„Przebudowa ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich”
Gmina Ząbkowice Śląskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306159
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306159/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 12:31
- Lokalizacja
- Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-63980bb3-3c19-440c-b9bf-fd42cdf196ca
- Identyfikator
- 8871635243
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306159 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ząbkowice Śląskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718461
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 15
1.5.2.) Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zabkowiceslaskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zabkowiceslaskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zabkowiceslaskie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63980bb3-3c19-440c-b9bf-fd42cdf196ca
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306159
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043906/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 „Przebudowa ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235719
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Wykonanie przebudowy ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich w formule „wybuduj”, zgodnie z dokumentacją projektową i decyzją pozwoleniem na budowę nr 264/2021 z dnia 01.10.2021 r. Starosty Ząbkowickiego w zakresie przebudowy drogi wewnętrznej wraz z systemem odwodnienia (kanalizacja deszczowa, system rozsączania, rowy i przepusty) wraz z murem oporowym, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ząbkowice Śląskie, Decyzji numer I-K/Z-81/21 z dnia 20 grudnia 2021 Wojewody Dolnośląskiego oraz budowa drogi tymczasowej niezbędnej do skomunikowania placu budowy z płyt betonowych zgodnie z dokumentacją techniczną.
2. Warunkiem odbioru zamówienia jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu określonego w punkcie 1.
Lokalizacja inwestycji:
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Ząbkowice Śląskie, ul. Biznesowa, ul. Cukrownicza oraz ul. Pół Pszenicy w m. Ząbkowice Śląskie, Gmina Ząbkowice Śląskie, powiat ząbkowicki, województwo dolnośląskie, działki o numerach ewidencyjnych 9 AM-9 Obręb Sadlno, 1, 5/1, 2/31, 5/3 AM 14 Obręb Sadlno, 19, AM 15 Obręb Sadlno, Ząbkowice Śląskie Miasto.
Stan istniejący:
Ulica Biznesowa w Ząbkowicach Śląskich wymaga przebudowy. Zabudowa chodnika, przejść dla pieszych, zatoki autobusowej oświetlenia oraz docelowej nawierzchni z masy bitumicznej jest konieczna. Aktualnie w rejonie ulicy Biznesowej i Pól Pszenicy trwają intensywne prace związane z budową nowych zakładów pracy, których otwarcie planowane jest na IV kwartał 2026 r. Potrzeba bezpiecznego skomunikowania nowopowstających firm jest niezbędna. Budowa ciągu jezdnego oraz niezbędnej infrastruktury podniesie standardy nowopowstającej strefy przemysłowej oraz zachęci kolejnych inwestorów do dalszych inwestycji na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie.
Zakres robót:
1. W ramach zamówienia w systemie wybuduj na podstawie istniejącej dokumentacji projektowej oraz pozwolenia na budowę planuje się przebudowę ulicy Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich. W ramach przebudowy Wykonawca: zdemontuje płyty drogowe z działki numer ewidencyjny 1 oraz 5/1, zdemontuje istniejącą podbudowę pod płytami drogowymi, które następnie wbuduje w działkę 19 oraz działkę 2/31. Zakupi dostarczy i zabuduje nowe płyty drogowe betonowe w działkę numer 1, zgodnie z projektem technicznym stanowiącym załącznik do dokumentacji przetargowej. Tak zabudowana droga techniczna tymczasowa wykorzystana będzie do skomunikowania realizowanych inwestycji. Prace będą przebiegały etapowo zgodnie z zaleceniami Zamawiającego oraz potrzebami inwestorów. Planuje się zabudowę dwóch kanałów technologicznych (przejścia poprzeczne) głębokość posadowienia minimum 0,8 metra o długości 18 metrów i 13 metrów o średnicy 800 milimetrów, z PEHD klasa sztywności obwodowej SN 12 lub wyższa, zgodnie z lokalizacją wskazaną przez Zamawiającego w obrębie skrzyżowania działek o numerze ewidencyjnym 1, 5/1 i 5/3. W ramach inwestycji Wykonawca wykona podbudowę. W razie takiej konieczności własnym sumptem i staraniem usunie ewentualne kolizje (przełożenie sieci/usunięcie kolizji). Wykona oświetlenie uliczne i oświetlenie dedykowane przejść dla pieszych, wykona chodnik, przejścia dla pieszych, zatokę autobusową, odwodnienie pasa drogowego, mur oporowy, rowy, przepusty oraz jezdnię o nawierzchni bitumicznej. Wykona zjazdy do nieruchomości, oznakowanie docelowe, uzyska i zatwierdzi projekt stałej organizacji ruchu drogowego. Wykona wszelkie inne prace związane z realizacją zamówienia ujęte w dokumentacji projektowej. Zagospodaruje teren przyległy po wykonanych robotach. Dostosuje istniejące skarpy do przebudowywanej drogi. Wykona niezbędną niwelację terenu. Wykona wszystkie inne roboty niezbędne do kontynuacji kolejnych etapów przebudowy ulicy Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich. Uwaga w terenie mogą wystąpić sieci oraz inna infrastruktura, która nie jest ujęta w istniejących ewidencjach. Ewentualne usunięcie kolizji w tym zakresie leży po stronie Wykonawcy.
2. Przebudowa ul. Biznesowej odbywać się będzie przy utrzymaniu ruchu (skomunikowanie inwestycji) prace będą prowadzone etapowo. Wykonawca zapewni pełny dostęp do mediów w tym wody, kanalizacji, energii, gazu na potrzeby realizowanych inwestycji.
3. Wykonawca zobowiązany jest własnym sumptem i staraniem do zakupienia i założenia podliczników wody, energii, na potrzeby rozliczenia pobranych mediów na rzecz prowadzonej budowy. Rozliczenie w oparciu o pobór i koszty związane z zużyciem oraz dystrybucją mediów.
4. Wykonawca zobowiązany będzie do odtworzenia wszelkich instalacji, urządzeń, obiektów, które zostaną w trakcie przebudowy naruszone.
5. Na terenie objętym inwestycją mogą wystąpić kolizje z istniejącymi niezinwentaryzowanymi sieciami, które to w przypadku ich ujawnienia Wykonawca własnym kosztem i staraniem usunie zapewniając bezkolizyjną realizację zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania i pielęgnacji zieleni oraz nasadzeń przez okres 12 miesięcy od daty odbioru końcowego.
7. Wykonawca zobowiązany jest do odtworzenia w pełnym zakresie wszystkich naruszonych lub uszkodzonych nawierzchni, ogrodzeń, chodników, jezdni, przyłączy, elewacji, ścian, budynków, stropów oraz innych elementów konstrukcyjnych oraz innych uszkodzeń powstałych w wyniku robót budowlanych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
1) Załączniku nr 10 do SWZ – Dokumentacja - „Przebudowa ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45262300-4 - Betonowanie
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że unieważnia w/w postępowanie ze względu na niewystarczającą wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadania. W niniejszym postępowaniu wpłynęły trzy oferty. Złożone oferty zawierają ceny przewyższające środki finansowe, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |