleni – wykonanie trawników,
9) rozbiórkę istniejących nawierzchni utwardzonych kolidujących z inwestycją,
10) przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową nr 1181B wraz z odtworzeniem chodnika przy danej drodze,
11) wycinkę zakrzaczeń wraz z karczowaniem i wywiezieniem,
12) zabezpieczenie istniejących drzewek i drzew znajdujących się w rejonie prowadzonych prac,
13) zabezpieczenie kabli rurami osłonowym dwudzielnymi,
14) wykonanie regulacji wysokościowej lub ewentualnej przebudowy wszelkich ujawnionych elementów sieci uzbrojenia terenu (dotyczy również pobocza), w przypadku stwierdzenia uszkodzenia skrzynek zasuw, hydrantów bądź włazów studni Wykonawca wymieni uszkodzony element na nowy w ramach wynagrodzenia umownego,
15) oznakowanie pionowe przebudowywanej drogi,
16) udzielenie gwarancji jakości i rękojmi na roboty budowlane,
17) wykonanie dokumentacji powykonawczych wraz mapami inwentaryzacyjnymi powykonawczymi,
18) dokonanie koniecznych zgłoszeń do właściwych organów oraz instytucji lub firm, w tym do właściwego miejscowo organu nadzoru budowlanego, związanych z rozpoczęciem i zakończeniem robót budowlanych.
Zadanie należy zrealizować w oparciu o SWZ, dokumentację projektową wraz z załącznikami, SST i umową na roboty budowalne.
Uwaga: Ewentualne drewno pozyskane z wycinki przechodzi na własność Wykonawcy robót budowlanych. Przedmiar robót nie zawiera wykonania 5 dodatkowych zjazdów na działki przyległe.
3. Wszystkie elementy z rozbiórki nadające się do ponownego użycia stanowią własność zamawiającego, natomiast elementy uznane jako odpad, wykonawca powinien zutylizować we własnym zakresie i na własny koszt. Klasyfikacji elementów uznanych jako odpad dokonuje inspektor nadzoru.
4. Wszystkie materiały oraz pozyskanie wszelkich zgód od gestorów sieci na przystąpienie do realizacji prac (w tym poniesienie kosztów nadzoru czy sporządzenia dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia prac) związane z prawidłowym i pełnym wykonaniem przedmiotu zamówienia zabezpiecza wykonawca na własny koszt.
5. Zamawiający informuje, że obowiązującą formą rozliczenia pomiędzy stronami będzie wynagrodzenie ryczałtowe. Zamawiający nie wymaga od wykonawców dołączenia do oferty kosztorysu ani żadnej innej kalkulacji ceny, natomiast wymaga przedłożenia kosztorysu ofertowego opracowanego na podstawie przedmiaru robót przed podpisaniem umowy o roboty budowlane. Zamawiający może żądać kosztorysu ofertowego w przypadku: np. w ramach wyjaśnień rażąco niskiej ceny czy w ramach rozliczeń związanych z częściowym odstąpieniem od umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP. Wykonawca zobowiązany jest również do powiadomienia gestorów sieci z odpowiednim wyprzedzeniem o terminie realizacji prac. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
7. Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp, zamawiający szczegółowo opisał w Dokumentacji projektowej i załącznikach do SWZ.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisany został w następujących dokumentach:
1) Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ),
2) dokumentacji projektowej wraz z załącznikami,
3) projektowanych postanowieniach umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1899120,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1923107,29 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1899120,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 844 230 59 24
7.3.3) Ulica: Noniewicza
7.3.4) Miejscowość: Suwałki
7.3.5) Kod pocztowy: 16-400
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1899120,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |