Utworzenie pokoju do realizacji badań klinicznych oraz strefy pacjenta w budynku Ośrodka Onkohematologii Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306152
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306152/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 12:29
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ce078134-c78f-4643-8bb5-2ca1e249eede
- Identyfikator
- 7292345599
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306152 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie pokoju do realizacji badań klinicznych oraz strefy pacjenta w budynku Ośrodka Onkohematologii Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000295403
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pabianicka 62
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 93-503
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kopernik.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopernik.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ce078134-c78f-4643-8bb5-2ca1e249eede1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utworzenie pokoju do realizacji badań klinicznych oraz strefy pacjenta w budynku Ośrodka Onkohematologii Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce078134-c78f-4643-8bb5-2ca1e249eede
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306152
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00115897/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.1.52 Utworzenie Strefy pacjenta i pokoju badań klinicznych w formule "zaprojektuj i wybuduj" wraz z dostawą wyposażenia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Środki Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) – komponentu D "Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia", Inwestycja D3.1.1 "Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu"2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235636
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZP.272.86.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 396650 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z dostawą i montażem wyposażenia
w ramach zadania pn.: "Utworzenie pokoju do realizacji badań klinicznych oraz strefy pacjenta w budynku Ośrodka Onkohematologii Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika
w Łodzi"
2. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) – komponentu D "Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia", Inwestycja D3.1.1 "Kompleksowy rozwój badań w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu". Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Przedmiotu umowy z uwzględnieniem wszystkich wymogów wynikających z zasad programowych KPO, w tym zasady DNSH (Do No Significant Harm).
3. Szczegółowy zakres robót budowlanych i instalacyjnych oraz dostaw i montażu wskazany został w Opisie Przedmiotu Zamówienia PFU – Załącznik nr 2 do SWZ oraz wzorze umowy – Załącznik nr 4 do SWZ.
4. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia w sytuacji,
w której nie uzyskał niezbędnych środków na planowane przedsięwzięcie. Zgodnie bowiem z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
39100000-3 - Meble
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 443689,13 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 529340,81 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 443689,13 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CLIMAMEDIC Sp. z o. o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5342442904
7.3.3) Ulica: ul. Stanisława Bodycha 73A
7.3.4) Miejscowość: Michałowice
7.3.5) Kod pocztowy: 05-816
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
a) Część zamówienia: roboty ogólnobudowlane, roboty branży elektrycznej, roboty branży sanitarnej
b) W przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcy udział % podwykonawcy w całości zamówienia wynosi: około 80%
c) Nazwa (firma) podwykonawcy: na moment składania oferty przez wykonawcę nazwy firm podwykonawców nie są mu jeszcze znane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 443689,13 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-128.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |