Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby przebudowy wiaduktu w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju nad torami kolejowymi w Lędzinach

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306728
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306728/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-24 14:15
Lokalizacja
Bieruń, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8503fa8c-9746-422e-9dd7-bd866c0a9e91
Identyfikator
6462529844
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

AXIAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
280 809 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306728 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby przebudowy wiaduktu w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju nad torami kolejowymi w Lędzinach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIERUNIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 277653948

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 168

1.5.2.) Miejscowość: Bieruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-155

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 216-21-73

1.5.8.) Numer faksu: (32) 216-21-73

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pzdbierun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd-powiatbl.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8503fa8c-9746-422e-9dd7-bd866c0a9e91

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby przebudowy wiaduktu w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju nad torami kolejowymi w Lędzinach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8503fa8c-9746-422e-9dd7-bd866c0a9e91

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306728

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026686/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby przebudowy wiaduktu w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju nad torami kolejowymi w Lędzinach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254382

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP/5/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 325000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w rozumieniu art. 7 pkt. 28 ustawy p.z.p. polegającej na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej na potrzeby przebudowy wiaduktu w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju nad torami kolejowymi w Lędzinach w km 2+511 (środek wiaduktu), oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji (w tym decyzji na wycinkę drzew – w przypadku konieczności), uzgodnień i pozwoleń oraz rozstrzygnięcia właściwego organu architektonicznego (pozwolenia na budowę lub w razie takiej możliwości zgłoszenia dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę albo decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – ZRID) celem realizacji inwestycji.

Przebudowa obiektu (wiaduktu) polegać będzie na rozbiórce istniejącego i budowie nowego obiektu (wiaduktu).

Przedmiotowa dokumentacja projektowa winna zawierać rozwiązania projektowo-wykonawcze w zakresie przebudowy wiaduktu w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju nad torami kolejowymi w Lędzinach w km 2+511 (środek wiaduktu).
Założenia projektowe:
1) długość nowego obiektu – ok. 45 m,
2) przebudowa dojazdów tyko wynikająca z korekty niwelety na obiekcie,
3) budowa drogi dla pieszych i rowerów wzdłuż obiektu.

Dokumentacja projektowa będzie służyła do opisu robót budowlanych zgodnie z art. 103 ust. 1 ustawy p.z.p.

Projekt budowlany i techniczny musi być wykonany wraz z wszelkimi innymi opracowaniami niezbędnymi do przeprowadzenia postępowania na roboty budowlane i ich realizację.

W związku z powyższym dokumentacja projektowa powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego oraz odpowiednimi obowiązującymi w tym zakresie rozporządzeniami, w szczególności:
- zakresu i formy projektu budowlanego,
- przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych,
- metod kosztorysowania obiektów i robót budowlanych,
- metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego.

Dokumentacja projektowa (budowlana i wykonawcza) powinna zawierać:
- projekt zagospodarowania terenu wraz z opisem technicznym,
- projekt budowlany wraz z wymaganymi obliczeniami, badaniami, opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniami, o których mowa w ustawie Prawo budowlane,
- projekt wykonawczy,
- projekt rozbiórki istniejącego obiektu wraz z inwentaryzacją,
- projekt nasadzeń zastępczych (w przypadku wycinki drzew),
- dokumentację geodezyjną w niezbędnym zakresie,
- podkłady geodezyjne,
- projekt podziału nieruchomości dla działek (lub ich części) zajmowanych pod drogę projektowany pas drogowy (w przypadku wyboru procedury ZRID dla realizacji przedmiotowej inwestycji),
- dokumentację geologiczno-inżynierską, sporządzoną w oparciu o odwierty geologiczne, obejmującą w swym zakresie informację dotyczącą wpływów eksploatacji górniczej,
- materiały do wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach –zgody na realizację przedsięwzięcia, wraz z uzyskaniem decyzji lub potwierdzenia o braku konieczności uzyskania decyzji,
- operat wodno-prawny (w przypadku konieczności jego wykonania z uwzględnieniem retencjonowania),
- projekt przebudowy sieci kolidującego uzbrojenia terenu,
- zatwierdzony projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót,
- zatwierdzony projekt organizacji ruchu – docelowy,
- ewentualne inne opracowania projektowe, wynikłe w toku projektowania, niezbędne dla prawidłowego opisu i zrealizowania projektowanej przebudowy - takie jak: opracowania konstruktorskie, opracowania wynikające z uzgodnień (w tym, z przedsiębiorstwem górniczym – odnośnie prowadzonej eksploatacji i prognoz górniczych), opracowania wynikające z konieczności spełnienia odrębnych przepisów,
- inwentaryzację drzew i krzewów przewidzianych do wycinki (w przypadku konieczności jej wykonania),
- informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia ze względu na specyfikę projektowanego obiektu budowlanego, uwzględnianej w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zgodnie z Prawem budowlanym, art. 20 ust. 1, pkt 1b,
- specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (zgodną
z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r.
w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (t.j: Dz. U. z 2021 r. poz. 2454),
- kosztorysy ofertowe (ślepe) dla poszczególnych branżowych projektów wykonawczych, sporządzone metodą szczegółową, zawierające również:
1) szczegółowe przedmiary robót z obliczeniami ich ilości i niezbędnymi komentarzami umożliwiającymi określenie, czego przedmiar dotyczy, poszczególne elementy przedmiarów muszą być w sposób jednoznaczny identyfikowalne na rysunkach projektu,
2) wykazy materiałów ze szczegółowym określeniem ich parametrów technicznych,
3) ślepe zbiorcze zestawienie kosztów (tabela elementów rozliczeniowych),
- kosztorysy inwestorskie wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego:
- decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego (w przypadku konieczności),
- decyzji na wycinkę drzew (w przypadku konieczności),
- oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz uzyskania zgód właścicieli (w przypadku konieczności),
- wypisu z rejestru gruntów,
- aktualnych map do celów projektowych,
- warunków do projektowania od dysponentów kolidujących sieci decyzji o zatwierdzeniu projektów i udzieleniu pozwoleń na budowę (wniosek podpisze Zamawiający) – uzgodnienia z administratorami urządzeń kolidujących – ważne przez okres co najmniej 6 miesięcy od dnia przekazania Zamawiającemu kompletnej dokumentacji projektowej,
- planszę zbiorczą,
- pozwolenie na budowę lub w razie takiej możliwości potwierdzenia zgłoszenia dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę albo decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - ZRID, lub kombinację ww. pozwoleń.

Miejsce wykonania usługi – lokalizacja dla drogi objętej przedmiotem zamówienia: wiadukt nad torami kolejowymi zlokalizowany w ciągu drogi powiatowej 5910S, ul. Pokoju w Lędzinach w km 2+511 (środek wiaduktu), Powiat Bieruńsko - Lędziński, województwo śląskie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 280809,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 578100,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 280809,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AXIAL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521304113

7.3.3) Ulica: Botaniczna 10

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-586

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

geodezja, geologia

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 280809,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 530 dni

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi