Wykonanie prac remontowych w pomieszczeniach biurowych w DGNiG oraz w DKŚ w budynku Urzędu Miejskiego w Elblągu
GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306602
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306602/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 13:52
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b0670167-07af-4427-a503-f328b572fe3f
- Identyfikator
- 5783051446
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty remontowe i renowacyjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306602 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac remontowych w pomieszczeniach biurowych w DGNiG oraz w DKŚ w budynku Urzędu Miejskiego w Elblągu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ELBLĄG NA PRAWACH POWIATU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747715
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Łączności 1
1.5.2.) Miejscowość: Elbląg
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@umelblag.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.elblag.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12860691.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Administracja Samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac remontowych w pomieszczeniach biurowych w DGNiG oraz w DKŚ w budynku Urzędu Miejskiego w Elblągu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0670167-07af-4427-a503-f328b572fe3f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306602
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197293
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.271.37.2026.KŁ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 887895,84 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 127895,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie prac remontowych w pomieszczeniach biurowych w DGNiG oraz w DKŚ w budynku Urzędu Miejskiego w Elblągu
Zakres zamówienia obejmuje:
A. wykonanie prac remontowych w pomieszczeniach biurowych w Departamencie Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji pokoje 133, 134, 137, 140 i 141 praz w Departamencie Kształtowania Środowiska pokoje 241, 242 i 248 w budynku Urzędu Miejskiego w Elblągu przy ul. Kosynierów Gdyńskich 24.
B. relokację mebli, wyposażenia oraz dokumentacji znajdującej się w pomieszczeniach w których wykonywane będą prace remontowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 2.06.2026 r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający wyznaczył termin podpisania umowy na dzień 12.06.2026 r.Wykonawca w dniu 11.06.2026 r. poinformował, iż rezygnuje z podpisania umowy oraz nie pojawił się na podpisanie umowy w dniu 12.06.2026 r.
W związku z powyższym Zamawiający dokonał ponownego badania ofert złożonych w postępowaniu.
W toku tych czynności ustalono, że pozostali Wykonawcy nie przedłużyli terminu związania ofertą. W konsekwencji pozostałe w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
Stan faktyczny jaki zaistniał w przedmiotowej sprawie, gdzie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a pozostali Wykonawcy podlegają odrzuceniu, sprawia, że nie ma możliwości skorzystania z przesłanki art. 263 ustawy Pzp.
W związku z powyższym zawarcie umowy jest nie możliwe a unieważnienie postępowania przez Zamawiającego jest uzasadnione.
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |