KOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE MIENIA POWIATU BYDGOSKIEGO

POWIAT BYDGOSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00306763
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00306763/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-24 14:19
Lokalizacja
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2a41e0f3-ea83-4b88-a8be-05a5559760c3
Identyfikator
5542573290
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ubezpieczenioweUsługi ubezpieczenia od ogniaUsługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczenia jednostek pływających od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznychUsługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

Wykonawcy

2 przyznane

'INTERRISK TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ SPÓŁKA AKCYJNA VIENNA INSURANCE GROUP'Warszawa, PL · lot 0
314 223 PLN
TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ WZAJEMNYCH "TUW"Warszawa, PL · lot 1
74 745 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306763 z dnia 2026-06-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
KOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE MIENIA POWIATU BYDGOSKIEGO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BYDGOSKI

1.3.) Oddział zamawiającego: STAROSTWO POWIATOWE W BYDGOSZCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 3

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-008

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 525835400

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.bydgoski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.bydgoski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1301757

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

KOMPLEKSOWE UBEZPIECZENIE MIENIA POWIATU BYDGOSKIEGO

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a41e0f3-ea83-4b88-a8be-05a5559760c3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306763

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032405/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Kompleksowe ubezpieczenie mienia powiatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242657

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-VII.272.3.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania stawiane przez Zamawiającego zawarte są w Załącznikach nr 4–14B do niniejszej SWZ, które stanowią część poufną SWZ.
2) Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na dwie części (zadania). Zamawiający nie wskazuje maksymalnej ilości części, na które Wykonawca może złożyć ofertę. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, na jedną lub więcej części.
3) Przedmiot zamówienia obejmuje usługę kompleksowego ubezpieczenia Powiatu Bydgoskiego w następującym zakresie:
a) Zadanie 1 - Ubezpieczenie mienia (w tym promu) i Odpowiedzialności cywilnej (Załącznik nr 6, 6A, 6B, 6C, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14A do SWZ), w tym:
- Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk,
- Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk,
- Ubezpieczenie maszyn budowlanych,
- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności,
- Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania drogami powiatowymi,
- Ubezpieczenie promu
4) Na podstawie art. 280 ust. 3 ustawy Pzp załączniki nr 4–14B stanowią część poufną SWZ i nie zostały udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania, ponieważ zawierają dane służące ocenie ryzyka ubezpieczeniowego, w tym opis przedmiotu zamówienia, wykazy mienia, rejestry oraz zestawienia sum ubezpieczenia.
5) Dokumenty, o których mowa w ust. 4, zostaną udostępnione wykonawcom zainteresowanym udziałem w postępowaniu na ich wniosek.
6) Wniosek o udostępnienie Załączników 4-14B do SWZ składany jest według wzoru (Załącznik nr 15 do SWZ) za pośrednictwem Platformy i powinien zawierać:
a) dane identyfikacyjne wykonawcy,
b) oznaczenie postępowania (znak sprawy),
c) adres e-mail do przekazania dokumentów,
7) Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej i opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Do wniosku należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy – jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEIDG) lub pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie
8) Wniosek może zostać złożony od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zaleca się jego złożenie w terminie umożliwiającym udostępnienie informacji oraz należyte przygotowanie oferty. Wnioski złożone na późnym etapie postępowania mogą nie zostać rozpatrzone w czasie pozwalającym na wykorzystanie udostępnionych informacji przy przygotowaniu oferty.
9) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności udostępnionych informacji i dokumentów oraz do wykorzystywania ich wyłącznie w celu przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu. Informacje te nie mogą być udostępniane osobom trzecim.
10) Opisany w SWZ zakres ubezpieczeń jest zakresem minimalnym. Jeżeli OWU przewiduje dodatkowe uregulowania, z których wynika, że zakres ubezpieczeń jest szerszy od proponowanego w SWZ to automatycznie zostają włączone do ochrony ubezpieczeniowej Zamawiającego.
11) Zapisy OWU, z których wynika, iż zakres ubezpieczenia jest węższy niż zakres opisany w SWZ nie mają zastosowania.
12) W kwestiach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają ogólne warunki ubezpieczenia.
13) Za przygotowanie merytoryczne części postępowania w zakresie przedmiotu zamówienia, doprowadzenie do zawarcia umów ubezpieczenia oraz obsłudze ubezpieczeń Zamawiającego pośredniczy, na podstawie umowy o obsługę brokerską, Grupa Brokerska ODYS Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 1A 85-624 Bydgoszcz. Brokerów wynagradza Wykonawca, przez cały wynikający z SWZ okres obowiązywania umowy, według przyjętych dla firm brokerskich stawek prowizyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

66516300-3 - Usługi ubezpieczenia jednostek pływających od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 485000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania stawiane przez Zamawiającego zawarte są w Załącznikach nr 4–14B do niniejszej SWZ, które stanowią część poufną SWZ.
2) Zamawiający dokonuje podziału zamówienia na dwie części (zadania). Zamawiający nie wskazuje maksymalnej ilości części, na które Wykonawca może złożyć ofertę. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, na jedną lub więcej części.
3) Przedmiot zamówienia obejmuje usługę kompleksowego ubezpieczenia Powiatu Bydgoskiego w następującym zakresie:
b) Zadanie 2 - Ubezpieczenie floty pojazdów (Załącznik nr 8, 14B do SWZ), w tym:
- Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC)
- Auto casco (AC)
- Następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów (NNW)
- Assistance (ASS)
4) Na podstawie art. 280 ust. 3 ustawy Pzp załączniki nr 4–14B stanowią część poufną SWZ i nie zostały udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania, ponieważ zawierają dane służące ocenie ryzyka ubezpieczeniowego, w tym opis przedmiotu zamówienia, wykazy mienia, rejestry oraz zestawienia sum ubezpieczenia.
5) Dokumenty, o których mowa w ust. 4, zostaną udostępnione wykonawcom zainteresowanym udziałem w postępowaniu na ich wniosek.
6) Wniosek o udostępnienie Załączników 4-14B do SWZ składany jest według wzoru (Załącznik nr 15 do SWZ) za pośrednictwem Platformy i powinien zawierać:
a) dane identyfikacyjne wykonawcy,
b) oznaczenie postępowania (znak sprawy),
c) adres e-mail do przekazania dokumentów,
7) Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej i opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Do wniosku należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy – jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEIDG) lub pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie
8) Wniosek może zostać złożony od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Zaleca się jego złożenie w terminie umożliwiającym udostępnienie informacji oraz należyte przygotowanie oferty. Wnioski złożone na późnym etapie postępowania mogą nie zostać rozpatrzone w czasie pozwalającym na wykorzystanie udostępnionych informacji przy przygotowaniu oferty.
9) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności udostępnionych informacji i dokumentów oraz do wykorzystywania ich wyłącznie w celu przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu. Informacje te nie mogą być udostępniane osobom trzecim.
10) Opisany w SWZ zakres ubezpieczeń jest zakresem minimalnym. Jeżeli OWU przewiduje dodatkowe uregulowania, z których wynika, że zakres ubezpieczeń jest szerszy od proponowanego w SWZ to automatycznie zostają włączone do ochrony ubezpieczeniowej Zamawiającego.
11) Zapisy OWU, z których wynika, iż zakres ubezpieczenia jest węższy niż zakres opisany w SWZ nie mają zastosowania.
12) W kwestiach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają ogólne warunki ubezpieczenia.
13) Za przygotowanie merytoryczne części postępowania w zakresie przedmiotu zamówienia, doprowadzenie do zawarcia umów ubezpieczenia oraz obsłudze ubezpieczeń Zamawiającego pośredniczy, na podstawie umowy o obsługę brokerską, Grupa Brokerska ODYS Sp. z o.o. ul. 11 Listopada 1A 85-624 Bydgoszcz. Brokerów wynagradza Wykonawca, przez cały wynikający z SWZ okres obowiązywania umowy, według przyjętych dla firm brokerskich stawek prowizyjnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 80000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 314223,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 314223,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 314223,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260038806

7.3.3) Ulica: ul. Noakowskiego 22

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-668

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 314223,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-21 do 2027-07-20

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74745,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 117280,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 74745,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5261033426

7.3.3) Ulica: ul. Henryka Raabego 13

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-793

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74745,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-21 do 2026-07-20
2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi