Dostawa spektrometru gamma z detektorem scyntylacyjnym wraz z montażem dla Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306313
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-24 13:02
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-06c41776-5033-485e-a79b-7403951d28f2
Identyfikator
5730116775
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Aparaty wykorzystujące promieniowanie gammaLiczniki promieniowania gamma

Wykonawcy

1 przyznane

IRTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
95 673,83 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306313 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa spektrometru gamma z detektorem scyntylacyjnym wraz z montażem dla Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001494

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jerzego Waszyngtona 4/8

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: h.maruszczyk@ujd.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ujd.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1313965

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa spektrometru gamma z detektorem scyntylacyjnym wraz z montażem dla Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-06c41776-5033-485e-a79b-7403951d28f2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039274/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.34 Aparatura laboratoryjna, urządzenia-spektrometr gamma,komora jonizacyjna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Budowa Laboratorium zastosowań sztucznej inteligencji w diagnostyce obrazowej ” nr FESL.01.01-IZ.01-0736/23 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet 1 „Fundusze Europejskie na inteligentny rozwój” Działanie 1.1 „B+R - organizacje badawcze”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00255540

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 109417,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa spektrometru gamma z detektorem scyntylacyjnym wraz z montażem dla Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami.
3. Zakres świadczenia Wykonawcy obejmuje:
a) Dostawę i montaż spektrometru gamma z detektorem scyntylacyjnym wraz z montażem;
b) Przeprowadzenie w miejscu instalacji instruktażu z obsługi i bieżącej konserwacji wbudowanych, zainstalowanych systemów i urządzeń, dostosowanego do wymogów eksploatacyjnych i warunków gwarancji danego producenta instalacji, systemów, urządzeń tak, by użytkownik końcowy mógł bezpiecznie przystąpić do ich samodzielnej obsługi oraz posiadał wiedzę na temat niezbędnej konserwacji, utrzymania i konfiguracji oraz zachowania warunków gwarancji;
c) Przekazanie przedmiotu umowy Zamawiającemu.
4. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia fabrycznie nowy, bez wcześniejszej eksploatacji, nie poekspozycyjny, wolny od wad ilościowych, jakościowych, o parametrach technicznych wskazanych w załączniku numer 3 do Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz wykonać wszelkie czynności wyszczególnione w tymże załączniku.
5. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 12 miesięcy od dnia przekazania przedmiotu umowy potwierdzonego protokołem zdawczo-odbiorczym „bez uwag”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33111620-3 - Aparaty wykorzystujące promieniowanie gamma

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38945000-7 - Liczniki promieniowania gamma

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95673,83 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 128781,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95673,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Irtech Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793119235

7.3.3) Ulica: Wyżynna

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-617

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95673,83 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy