Najem długoterminowy 4 samochodów na potrzeby Biura Rzecznika Finansowego – w podziale na 2 części

RZECZNIK FINANSOWY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306657
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306657/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-24 14:00
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-85159da3-d96e-4f40-943a-286ef401cc9f
Identyfikator
5251566173
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osoboweUsługi finansowe i ubezpieczenioweUsługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznychUsługi dodatkowe w zakresie obsługi floty pojazdówZarządzanie flotą pojazdów; usługi konserwacyjne i naprawcze

Wykonawcy

2 przyznane

GRUPA HURON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiastów, PL · lot 0
239 840 PLN
GRUPA HURON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiastów, PL · lot 1
243 110 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306657 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Najem długoterminowy 4 samochodów na potrzeby Biura Rzecznika Finansowego – w podziale na 2 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: RZECZNIK FINANSOWY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011335893

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowogrodzka 47A

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-695

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rf.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-85159da3-d96e-4f40-943a-286ef401cc9f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


wspieranie klientów indywidualnych w sporach z podmiotami rynku finansowego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Najem długoterminowy 4 samochodów na potrzeby Biura Rzecznika Finansowego – w podziale na 2 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85159da3-d96e-4f40-943a-286ef401cc9f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306657

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00120095/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Najem samochodów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204677

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOA-GZP.291.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 461713,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy na okres 24 miesięcy (z możliwością wydłużenia tego okresu w ramach opcji o maksymalnie 6 miesięcy) 2 fabrycznie nowych samochodów osobowych (samochodu nr 1 i samochodu nr 2) wraz z pełnym pakietem usług eksploatacyjnych, serwisowych i ubezpieczeniowych. Samochody muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w roku 2025 i dostarczone Zamawiającemu w terminie od 20 do 29 września 2026 r.
2 W ramach opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp (dalej „Opcja” - obejmująca opcję czasowo przedmiotową – dalej „Opcja nr 1” oraz opcję przedmiotową – dalej „Opcja nr 2”), Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
2.1 przedłużenia realizacji zamówienia na tych samych warunkach
w ramach Opcji nr 1 maksymalnie o okres kolejnych 6 miesięcy, przy czym wydłużenie to może być dokonywane wielokrotnie, każdorazowo
na okres nie krótszy niż 3 miesiące,
2.2 przekroczenia limitu przebiegu kilometrów zadeklarowanego przez Zamawiającego (Opcja nr 2) przy założeniu, że w przypadku:
2.2.1 samochodu nr 1 (limit przebiegu do 70 000 km) w ramach części nr 1 zamówienia, może dojść do przekroczenia limitu o maksymalnie
14 000 km,
2.2.2 samochodu nr 2 (limit przebiegu do 60 000 km) w ramach części nr 1 zamówienia, może dojść do przekroczenia limitu o maksymalnie
12 000 km,
3 Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania Opcji w całości lub części. Z tytułu niezrealizowania w całości lub części Opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu.
4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) dla każdej części zamówienia, w szczególności minimalnych wymagań dla samochodu nr 1 i samochodu nr 2 został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, a szczegółowe warunki i zasady realizacji zamówienia (dla każdej części zamówienia) zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (dalej „PPU”), stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

50111110-0 - Usługi dodatkowe w zakresie obsługi floty pojazdów

50111000-6 - Zarządzanie flotą pojazdów; usługi konserwacyjne i naprawcze

4.5.5.) Wartość części: 217986,4 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1 Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy na okres 24 miesięcy (z możliwością wydłużenia tego okresu w ramach opcji o maksymalnie 6 miesięcy) 2 fabrycznie nowych samochodów osobowych (samochodu nr 3 i samochodu nr 4) wraz z pełnym pakietem usług eksploatacyjnych, serwisowych i ubezpieczeniowych. Samochody muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, wyprodukowane nie wcześniej niż w roku 2025 i dostarczone Zamawiającemu w terminie od 20 do 29 września 2026 r.
2 W ramach opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp (dalej „Opcja” - obejmująca opcję czasowo przedmiotową – dalej „Opcja nr 1” oraz opcję przedmiotową – dalej „Opcja nr 2”), Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
2.1 przedłużenia realizacji zamówienia na tych samych warunkach
w ramach Opcji nr 1 maksymalnie o okres kolejnych 6 miesięcy, przy czym wydłużenie to może być dokonywane wielokrotnie, każdorazowo
na okres nie krótszy niż 3 miesiące,
2.2 przekroczenia limitu przebiegu kilometrów zadeklarowanego przez Zamawiającego (Opcja nr 2) przy założeniu, że w przypadku:
2.2.3 samochodu nr 3 (limit przebiegu do 70 000 km) w ramach części nr 2 zamówienia może dojść do przekroczenia limitu o maksymalnie 14 000 km,
4.2.2.4 samochodu nr 4 (limit przebiegu do 60 000 km) w ramach części nr 2 zamówienia może dojść do przekroczenia limitu o maksymalnie 12 000 km.
3 Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania Opcji w całości lub części. Z tytułu niezrealizowania w całości lub części Opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu.
4 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) dla każdej części zamówienia, w szczególności minimalnych wymagań dla samochodu nr 3 i samochodu nr 4 został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, a szczegółowe warunki i zasady realizacji zamówienia (dla każdej części zamówienia) zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy (dalej „PPU”), stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66000000-0 - Usługi finansowe i ubezpieczeniowe

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

50111110-0 - Usługi dodatkowe w zakresie obsługi floty pojazdów

50111000-6 - Zarządzanie flotą pojazdów; usługi konserwacyjne i naprawcze

4.5.5.) Wartość części: 243726,90 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239840,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 253470,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239840,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRUPA HURON sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971895529

7.3.3) Ulica: Aleja Jana Pawła II 22

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-133

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239840,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243110,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 282568,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 243110,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRUPA HURON sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971895529

7.3.3) Ulica: Aleja Jana Pawła II 22

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-133

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 243110,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy