Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach

Gmina Łobez

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00305885
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00305885/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-24 11:36
Lokalizacja
Łobez, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2a4d0fda-b8e3-498e-b3b9-d1d835cb1063
Identyfikator
8540021978
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneIzolacja cieplnaWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH I KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄResko, PL · lot 0
278 180,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305885 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łobez

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811685616

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości

1.5.2.) Miejscowość: Łobez

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-150

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lobez.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lobez.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lobez.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a4d0fda-b8e3-498e-b3b9-d1d835cb1063

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305885

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070544/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213488

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Modernizacja ścian zewnętrznych budynku
Założono wykonanie dodatkowej warstwy izolacji termicznej 5 cm z płyty z wełny skalnej
o współczynniku przewodzenia ciepła wynoszącego λ=0,038[W/(mˑK)]
Wykonanie docieplenia – warstwy:
 tynk sylikonowy elewacyjny 1,5 mm
 zaprawa klejowa na siatce
 izolacja termiczna z płyt grubości 5 cm
 istniejąca izolacja termiczna z płyt styropianowych grubości 10cm
 ściany zewnętrzne budynku z gazobetonu o grubości 24 cm
Po wykonaniu robót współczynnik przenikana ciepła wynosić będzie: Uc=0,18[W/m2ˑK]
Uc=0,18[W/m2ˑK] ˂ Uc=0,20[W/m2ˑK] – (Zgodne z Warunkami Technicznymi 2021)
2) Modernizacja stropodachu
Zakres robót do wykonania:
 Rozbiórka istniejącego pokrycia dachowego do istniejącej warstwy izolacji termicznej
 Docieplenie stropu płytą styropianową grubości 12 cm o współczynniku przewodzenia ciepła wynoszącego λ=0,038[W/(m*K)]
 Wykonanie pokrycia dachowego z membrany dachowej PCV gr. 1,5 mm na warstwie rozdzielającej z włókniny szklanej
Po wykonaniu robót współczynnik przenikana ciepła wynosić będzie: Uc=0,15[W/m2ˑK] Uc=0,15[W/m2ˑK] ˂ Uc=0,20[W/m2ˑK] – (Zgodne z Warunkami Technicznymi 2021)
3) Modernizacja stolarki okiennej
Wymiana 7 istniejących otworów okiennych na okna trzy szybowe
Po wykonaniu robót współczynnik przenikana ciepła wynosić będzie: U=0,9[W/m2ˑK]
U=0,9[W/m2ˑK] – (Zgodne z Warunkami Technicznymi 2021)
4) Modernizacja stolarki drzwiowej
Wymiana drzwi zewnętrznych (DZ2) – 2 sztuki
Po wykonaniu robót współczynnik przenikana ciepła wynosić będzie: Uc=1,3[W/m2ˑK]
Uc=1,3[W/m2ˑK] – (Zgodne z Warunkami Technicznymi 2021)
5) Instalacja oświetleniowa
Wymiana istniejącego oświetlenia 43 punkty oświetleniowe tj.9 żarówek 40W,
4 świetlówki 14W, 24 żarówki 25W, 6 świetlówek 14W na oświetlenie energooszczędne LED.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 278180,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 371805,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 278180,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Budowlanych i Komunalnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8571069012

7.3.3) Ulica: Kopernika 1

7.3.4) Miejscowość: Resko

7.3.5) Kod pocztowy: 72-315

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 278180,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 84 dni

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane