Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej na budowę sali gimnastycznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wolbromiu”.

Powiat Olkuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00305960
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00305960/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-24 11:54
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1d0c57c-47ff-4e2a-857d-6a972d355349
Identyfikator
6372024678
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305960 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej na budowę sali gimnastycznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wolbromiu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1308638

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej na budowę sali gimnastycznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wolbromiu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1d0c57c-47ff-4e2a-857d-6a972d355349

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305960

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242197

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 200000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej budowy sali gimnastycznej wraz z łącznikiem do istniejących budynków szkoły, zapleczem sanitarno-szatniowym oraz pełnieniem nadzorów autorskich w czasie realizacji robót budowlanych.

Parametry techniczne obiektu oraz szczegółowe zakresy opracowania dokumentacji projektowej zostały zawarte w OPZ stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

Wykonawca zobowiązany jest do takiego opracowania dokumentacji projektowej, aby zapewnić pełną zgodność z wymaganiami funkcjonalnymi określonymi OPZ, przy jednoczesnym zapewnieniu otwartości na rozwiązania równoważne, zgodnie z zasadą uczciwej konkurencji oraz przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, w szczególności art. 99 ust. 4 i 5.
Dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, opracowane przez Wykonawcę, nie mogą zawierać odniesień do znaków towarowych, nazw producentów, patentów lub określonego pochodzenia materiałów i urządzeń, chyba że jest to uzasadnione specyfiką danego przedmiotu zamówienia i nie może być opisane w inny sposób, a w takim przypadku każdorazowo należy dopuścić możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych.
Rozwiązania projektowe muszą być zgodne z aktualnymi przepisami prawa, Polskimi Normami (PN) i Europejskimi Normami (EN), w tym także przepisami dotyczącymi dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w szczególności wynikającymi z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2022 r. poz. 2240 z późn. zm.), a także wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 lipca 2021 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz innymi przepisami wykonawczymi dotyczącymi projektowania przestrzeni dostępnej dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich wieku i poziomu sprawności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 467400,00 PLN

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi