Budowa budynku magazynowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach na potrzeby sprzętu ochrony ludności
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306426
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306426/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 13:22
- Lokalizacja
- Świętochłowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c6a31f07-c55a-41f5-808b-79785817ec76
- Identyfikator
- 6272307750
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306426 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku magazynowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach na potrzeby sprzętu ochrony ludności
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276273899
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Harcerska 16
1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 478517550
1.5.8.) Numer faksu: 478517569
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@swietochlowice.sl.straz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-swietochlowice/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12962681.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa budynku magazynowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach na potrzeby sprzętu ochrony ludności2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6a31f07-c55a-41f5-808b-79785817ec76
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306426
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00202554/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa budynku magazynowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach na potrzeby sprzętu ochrony ludności
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202828
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MT.2370.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3113483,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę kompletnego budynku magazynowego wraz z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz niezbędnym wyposażeniem dla zamówienia publicznego pn.: „Budowa budynku magazynowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach na potrzeby sprzętu ochrony ludności” w formule „zaprojektuj i wybuduj”, zwanego dalej „przedmiotem umowy” lub „inwestycją”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
2.1. opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem właściwej decyzji administracyjnej pozwalającej na realizację zamówienia;
2.2. wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę kompletnego budynku magazynowego wraz z instalacjami: wodociągową (instalacja wewnętrzna i zewnętrzna), kanalizacyjną, wentylacji mechanicznej, centralnego ogrzewania, gazową i elektryczną (w tym: monitoringu wizyjnego, oświetlenia, oświetlenia awaryjnego, odgromową, teletechniczną);
2.3. wykonanie robót budowlanych obejmujących wykonanie instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, a także pompy ciepła i uzbrojenie terenu;
2.4. dostawa niezbędnego wyposażenia.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają dokumenty zamówienia w rozumieniu art. 7 pkt 3 ustawy Pzp, w tym Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ), sporządzona w toku postępowania oraz następujące dokumenty:
3.1. Program funkcjonalno-użytkowy w rozumieniu art. 103 ust. 2 i ust. 3 ustawy Pzp wraz z załącznikami oraz
3.2. Dokumentacja projektowa, w tym:
a) Projekt Zagospodarowania Terenu oraz Projekt Architektoniczno-Budowlany dla zadania: „Budowa budynku garażowo-technicznego wraz z częścią magazynową na potrzeby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach przy ul. Harcerskiej 16 oraz rozbiórkę istniejącego budynku magazynowego” oraz decyzję pozwolenia na budowę nr 20/23 z dnia 04.04.2023 r. (załącznik nr A do Programu Funkcjonalno-Użytkowego);
b) Projekt zamienny zamierzonej zmiany sposobu użytkowania budynku garażowo-technicznego wraz z częścią magazynową Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach oraz projekt rozbiórki budynku magazynowego na budynek magazynowy na potrzeby ochrony ludności wraz z Decyzją nr 63/25 z dnia 10.12.2025 r. zmieniającą Decyzję Prezydenta Miasta Świętochłowice nr 20/23 z dnia 04.04.2023 r. (załącznik nr B do Programu Funkcjonalno-użytkowego);
3.3. Harmonogram rzeczowo-finansowy (sporządzony przed zawarciem umowy);
3.4. Dokumentacja projektowa (sporządzona przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia);
3.5. Kosztorys ofertowy (w postaci uproszczonej) sporządzony zgodnie z przedmiarem robót i wskazującego wyliczenie ceny ofertowej podanej w ofercie Wykonawcy (sporządzony przed zawarciem umowy).
4. Przedmiar robót (stanowiący załącznik nr D do Programu Funkcjonalno-Użytkowego) stanowi materiał pomocniczy. Przy wycenie usług i robót budowlanych należy uwzględnić wszystkie prace, które zostały wyszczególnione w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz jego załącznikach (w tym w dokumentacji projektowej). W przypadku gdy, zostały wykazane usługi i roboty budowlane, których nie zawiera przedmiar robót, to do obowiązku Wykonawcy należy ich uwzględnienie w kalkulowaniu ceny. Wykonawca winien się liczyć z sytuacją, że rodzaje robót i ilości podane w przedmiarze robót stanowią materiał pomocniczy i mogą ulec zmianie na etapie opracowania dokumentacji projektowej.
1.
2.
Szczegółowe rozwiązania techniczne wpływające na zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót stanowią ryzyko Wykonawcy i nie będą traktowane jako roboty dodatkowe. Pomimo podania powyższych wartości wskaźnikowych zakresu prac należy dane te traktować wyłącznie jako szacunkowe, a Wykonawca jest zobowiązany skalkulować cenę ofertową zgodnie z postanowieniami SWZ i innymi dokumentami zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
44220000-8 - Stolarka budowlana
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
31422000-0 - Zestawy baterii
31440000-2 - Baterie
31430000-9 - Akumulatory elektryczne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
42511110-5 - Pompy grzewcze
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3113483,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3980280,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3113483,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budolex Sp z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7372242921
7.3.3) Ulica: Ujanowice 77
7.3.4) Miejscowość: Ujanowice
7.3.5) Kod pocztowy: 34-603
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3113483,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-06-03 do 2026-12-15| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |