Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Miejska Górka

GMINA MIEJSKA GÓRKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306274
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306274/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-24 12:54
Lokalizacja
Miejska Górka, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b4be3537-3ddd-423a-9ecb-49f6ff1928de
Identyfikator
6991870879
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne elektryczneLampy i oprawy oświetleniowe

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
1 860 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306274 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Miejska Górka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA GÓRKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050770

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 33

1.5.2.) Miejscowość: Miejska Górka

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-910

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 655474507

1.5.8.) Numer faksu: +48 655474421

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miejska-gorka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miejska-gorka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miejska-gorka.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Miejska Górka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4be3537-3ddd-423a-9ecb-49f6ff1928de

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306274

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110652/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Miejska Górka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257501

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Miejska Górka zamierza zawrzeć z ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. w trybie zamówienia z wolnej ręki umowę na modernizację oświetlenia ulicznego w gm. Miejska Górka.
Enea Oświetlenie Sp. z o. o. jest wyłącznym właścicielem infrastruktury oświetl., na której planowana jest modernizacja. Wystąpiono więc do Spółki z wnioskiem o wyrażenie zgody na przeprowadzenie inwestycji na jej majątku. Pismem z 13.05.2026 r. ENEA Oświetlenie Sp. z o. o., nie wyraziła zgody na podejmowanie działań na jej sieci oświetl. przez podmioty trzecie. Ponadto Spółka poinformowała, że dysponuje możliwościami techn. i organizacyjnymi pozwalającymi na wykonanie modernizacji oświetlenia drogowego na ściśle określonych zasadach, co wraz z aspektami prawnymi dotyczącymi własności majątku oświetleniowego, wyklucza możliwość udziału podmiotów trzecich w realizowanym zadaniu.
Zamawiający uznał więc, iż wybór procedury w oparciu o art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP jest uzasadniony.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1550081,79 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia drogowego (ulicznego) w gminie Miejska Górka. Zadanie polega na wymianie nieenergooszczędnych opraw oświetleniowych na nowe typu LED. Realizacja zadania poprawi bezpieczeństwo na drogach i ulicach po zmroku. Służyć będzie zarówno pieszym, jak i kierowcom pojazdów (pieszy będzie lepiej widoczny). Zamontowane oświetlenie będzie w technologii LED, dzięki czemu będzie zużywać znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne oprawy. Liczba opraw nieenergooszczędnych została ustalano na podstawie uzyskanej pisemnej informacji od spółki oświetleniowej. W wyniku realizacji zadania zostanie uzyskana redukcja mocy zainstalowanych opraw na poziomie co najmniej 50%. Nowe oprawy będą posiadać stosowne certyfikaty. Gwarancja opraw oświetleniowych wynosić będzie co najmniej 60 miesięcy. Realizacja zadania, tj. wymiana opraw nieenergooszczędnych na nowe, pozwoli zredukować zużycie energii elektrycznej co wpłynie pozytywnie na środowisko.
Instalowane oprawy oświetleniowe muszą gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+ oraz ZD4i. W ramach realizacji zadania mają zostać zastosowane tylko nowe oprawy wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej.
Minimalny okres gwarancji dla zabudowanych opraw oświetleniowych wynosi co najmniej 60 miesięcy.
Cel inwestycji to poprawa efektywności energetycznej poprzez redukcję mocy opraw oświetleniowych o co najmniej 50 %.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1903603,56 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1903603,56 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1903603,56 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 811084325

7.3.3) Ulica: ul. Ku Słońcu

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

33% zamówienia (prace montażowe)
PPHU ELJAN Jan Rodziak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1860000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-15
2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane