Dokumentacja - „Rozbudowa drogi krajowej nr 48 (na odcinku od km 101+118 do km 102+305 strona prawa) o drogę dla pieszych i rowerów w m. Sielce”
Gmina Stromiec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306012
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306012/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-24 12:04
- Lokalizacja
- Stromiec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8a0b5320-9eff-4e4b-9f70-21f84a2d7e1e
- Identyfikator
- 7981426072
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306012 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja - „Rozbudowa drogi krajowej nr 48 (na odcinku od km 101+118 do km 102+305 strona prawa) o drogę dla pieszych i rowerów w m. Sielce”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stromiec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224025
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piaski 4
1.5.2.) Miejscowość: Stromiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-804
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugstromiec@ugstromiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugstromiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugstromiec.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokumentacja - „Rozbudowa drogi krajowej nr 48 (na odcinku od km 101+118 do km 102+305 strona prawa) o drogę dla pieszych i rowerów w m. Sielce”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8a0b5320-9eff-4e4b-9f70-21f84a2d7e1e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306012
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056827/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Rozbudowa drogi krajowej nr 48 (na odcinku od km 101+118 do km 102+305 strona prawa) o drogę dla pieszych i rowerów w m. Sielce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231863
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZWI.271.1.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 305000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi zaprojektowania, przygotowania kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, tzw. decyzję „ZRID” wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, uzgodnieniami, czynnościami koniecznymi do wykonania tej dokumentacji i przygotowania zadania do rozpoczęcia robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa drogi krajowej nr 48 (na odcinku od km 101+118 do km 102+305 strona prawa) o drogę dla pieszych i rowerów w m. Sielce”, zlokalizowanego na działce o nr ewidencyjnym 222, obręb geodezyjny Kolonia Sielce, o nr ewidencyjnym 53 (obręb Sielce), gmina Stromiec, stanowiące pas drogowy drogi krajowej nr 48 (zwana dalej DK 48), będące własnością Skarbu Państwa, w trwałym zarządzie Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
2. Droga dla pieszych powinna uwzględniać m. in. następujące parametry techniczne tj.:
a) być zlokalizowana po prawej stronie drogi krajowej nr 48;
b) minimalna szerokość – 3,00 m (lub wynikająca z warunków terenowych oraz technicznych);
c) nawierzchnia bitumiczna;
d) parametry zjazdów (szerokości, nachylenia, nawierzchnię oraz geometryczne połączenia z drogą) dostosować do warunków w terenie i zgodności z warunkami technicznymi;
e) lokalizacja przy krawędzi jezdni;
f) na występujących obiektach mostowych lub przepustach zachować ciągłość projektowanej drogi dla pieszych i rowerów z wykorzystaniem oznakowania i urządzeń BRD;
g) przy zatokach autobusowych droga dla pieszych i rowów winna być zaprojektowana za peronem.
3. Wykonawca zobowiązany jest do:
a) opracowania projektu budowlanego z elementami projektu wykonawczego Inwestycji
(wraz z odwodnieniem nawierzchni drogi), która zostanie wykonana na aktualnych mapach do celów projektowych oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami;
b) opracowania i uzgodnienia z gestorami właściwych sieci dokumentacji technicznej, umożliwiającej przełożenie lub zabezpieczenie urządzeń lub obiektów, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek kolizji w związku z realizacją Inwestycji;
c) uzyskania wymaganych uzgodnień, pozwoleń, decyzji lub innych dokumentów niezbędnych do realizacji Inwestycji;
d) wykonania na podstawie projektu budowlanego projektu podziału działek wraz z wykazem zmian gruntowych do zakończenia procedury podziałowej (niezbędny komplet do uzyskania Decyzji ZRID);
e) przedłożenia w GDDKiA celem uzgodnienia dokumentacji projektowej o której mowa w ppkt. a) oraz do zatwierdzenia projekt stałej organizacji ruchu;
f) uzyskania majątkowych praw autorskich do dokumentacji projektowych obejmujących przedmiot umowy na wszelkich polach eksploatacji niezbędnych do właściwej realizacji zadania;
g) przekazanie zamawiającemu protokołem zdawczo-odbiorczym kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej przedmiot umowy w następujących formach:
• projekt zagospodarowania działki lub terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny (wersja papierowa – 5 egzemplarzy),
• projekt budowlany z elementami projektu wykonawczego (wersja papierowa – 5 egzemplarzy),
• kosztorys inwestorski (wersja papierowa – 2 egzemplarze),
• kosztorys ofertowy (wersja papierowa - 2 egzemplarze),
• przedmiar robót (wersja papierowa – 2 egzemplarze),
• zatwierdzony projekt stałej organizacji ruchu (wersja papierowa – 3 egz.),
• specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (wersja papierowa – 2 egz.),
• wersja elektroniczna dokumentacji projektowej w postaci plików PDF, DWG, DXF (płyta CD),
h) przedmiar i kosztorysy ofertowy i inwestorski w wersji elektronicznej edytowalnej – 2szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 375150,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 375150,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 375150,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Rafał Ślusarski Specjalistyczne Biuro Inwestycyjno-Inżynierskie „PROSTA PROJEKT”
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6551120200
7.3.3) Ulica: Generała Władysława Andersa
7.3.4) Miejscowość: Kielce
7.3.5) Kod pocztowy: 25-217
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 375150,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |