Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Góry – Myszki, gm. Uniejów
Gmina Uniejów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306293
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306293/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 12:58
- Lokalizacja
- Uniejów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d8f59475-04ec-49a3-8c88-22950a446a3c
- Identyfikator
- 8281356737
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306293 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Góry – Myszki, gm. Uniejów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Uniejów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Błogosławionego Bogumiła 13
1.5.2.) Miejscowość: Uniejów
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-210
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@uniejow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uniejow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminauniejow.ezamawiajacy.pl/pn/gminauniejow/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Góry – Myszki, gm. Uniejów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d8f59475-04ec-49a3-8c88-22950a446a3c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306293
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045865/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Góry - Myszki, gm. Uniejów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272285
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości góry – Myszki, gm. Uniejów”
2. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę drogi gminnej wewnętrznej położonej na działce nr ewid. 182 obręb Góry.
Przebudowywany odcinek rozpoczyna się od drogi gminnej 111172 E Wilamów – Góry – Kuczki.
3. Zakres robót budowlanych obejmuje:
a) przebudowę drogi gminnej wewnętrznej długości ok. 999 m; szerokości jezdni 3,0 m o nawierzchni asfaltowej oraz mijanek o nawierzchni asfaltowej;
b) budowę obustronnych poboczy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie szerokości 0,75 m i grubości warstwy 0,15 m;
c) wykonanie oznakowania pionowego zgodnie z projektem;
d) wykonanie zjazdów;
e) wykonanie i montaż tablicy informacyjnej o dofinansowaniu zadania ze środków budżetu Województwa Łódzkiego wymiary tablicy 80x120 cm
4. Szczegółowy zakres robót budowlanych określony jest w załączniku nr 9 do SWZ tj. projekcie budowlanym „Przebudowy drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Góry - Myszki” oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje również demontaż i ponowny montaż ogrodzenia z siatki o długości około 40 m związany z wycinką drzew.
7. Zamówienie będzie realizowane ze środków budżetu Gminy Uniejów i dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Zamawiający przed otwarciem ofert, które nastąpiło w dniu 19 czerwca 2026 r. o godz. 11:30 opublikował informację, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 159.800,00 PLN brutto.
W postępowaniu oferty złożyli następujący wykonawcy:
1. Piotr Łuczak - P.H.U. MACIEJ, ul. Henryka Sienkiewicza 21, 99-210 Uniejów za cenę brutto 1.443.190,49 PLN;
2. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A., ul. Łódzka 108, 99-200 Poddębice za cenę brutto 843.059,65 PLN;
3. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EKOINŻBUD Piotr Peraj, ul. Targowa 54, 99-210 Uniejów za cenę brutto 689.539,69 PLN
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał i mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.).
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |