Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Lutowiska w 2026 r.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306251
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306251/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-24 12:49
Lokalizacja
Lutowiska, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9353a1e-e215-4ae0-ad88-30774232e64f
Identyfikator
6890001308
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatkiOdzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatkiOdzież branżowaOdzież wierzchniaOdzież specjalna i dodatkiOdzież ochronna i zabezpieczającaOdzież przemysłowaRękawice roboczePłaszcze przeciwdeszczoweKamizelkiCzęści garderobyKalesonyKoszuleRękawiceCzapkiObuwieOchronne nakrycia głowyHełmy ochronneButy gumoweObuwie ochronne

Wykonawcy

2 przyznane

KATARZYNA KRUKARKlimkówka, PL · lot 0
160 077,12 PLN
ZOL TAGART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTarnobrzeg, PL · lot 1
111 604,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306251 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Lutowiska w 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Lutowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370014521

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lutowiska 4

1.5.2.) Miejscowość: Lutowiska

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-713

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lutowiska@krosno.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lutowiska.krosno.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300268

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka Leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sortów mundurowych leśnika oraz sortów BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Lutowiska w 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9353a1e-e215-4ae0-ad88-30774232e64f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306251

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108987/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa odzieży BHP i środków ochrony indywidualnej dla pracowników Nadleśnictwa Lutowiska w 2026 roku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222795

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZG.270.1.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.2.1. SWZ Przedmiotem zamówienia jest dostawa sortów mundurowych leśnika wykonanych według wzorów określonych, w niżej wymienionych aktach:
1. Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 6 sierpnia 2025 r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia (Dz. U.2025.1146),
2. Zarządzenie nr 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych (znak sprawy: EZ.241.14.2024).
3. Zarządzeniu nr 13 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 2 marca 2026 r. w sprawie zmiany załącznika nr 1 do Zarządzenia nr 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 1 sierpnia 2024 r.,
4. Zarządzeniu nr 136 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 21 listopada 2024 r. w sprawie zmiany zarządzenia 95 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 01.08.2024 r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych
5. Zarządzeniu nr 52 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorców mundurów leśnika i oznak służbowych dla osób uprawnionych do ich noszenia – stanowiący materiał wyjściowy do sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych,
6. Zarządzeniu nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 r. w sprawie wzorców mundurów leśnika i oznak służbowych dla osób uprawnionych do ich noszenia – stanowiący materiał wyjściowy do sporządzenia opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych,
7. Zarządzeniu nr 10 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 26 lutego 2026 r. w sprawie zmiany zarządzenia nr 53 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23 czerwca 2025 roku w sprawie dokumentacji techniczno- technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017 roku w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia - stanowiących materiał wyjściowy do sporządzania opisu przedmiotu zamówienia w postępowaniach na dostawy sortów mundurowych
3.2.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a do SWZ. Zakres rzeczowy zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

18110000-3 - Odzież branżowa

4.5.5.) Wartość części: 134274 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa środków ochrony indywidualnej, obuwia i odzieży roboczej.
3.3.2. Środki ochrony indywidualnej, obuwie i odzież robocza muszą być zgodne z:
a) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG,
b) Ustawą z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t. j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1854).
c) Ustawą z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1344),
d) Protokołem dodatkowym nr 24 zawartym w dniu 25 listopada 2014 r. w Warszawie do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe z dnia 29 stycznia 1998r., zarejestrowanym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w dniu 4 grudnia 2014 r.,
e) wzorami określonymi w Polskich Normach tj. m. in. odzież ochronna i robocza dostarczona dla Pracowników Lasów Państwowych musi posiadać atesty, odpowiednie parametry techniczne, zapewnić bezpieczne wykonywanie czynności związanych z procesem pracy i musi być oznaczone symbolem (CE) zgodnie z przepisami.
f) Zarządzeniem nr 54 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 26 maja 2023 r.
w sprawie wzorów oraz wymagań niektórych środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego w Straży Leśnej (zn. spr. GS.011.14.2023).
3.3.3. Szczegółowy opis odzieży bhp zawierają normy:
a) odzież ochronna - wymagania ogólne EN ISO 13688:2013 (PN-EN ISO 13688:2013-12)
b) - środki ochrony indywidualnej - obuwie bezpieczne EN ISO 20345:2022-09,
c) - obuwie ochronne PN- EN ISO 20347:2022-09,
d) - środki ochrony indywidualnej - obuwie zawodowe PN-EN ISO 20347:2022-09,
e) - odzież ochronna- ochrona przed deszczem EN 343:2019 (PN-EN 343;2019-04)
f) - odzież ochronna- ochrona przed zimnem EN 342: 2017 (PN-EN 342:2018-01),
g) - odzież ochronna- wyroby odzieżowe chroniące przed chłodem – PN-EN 14058:2018-02.
3.3.4. Kolorystyka środków ochrony indywidualnej, obuwia i odzieży roboczej powinna nawiązywać do kolorystyki określonej dla munduru terenowego leśnika w świetle obowiązujących przepisów dotyczących sortów mundurowych.

3.3.5. Wszystkie oferowane i dostarczane środki ochrony indywidualnej muszą być oznakowane znakiem CE zgodnie z Rozporządzeniem 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającym wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylającym rozporządzenie (EWG) nr 339/93. Wzór Oznakowania CE zawiera załącznik II przywołanego Rozporządzenia.
Do każdego środka ochrony indywidualnej wykonawca zobowiązany jest dostarczyć instrukcję użytkowania w języku polskim.

3.3.6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b do SWZ. Zakres rzeczowy zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 18000000-9 - Odzież, obuwie, artykuły bagażowe i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

18200000-1 - Odzież wierzchnia

18400000-3 - Odzież specjalna i dodatki

35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca

18113000-4 - Odzież przemysłowa

18141000-9 - Rękawice robocze

18221300-7 - Płaszcze przeciwdeszczowe

18235400-9 - Kamizelki

18300000-2 - Części garderoby

18312000-9 - Kalesony

18332000-5 - Koszule

18424000-7 - Rękawice

18443320-5 - Czapki

18800000-7 - Obuwie

18444000-3 - Ochronne nakrycia głowy

18444111-4 - Hełmy ochronne

18812200-6 - Buty gumowe

18830000-6 - Obuwie ochronne

4.5.5.) Wartość części: 95893,35 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 160077,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 161759,76 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 160077,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IWO-SPORT Katarzyna Krukar

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6841573080

7.3.3) Ulica: ul. Szkolna 2

7.3.4) Miejscowość: Rymanów Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 38-481

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 160077,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 111604,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 116496,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 111604,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZOL Tagart spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8670007706

7.3.3) Ulica: ul. Mieszka I 4

7.3.4) Miejscowość: Tarnobrzeg

7.3.5) Kod pocztowy: 39-400

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 111604,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy