Opracowanie dokumentacji projektowej wymiany oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w ciągach komunikacyjnych oraz wymiany systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w bud. Wydziału Prawa i Administracji UG
UNIWERSYTET GDAŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306136
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306136/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-24 12:26
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb6a6448-f0b4-406e-a51f-6e339310ef80
- Identyfikator
- 5840203239
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306136 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej wymiany oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w ciągach komunikacyjnych oraz wymiany systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w bud. Wydziału Prawa i Administracji UG
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET GDAŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001330
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. prof. Marii Janion 7
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-309
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatdzp@ug.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.edu.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej wymiany oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w ciągach komunikacyjnych oraz wymiany systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w bud. Wydziału Prawa i Administracji UG2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb6a6448-f0b4-406e-a51f-6e339310ef80
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306136
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00351526/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.16 Wykonanie projektów wymiany oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w ciągach komunikacyjnych oraz systemu sygnalizacji pożaru w budynku WPiA UG w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 6
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00190934
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 5B10.291.1.7.2026.RS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 71323100-9 – usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną.
2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wymiany oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w ciągach komunikacyjnych oraz wymiany systemu sygnalizacji pożaru (SSP) w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, zwanej dalej „dokumentacją projektową”.
3. W skład dokumentacji projektowej wchodzą: projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie, harmonogramy finansowo-rzeczowe realizacji inwestycji oraz dokonanie uzgodnienia dokumentacji projektowej z Rzeczoznawcą Ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych.
4. Przedmiotem zamówienia objęte jest także sprawowanie nadzoru autorskiego w toku wykonywania robót budowlanych realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem zamówienia. Szczegółowe zapisy dotyczące nadzoru autorskiego zawarte są w § 5 projektu umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje również dokonanie przez Wykonawcę wszelkich poprawek, uzupełnień, modyfikacji w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia, których wykonanie będzie wymagane dla uzyskania pozytywnej oceny i przyjęcia dokumentacji przez instytucje dokonujące oceny i kwalifikacji oraz interpretowanie i wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej, w tym również na etapie prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych, także w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia takich poprawek, uzupełnień i modyfikacji wystąpi po przyjęciu przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia i zapłacie za jego wykonanie.
6. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 5 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
7. Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia musi odpowiadać przepisom ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (tekst jednolity Dz.U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. z 2021 r. poz. 2454), rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tekst jednolity Dz.U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.), przepisom Pzp, w szczególności przepisom art. 99 – 103 Pzp, wymaganiom technicznym niezbędnym do wykonania w sposób prawidłowy robót budowlanych w pełnym zakresie oraz w sposób nadający się do eksploatacji i bez wad.
8. Dokumentacja projektowa będąca przedmiotem zamówienia nie może wskazywać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. Zamawiający dopuszcza przygotowanie dokumentacji projektowej przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli nie można przygotować dokumentacji projektowej w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Wykonawca zobowiązany jest wówczas wskazać kryteria stosowane w celu oceny równoważności. W sporządzanej dokumentacji należy stosować nazwy i kody określone we „Wspólnym Słowniku Zamówień” (CPV).
9. Jeśli gdziekolwiek w SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ, zostały wskazane normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to należy rozumieć, iż wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych opisywanym.
Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż rozwiązania równoważne zagwarantują realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych w opisie przedmiotu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ. Zastosowanie musi odpowiadać swoim rodzajem i zakresem, celom założonym w przywoływanych w opisie przedmiotu zamówienia normach,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp.
10. Z uwagi na fakt dopuszczenia możliwości różnych propozycji równoważnych wymaga się od Wykonawcy weryfikacji i traktowania wszystkich rozwiązań jako powiązanych ze sobą. Wykazanie równoważności, tj. spełnienie w równoważnym stopniu wymagań określonych przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, leży po stronie Wykonawcy. W przypadku zastosowania w ofercie rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest zaznaczyć odpowiednią opcję w pkt 5 formularza ofertowego – załącznik nr 1 do SWZ, a także zobowiązany jest wskazać w swojej ofercie, jakie normy, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, zostały zamienione i podać jakie w ich miejsce proponuje rozwiązania równoważne. Zamawiający nie odrzuci oferty Wykonawcy tylko dlatego, że oferowane usługi lub dostawy nie są zgodne z normami, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (art. 101 ust. 5 Pzp).
11. Wykonawca zobowiązany jest do zrealizowania pełnego zakresu rzeczowego niniejszego zamówienia z należytą starannością, zgodnie z warunkami przedmiotowego postępowania opisanymi w SWZ, obowiązującymi przepisami prawa, ogólnie przyjętą wiedzą w tym zakresie, ofertą Wykonawcy oraz ustaleniami z Zamawiającym.
12. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej. Termin wizji lokalnej należy uzgodnić z Zamawiającym.
13. Zamawiający wymaga gwarancji na przedmiot zamówienia: 60 miesięcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 77490 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 77490 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 77490 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DB UNIT Tomasz Kuprianowicz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5432103034
7.3.4) Miejscowość: Rozalin
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 77490 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |