Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

Gmina Pawłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306150
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306150/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-24 12:29
Lokalizacja
Pawłów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-be0ec7de-664d-44ee-9d87-0a8b6ccccd6c
Identyfikator
6641964396
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty na placu budowyWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty murarskie i muroweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306150 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłów 56

1.5.2.) Miejscowość: Pawłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-225

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 272-16-14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@pawlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-be0ec7de-664d-44ee-9d87-0a8b6ccccd6c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be0ec7de-664d-44ee-9d87-0a8b6ccccd6c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306150

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075092/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273204

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKiP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na nadbudowie budynku po byłej Szkole Podstawowej w Świślinie związane ze zmianą konstrukcji dachu na działce o nr ewid. 224/2 w miejscowości Świślina, obr 0030 Świślina. Istniejący obiekt to budynek po byłej Szkole Podstawowej w Świślinie (zwyczajowa nazwa Szkoła Podstawowa w Rzepinku) zrealizowany w 1950r. w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek w segmentach bocznych o jednej kondygnacji nadziemnej, w części centralnej o dwóch kondygnacjach nadziemnych. Konstrukcja dachu - stropodach płaski pokryty papą. Budynek w chwili obecnej nie jest użytkowany. Ze względu na zły stan dachu i liczne przecieki zdecydowano się na zmianę konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia. W ramach zaplanowanych robót zostaną rozebrane obecne warstwy stropodachu, gzymsy do poziomu płyty stropowej oraz istniejące kominy. Zostaną wykonano nowe wieńce do poziomu góry istniejących gzymsów oraz nowa konstrukcja dachu. Zaprojektowano dach wielospadowy o kącie nachylenia połaci wynoszącym 30o, co znacznie zwiększy wysokość istniejącego budynku. Pokrycie dachu zaprojektowano z blachy płaskiej na rąbek w kolorach szarości: antracytowym lub grafitowym. Nie przewiduje się robót elewacyjnych. Zostaną zamontowane jedynie rynny i rury spustowe.
Nadbudowę budynku związaną ze zmianą konstrukcji dachu zaprojektowany w technologii
tradycyjnej murowanej. Forma architektoniczna tradycyjna, prosta.
Zestawienie podstawowych wielkości charakteryzujących obiekt istniejący:
1. Powierzchnia zabudowy: 316,00m2
2. Powierzchnia użytkowa: 382,36m2
3. Powierzchnia całkowita: 445,38m2
4. Kubatura brutto: 1147,08m3
5. Wysokość maksymalna (przed wejściem do budynku) n. p. t.: 3,64m i 6,87m
6. Nachylenie połaci dachu: 1o
7. Szerokość frontowa budynku 25,33m
8. Długość budynku: 14,33m
9. Liczba kondygnacji nadziemnych: 1 i 2
Zestawienie podstawowych wielkości charakteryzujących obiekt istniejący po projektowanej nadbudowie:
1. Powierzchnia zabudowy: 316,00m2
2. Powierzchnia użytkowa: 382,36m2
3. Powierzchnia całkowita: 445,38m2
4. Kubatura brutto: 1560,59m3
5. Wysokość maksymalna (przed wejściem do budynku) n. p. t.: 7,54m i 10,35m
6. Nachylenie połaci dachu: 30o
7. Szerokość frontowa budynku 25,33m
8. Długość budynku: 14,33m
9. Liczba kondygnacji nadziemnych: 1 i 2
Zakres robót budynku: roboty rozbiórkowe; wykonanie konstrukcji dachu wraz z pokryciem.
Kolejność realizacji: rozbiórka istniejącego pokrycia i gzymsów, wykonanie wieńcy i konstrukcji dachu, wykonanie pokrycia dachu, obróbek, montaż rynien i rur spustowych.
2. Przedmiot zamówienia i standardy jakościowe szczegółowo określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) oraz przedmiar robót. Stanowią one integralną część niniejszej SWZ.
3. Prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z dokumentacją projektową oraz warunkami zawartymi w SWZ, wzorem umowy oraz z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
4. Zamawiający wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia dla Wykonawców zainteresowanych złożeniem oferty. Wizja lokalna ma na celu zapoznanie się wykonawcy ze specyfiką przedmiotu zamówienia, w tym także uwarunkowaniami jego wykonania.
Termin wizji lokalnej każdy z Wykonawców powinien ustalić indywidualnie z osobami wskazanymi do kontaktu w SWZ mając na uwadze, że wizje mogą być wykonywane wyłącznie w obecności pracowników Zamawiającego i w terminach ustalonych z wyprzedzeniem. Wizja lokalna może odbyć się wyłącznie przed przewidzianym terminem składania ofert. Osoby, które przybędą na wizję lokalną zobowiązane są posiadać przy sobie dokument tożsamości. Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół podpisany przez strony, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej (wzór protokołu stanowi załącznik do SWZ).
Koszt odbycia wizji lokalnej (związany z dojazdem na miejsce, użyciem własnych pracowników, itp.) oraz odpowiedzialność za interpretację treści uzyskanych informacji i inne skutki odbycia wizji lokalnej ponoszą sami Wykonawcy.
Brak udziału w wizji lokalnej Wykonawcy skutkuje odrzuceniem jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
5. Wszystkie zastosowane materiały powinny odpowiadać obowiązującym normom oraz posiadać wymagane atesty i certyfikaty oraz nie mogą stanowić zagrożenia dla higieny i zdrowia użytkowników wg wymogów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. W zależności od zastosowanych materiałów należy bezwzględnie przestrzegać technologii i wymagań producentów. Przed odbiorem końcowym należy przedstawić komplet certyfikatów PZH i załączyć je do dokumentacji odbiorowej.
6. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pełnej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia na okres minimum 36 miesięcy dla robót budowlanych licząc od dnia odbioru końcowego całego przedmiotu umowy.
Przedłużenie min. okresu gwarancji i rękojmi stanowi kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając w oparciu o art. 260 w związku z art. 266 i art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, informuje, że w dniu 24.06.2026r. unieważnił postępowanie prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji dla zadania pn.: „Wykonanie remontu dachu po byłej szkole podstawowej w Rzepinku”, z uwagi na to, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Przepis art. 255 pkt 3 ustawy PZP stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu j.w. wpłynęły 3 oferty. Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 434 701,64 zł brutto, natomiast kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to 350 000,00 zł brutto. Zatem zaistniała przesłanka do unieważnienia postępowania, o której mowa w cytowanym wyżej art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane