Modernizacja SUW Uniejów wraz z modernizacją sieci wodociągowej wykonanej z azbestocementu
Gmina Uniejów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306306
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306306/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 13:01
- Lokalizacja
- Uniejów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-89c0d564-861d-461c-8294-b457a6d2bfd0
- Identyfikator
- 8281356737
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306306 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja SUW Uniejów wraz z modernizacją sieci wodociągowej wykonanej z azbestocementu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Uniejów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019579
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Błogosławionego Bogumiła 13
1.5.2.) Miejscowość: Uniejów
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-210
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@uniejow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uniejow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminauniejow.ezamawiajacy.pl/pn/gminauniejow/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja SUW Uniejów wraz z modernizacją sieci wodociągowej wykonanej z azbestocementu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89c0d564-861d-461c-8294-b457a6d2bfd0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306306
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045865/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja SUW Uniejów wraz z modernizacją sieci wodociągowej wykonanej z azbestocementu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206940
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2026 EL
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Modernizacja SUW Uniejów wraz z modernizacją sieci wodociągowej wykonanej z azbestocementu”.
Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację istniejącej stacji uzdatniania wody w m. Uniejów zwiększającej jej wydajność z 100 m3/h do 150 m3/h oraz przebudowę sieci wodociągowej w działce 2641/2 w m. Uniejów.
2. W zakresie sieci wodociągowej przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i przebudowa sieci wodociągowej w działce 2641/2 w m. Uniejów.
Inwestycja będzie obejmowała następujące elementy:
- projekt budowlany sieci wodociągowej;
- przebudowę sieci wodociągowej;
- prace związane z zagospodarowaniem ternu.
W ramach przedmiotu zamówienia należy przewidzieć budowę nowej sieci i przyłączy po trasie istniejącej sieci azbestowo – cementowej. Projektowany wodociąg będzie dostarczał wodę do 3 budynków wielorodzinnych oraz na potrzeby zewnętrznego gaszenia pożaru. Zakres inwestycji obejmuje budowę sieci wodociągowej średnicy 110 mm o długości około 98,60 m oraz sieci wodociągowej średnicy 75 mm o długości około 59,32 m.
Zamówienie obejmuje uzgodnienia formalno-prawne z właścicielami działek, przez które przebiegać będzie infrastruktura techniczna.
Dla działki nr 1512 w m. Uniejów Wykonawca zobowiązany będzie uzyskać decyzję lokalizacyjną na realizację robót w pasie drogowym od Zarządu Dróg Powiatowych w Poddębicach.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia demontażu i utylizacji rur azbestowo – cementowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz.U. z 2004 r., nr 71, poz. 649 z późn. zm.)
Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu karty przekazania odpadów zgodnie z ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)
3. W zakresie Stacji Uzdatniania Wody w Uniejowie przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w zakresie modernizacji istniejącej stacji uzdatniania wody w m. Uniejów zwiększającej jej wydajność z 100 m3/h do 150 m3/h.
Inwestycja obejmuje:
3.1 Budowę podziemnej żelbetowej komory zbiorczej z rurociągami ze studni głębinowej S-1, S-5 i S-6 wyposażoną w armaturę oraz przepływomierz elektromagnetyczny do zbiorczego pomiaru przepływu. W komorze należy przewidzieć również przyłącza do płukania studni (osobno) oraz pompę zatapialną z instalacją do awaryjnego odwadniania komory.
3.2 Przebudowę metodą bezwykopową rurociągu zasilającego pomiędzy nową komorą a budynkiem SUW polegająca na wprowadzeniu jednego rurociągu ø 280 mm PE do budynku.
3.3 W budynku SUW – przebudowa instalacji zasilającej urządzenia technologiczne służące do napowietrzania wody (likwidacja przewężeń na instalacji). W ramach zadania należy również przewidzieć prace konserwacyjne tj. czyszczenia mieszaczy wodnopowietrznych oraz instalacji zasilającej pomiędzy mieszaczami a filtrami.
3.4 Wykonanie nowego węzła sprężonego powietrza i montaż dodatkowej sprężarki powietrza.
3.5 Przebudowa kolektora wody uzdatnionej (likwidacja przewężeń na instalacji)
3.6 Przebudowę części instalacji na 6 filtrach – wyjście wody uzdatnionej. Przebudowa polegać ma na montażu przepływomierza elektromagnetycznego oraz zaworu ze specjalistycznym napędem elektrycznym do utrzymywania stałego przepływu wody z każdego filtra.
3.7 Remont poszycia 4 zewnętrznych zbiorników retencyjnych wody – czyszczenie i malowanie specjalistyczną farbą antykorozyjną płaszczy i dachów zbiorników.
3.8 Zmiana sposobu zasilania pompy głębinowej w studni S1 – montaż przetwornicy częstotliwości wraz z wymianą kabla zasilającego na nowy dostosowany do pracy z przetwornicą.
3.9 Wykonanie zaleceń określonych w opracowaniu: „Propozycja zakresu modernizacji w celu poprawy efektywności uzdatniania w istniejącym układzie technologicznym SUW Uniejów wraz z raportem z badań technologicznych”.
3.10 Uruchomienie nowych urządzeń stacji, przeszkolenie użytkownika, przygotowanie instrukcji obsługi i dokumentacji powykonawczej; badania, próby, odbiory techniczne instalacji i urządzeń technologicznych; badania wody.
Planowane prace będą zlokalizowane na dz. nr ewid. 1514/1 i 1514/2 obręb 1 (miasto Uniejów), na których znajduje się istniejący budynek SUW, 4 zbiorniki magazynowe wody o poj. 80 m3 każdy (łącznie 320 m3) i 1 zbiornik technologiczny (80 m3 na potrzeby instalacji RO) z infrastrukturą i studnią S-6.
Inwestycja na ma celu stworzyć proces uzdatniania wody surowej w celu spełnienia wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożyci przez ludzi (Dz. U. z 2017 poz. 2294) zwiększając jednocześnie wydajność godzinową i dobową oraz zapewnić większą niezawodność procesów kluczowych w zaopatrywaniu w wodę mieszkańców miasta Uniejów.
W Stacji Uzdatniania Wody należy wykonać zabudowanie nowej szafy zasilająco-sterującej, umożliwiającej w pełni automatyczną pracę SUW z kontrolą jakości wody w procesie uzdatniania oraz zainstalowanie systemu sterowania i kontroli układu pracy technologicznego z poziomu nowej lokalnej szafy sterującej, z przesyłem sygnałów do Dyspozytorni Centralnej.
Roboty budowlane realizowane będą w trakcie eksploatacji SUW. Wykonawca zobowiązany będzie zaprojektować i zrealizować roboty budowlane w taki sposób, aby minimalizować konieczność występowania przerw w dostawach wody pitnej dla zaopatrywanych przez SUW mieszkańców.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji budowlanej, technicznej i wykonawczej (projektu) przebudowy sieci wodociągowej oraz modernizacji SUW w Uniejowie wraz z uzyskaniem wszelkich warunków technicznych, niezbędnych zgód, opinii, uzgodnień i pozwoleń.
6. Zakres zamówienia obejmuje:
- Wykonanie dokumentacji projektowej opracowanej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego niezbędnej do prawidłowego i bezpiecznego wykonania wszystkich wymaganych prac;
- uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień (w tym z WKZ), dopuszczeni, warunków, decyzji i pozwoleń wynikających z zapisów ustawy Prawo budowlane, OOŚ i innych, które są niezbędne do rozpoczęcia robót, oraz przy realizacji robót budowlanych;
- wykonanie wszystkich robót na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji, zgodnie z zapisami umowy i wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych potrzebnych do wykonania zamówienia oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych przepisami Prawo Budowlane, w tym prowadzenie nadzoru autorskiego;
- wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującym prawem, w tym m. in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
7. Teren inwestycji objęty jest ustaleniami aktualnie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teren inwestycji znajduje się w strefie B ochrony uzdrowiskowej Uzdrowiska Uniejów. Teren inwestycji znajduje się w strefie ochrony archeologicznej, wobec czego, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badań archeologicznych przy realizacji robót ziemnych zgodnie z przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla archeologicznych stref ochrony konserwatorskiej ustalony jest nakaz przeprowadzenia badań archeologicznych w formie nadzoru archeologicznego przy realizacji robót ziemnych lub dokonaniu zmiany dotychczasowej działalności wiążącej się z naruszeniem struktury gruntu, zgodnie z przepisami odrębnymi dotyczącymi ochrony zabytków. Zakres i forma badań zostanie określona przez WKZ w Łodzi na etapie realizacji. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić wykonanie przedmiotowych badań zgodnie z decyzją uzyskaną od WKZ w Łodzi.
8. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić udział w realizacji zamówienia osoby pełniącej funkcję projektanta branży elektrycznej, posiadającej uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub posiadającej inne równoważne uprawnienia wydane na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania uprawnień uprawniające do projektowania w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia oraz osoby pełniącej funkcję kierownika robót elektrycznych, posiadającej uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub posiadającej inne równoważne uprawnienia wydane na podstawie przepisów obowiązujących w dniu wydania uprawnień uprawniające do kierowania robotami budowlanymi w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia.
8. Opracowana dokumentacja projektowa musi być zgodna z art. 99-103 ustawy z dnia 19 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Dokumentacja projektowa musi zawierać rozwiązania funkcjonalne, techniczne, materiałowe oraz użytkowe przyjęte w Programie funkcjonalno-użytkowym oraz spełniające zapisy SWZ.
9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie funkcjonalno – użytkowym „Modernizacja SUW Uniejów polegając na zwiększeniu wydajności stacji uzdatniania wady Uniejów ze 100 m3/h do 150 m3/h” oraz w programie funkcjonalno – użytkowym „Przebudowa sieci wodociągowej z rur azbestowo-cementowych w miejscowości Uniejów dz. nr 2641/2” stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.
12. Zamawiający dopuszcza możliwość zaproponowania przez Wykonawcę innych rozwiązań pod warunkiem spełnienia warunków określonych w PFU oraz uzyskania akceptacji Zamawiającego.
Ze względu na ograniczonaą ilość znaków w ogłoszeniu (10 tys.) pełen opis zamówienia zawarty jest w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:Zamawiający przed otwarciem ofert, które nastąpiło w dniu 07 maja 2026 r. o godz. 11:30 opublikował informację, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 713.400,00 PLN brutto.
W postępowaniu oferty złożyli następujący wykonawcy:
1. WODNER II Kazimierz Żurawski, Ner Kolonia 22, 99-220 Wartkowice za cenę brutto 1.555.300,56 PLN;
2. EKOIDEA Tomasz Olek, ul. Warszawska 187, 26-600 Radom za cenę brutto 3.025.800,00 PLN;
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał i mógł przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.).
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |