Modernizacja I piętra Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej.
Gmina Czarna Białostocka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306197
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 12:39
- Lokalizacja
- Czarna Białostocka, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d8e3fa5-89fa-4231-bf51-c8f9bb79c7d3
- Identyfikator
- 9661771733
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306197 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja I piętra Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A
1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@czarnabialostocka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.podlaskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0d8e3fa5-89fa-4231-bf51-c8f9bb79c7d31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja I piętra Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d8e3fa5-89fa-4231-bf51-c8f9bb79c7d3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025053/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Modernizacja I piętra Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235896
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Or.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki i sposób jego realizacji stanowi Załącznik nr 1 OPZ do SWZ
W ramach zadania należy wykonać modernizację pomieszczeń I piętra budynku Szkoły Podstawowej nr 2 ( 7 sal dydaktycznych, 3 łazienek, korytarza, 1 magazynku przy sali zajęć, pokoju wicedyrektora, pokoju nauczycielskiego oraz pokoju pedagoga) po wcześniejszym wykonaniu wymiany instalacji zasilania, sterowania oraz oświetlenia a także instalacji niskoprądowej.
A Roboty budowlane:
W ramach robót budowlanych zadania ww. pomieszczeniach należy wykonać rozebranie posadzek z paneli podłogowych - laminowanych , okładzin z płytek PCV, terakoty, skucia podkładów betonowych (szlichty), po oczyszczeniu ułożyć folię budowlaną i wykonać warstwę wyrównawczą z zaprawy cementowej (jastrych) wraz z niezbędnymi dylatacjami i gruntowaniem. Wykonać nowe posadzki z linoleum, okładzin PCV na klej. Wykonać demontaż starej i montaż nowej stolarki drzwiowej oraz kratek wentylacyjnych, usunąć odspojone tynki, uzupełnić ubytki, osadzić profile narożnikowe aluminiowe z siatką na narożnikach ścian, sufity i ściany wyrównać gładzią gipsową, zagruntować i pomalować co najmniej dwukrotnie farbami emulsyjnymi akrylowymi łatwo zmywalnymi, w miejscach występowania umywalek skuć glazurę ułożyć nowe fartuchy z okładzin PCV, dokonać wymiany elementów sanitarnych (zlewy, umywalki, baterie, miski ustępowe ze spłuczkami, podejściami, syfonami, rewizjami i pionami na realizowanej kondygnacji itp.), wykonać dostawę i montaż luster nad umywalkowych, podajników na ręczniki papierowe i uchwytów na papier toaletowy, szczotek ustępowych, wymienić dwie szafki hydrantowe, wnękowe ppoż. wraz z wyposażeniem, wykonać tapetowanie ścian fototapetą lateksową, wykonać lamperie z żywicznego tynku mineralnego, wykonać malowanie istniejącej instalacji c.o., czyszczenie, odtłuszczanie, renowacja oraz malowanie emalią akrylową podokienników lastrykowych, dostawa i montaż odbojnic, dostawa i montaż tabliczek informacyjnych z numerami sal w ramkach aluminiowych, dostawa i montaż nakładek renowacyjnych na parapetach lastrykowych, dostawa i montaż rolet okiennych w kasetach, dostawa i montaż na skrzydła drzwiowe oraz ściany sal dydaktycznych tematycznych elementów dekoracyjnych płaskich i trójwymiarowych, tworzywowych , z płyt gipsowo-kartonowych, drewnianych i drewnopodobnych, dostawa i montaż tablic magnetycznych i tablic korkowych. Montaż zdemontowanego i zabezpieczonego wyposażenia sal lekcyjnych i pokoi służbowych.
B. Roboty elektryczne:
W ramach robót elektrycznych wnętrzowych należy dokonać demontażu istniejących instalacji elektrycznych w tym opraw oświetleniowych, łączników, gniazd wtykowych, instalacji dzwonkowej. Wykonać dostawę i montaż nowych instalacji oświetlenia podstawowego, dodatkowego (strefa tablic) i awaryjnego, gniazd wtykowych, łączników w nowo przygotowanym podłożu (bruzdy, rury ochronne) z przewodów kabelkowych wraz z dostawą i montażem opraw oświetleniowych typu LED (natynkowych) oświetlenia podstawowego i awaryjnego (z 1h modułami awaryjnymi i auto testem oraz wyposażonych w piktogramy), dzwonków szkolnych, gniazd dedykowanych DATA do zasilania urządzeń informatycznych. Wykonać połączenia wyrównawcze. Wykonać nowe WLZ-ty zasilające od rozdzielni głównej na parterze z doposażeniem RG obiektu w rozłącznik bezpiecznikowy modułowy z wkładkami D02 63A oraz ochronnik przepięciowy, wykonać dwie nowe rozdzielnice wnękowe/podtynkowe (RE11 i RE12) oraz rozdzielnicy natynkowej zasilającej odbiory w sali informatycznej (RK1) wyposażone i zasilane zgodnie ze schematami zasilania. Wykonane obwody elektryczne zasilić z nowych rozdzielnic. Wykonać sprawdzenia i pomiary obwodów elektrycznych wraz z pomiarem natężenia oświetlenia.
C. Roboty elektryczne - niskoprądowe
1. Instalacje okablowania strukturalnego w postaci:
• okablowanie należy wykonać w standardzie klasy E w wersji nieekranowanej,
• instalacja okablowania strukturalnego będzie oparta o Lokalne Punkty Dystrybucyjne (LPD/1 i LPD/2),
• Lokalne Punkty Dystrybucyjne (LPD/1 i LPD/2) należy połączyć z instalacją okablowania strukturalnego pozostałych części budynku przewodem światłowodowym z istniejącym Punktem Dystrybucyjnym.
• zachować strukturę połączeń między punktami dystrybucyjnymi budynku.
• demontażu istniejącego punktu dystrybucyjnego zlokalizowanego w pomieszczeniu sali komputerowej na I piętrze – należy zachować połączenia miedzy punktami dystrybucyjnego obiektu lub odtworzyć połączenia w projektowanym lokalnym punkcie dystrybucyjnym LPD/1 w pom. 1/8.
• demontażu istniejących elementów instalacji niskoprądowych należy wykonać po wcześniejszym ustaleniu z Inwestorem w celu zapewnienia funkcjonowania instalacji okablowania strukturalnego na całym obiekcie.
• demontaże prowadzić w ścisłym porozumieniu z Zarządca obiektu oraz po uzyskaniu zgody na demontaż poszczególnych instalacji/urządzeń.
• wykonania Lokalnego Punktu Dystrybucyjnego LPD/1 instalacji okablowania strukturalnego w pom. 1/8 na poziomie I pietra w postaci szafy dystrybucyjnej wiszącej 19”/15U 600x600 z osprzętem pasywnym (panel wentylacyjny, 4 wentylatorowy z termostatem, listwa zasilająca, 5 – portowa z bolcem i wył. zasilania 19”/1U, panel światłowodowy 19” 1U z frontem 24xSC simplex, panel krosowy kątowy, 24 portów RJ-45, kat. 6, UTP, panel porządkujący 19”/1U) oraz osprzętem aktywnym (switch zarządzalny warstwy L2 24 porty RJ-45 GE Base - TX PoE+, 2x10G SFP+, switch zarządzalny warstwy L2 48 portów RJ-45 GE Base - TX , 4x10G SFP+, SFP+ transceiver with DDM, 10G) z integralnym wyposażeniem szafy LPD/1 w postaci przewodów krosowych RJ-45 – RJ-45 klasy E UTP o długości 2m.
• dostarczenia kabli krosowych typu RJ-45 – RJ-45 klasy E UTP o długości 3m do podłączenia zestawów komputerowych.
• wyprowadzenia z LPD/1 punktów przyłączeniowych abonenckich do instalacji telefonicznej/komputerowej.
• połączenia za pomocą kabla światłowodowego LPD/1 z istniejącym punktem dystrybucyjnym oraz z projektowanym LPD/2.
• wykonania Lokalny Punkt Dystrybucyjny LPD/2 instalacji okablowania strukturalnego w pom. 1/14 na poziomie I pietra w postaci szafy dystrybucyjnej wiszącej 19”/12U 600x600.
• dostarczenia kabli krosowych typu RJ-45 – RJ-45 klasy E UTP o długości 3m do podłączenia zestawów komputerowych do punktów przyłączeniowych.
• wyprowadzenia z LPD/2 punktów przyłączeniowych abonenckich do instalacji telefonicznej/komputerowej.
• połączenia za pomocą kabla światłowodowego LPD/2 z istniejącym punktem dystrybucyjnym oraz z projektowanym LPD/1.
• wykonania instalacji wewnątrz obiektu przewodami światłowodowymi 8j uniwersalnymi jednomodowymi LS0H, np. typu U-DQ(ZN)BH do połączenie pomiędzy projektowanymi i istniejącymi szafami dystrybucyjnymi,
• wykonania połączenia punktów przyłączeniowych z panelami w szafie punktów dystrybucyjnych (okablowanie poziome) przewodami U/UTP kat.6 klasy E, LS0H,
• przewody układać w rurach giętkich, wzmocnionych o średnicy 32mm pod tynkiem.
• wykonania punktów przyłączeniowych pojedynczych ( moduł RJ-45 UTP kl. E, adapter gniazda 45x22,5mm, ramka 1-krotna, puszka podtynkowa/natynkowa) i podwójnych (moduł RJ-45 UTP kl. E, adapter gniazda 45x22,5mm, ramka 1-krotna, puszka podtynkowa/natynkowa).
• przetestowania wszystkich łącz skrętkowych w systemie pod kątem spełniania wymogów klasy E / kategorii 6 wg ISO 11801 lub EN 50173:
• przeprowadzenia pomiarów w układzie pomiarowym typu „Channel” (łącznie z kablami krosowymi i kablami przyłączeniowymi) miernikiem o poziomie dokładności, co najmniej „Level IV” przy użyciu odrębnej pary kabli połączeniowych, która w przyszłości będzie wykorzystywana w powiązaniu z tym łączem (zapewnić pełen zestaw kabli połączeniowych RJ45), wykonania pomiarów certyfikacyjnych zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 50346których wyniki muszą być prawidłowe.
• przeprowadzenia badań i pomiarów dla istniejącego oprzewodowania oraz gniazd okablowania strukturalnego zlokalizowanych na rzucie kondygnacji II ...
• Uwaga : w pomieszczeniu 1.15 instalację okablowania strukturalnego wykonać na ścianach a nie posadzce zgodnie z rysunkiem T03 oraz uzgodnieniami z Zarządcą obiektu.
2. Instalacje AV w postaci:
3. Instalacje nagłośnienia w postaci:
Uwaga:
- wskazane w dokumentacji wzory-motywy fototapet, instalacji trójwymiarowych oraz elementów tektoniki ścian sal lekcyjnych przewidzianych do wykonania we wskazanych lokalizacjach sal dydaktycznych uzgodnić przed zakupem z zarządcą obiektu,
- miejsce montażu przewidzianych projektem tablic interaktywnych, korkowych, magnetycznych uzgodnić/potwierdzić z zarządcą obiektu,
- wskazana w projekcie wykonawczym kolorystyka sal dydaktycznych jest przykładowa, a faktyczne kolory ścian, wypraw posadzek, skrzydeł drzwiowych, rolet itp. elementów uzgodnić przed zakupem i montażem z zarządcą obiektu.
Do zadań Wykonawcy należy również:
- Wykonawca w porozumieniu z Zarządcą obiektu ustali dogodny obu stronom model realizacji zadania, godziny prac oraz sposób zabezpieczenia pomieszczeń i wykonanej infrastruktury w trakcie prowadzenia robót,
- Zamawiający informuje, że koszty związane z poborem energii elektrycznej, wody oraz zabezpieczeniem sanitarnym ponosi Wykonawca w oparciu o odrębne umowy z gestorami sieci bądź ze specjalistycznymi firmami realizującymi takie usługi,
- złożenie przed podpisaniem umowy kosztorysu ofertowego a po wykonaniu zadania kosztorysu powykonawczego,
Inwestycję należy wycenić i wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiary robót są jedynie elementem pomocniczym do przygotowania oferty.
Zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 prawa zamówień publicznych informuje, że ilekroć w dokumentacji zamówienia wskazane zostały normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych dopuszcza się również rozwiązania równoważne z opisywanymi w powyższych dokumentach. Tym samym do wymaganych cech materiału, produktu lub usługi, dopuszczalne są rozwiązania wskazane w tych dokumentach „ lub równoważne”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1138020,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1793306,52 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1138020,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOLID Kamil Tryzna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5423434553
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty elektryczne, roboty budowlane
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1138020,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-01| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |