Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot prac remontowo-budowlanych- termomodernizacja budynku adm. – siedziby OT KOWR we Wrocławiu Mińska 60 i pełnieniem nadzoru autorskiego,
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00306978
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00306978/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-24 15:09
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a7448ac-49ed-4824-a611-f1429e4e6ab6
- Identyfikator
- 5272818355
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00306978 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot prac remontowo-budowlanych- termomodernizacja budynku adm. – siedziby OT KOWR we Wrocławiu Mińska 60 i pełnieniem nadzoru autorskiego,
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mińska 60
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 54-610
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kowr.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dot prac remontowo-budowlanych- termomodernizacja budynku adm. – siedziby OT KOWR we Wrocławiu Mińska 60 i pełnieniem nadzoru autorskiego,2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a7448ac-49ed-4824-a611-f1429e4e6ab6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306978
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110031/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Remont termomodernizacyjny siedziby OT KOWR we Wrocławiu, ul. Mińska 60
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242450
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRO.WO.260.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 471307,09 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 75000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej prace remontowo-budowlane związane z termomodernizacją budynku administracyjnego – siedziba Oddziału Terenowego KOWR we Wrocławiu, ul. Mińska 60 wraz z przedmiarem i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót oraz pełnieniem nadzoru autorskiego
Zamawiający wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej w 2 etapach:
- Etap I: Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na roboty budowlane w zakre-sie remontu termomodernizacyjnego stropodachu,
- Etap II: Sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na roboty budowlane w za-kresie remontu termomodernizacyjnego ścian elewacyjnych i wymiany stolarki otworowej,
Informacje o budynku:
Budynek administracyjno-biurowy siedziba Oddziału Terenowego KOWR we Wrocławiu, ul. Miń-ska 60
KOWR jest właścicielem obiektu. Obiekt składa się z 2 budynków połączonych łącznikiem.
1) Budynek A (dwukondygnacyjny podpiwniczony) – pow. całkowita 1118,8 m2
2) Budynek B z łącznikiem (trzykondygnacyjny podpiwniczony z garażem podziemnym) – pow. całkowita 2368 m2
Zakres prac projektowych:
Szacunkowe dane przegród podlegających modernizacji w zakresie zadania objętego zamó-wieniem:
- stropodach budynek B – ok. 610 m2
- łączna powierzchnia ścian elewacyjnych (budynek A, budynek B, łącznik) – ok. 1765 m2
- łączna ilość okien do wymiany (budynek A, Budynek B, łącznik) – 95 szt.
- łączna powierzchnia przeszkleń na ścianach elewacyjnych (witryny, blendy) – ok. 200 m2
- drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe (główne wejście do budynku) – 1 szt.
Informacje ogólne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia.
1) Projektant obowiązany jest do złożenia oświadczenia, że dokumentacja wykonana jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami, warunkami technicznymi jakim powinny odpowiadać obiekty, zasadami wiedzy technicznej stosowanymi w budownictwie. Jest kompletna z punktu widzenia celu, dla którego została sporządzona, przy uwzględnieniu pełnego zakresu prac niezbędnych do wykonania zamówienia oraz, że przedmiar robót został sporządzony na podstawie pomiarów z natury dokonywanych na obiekcie, którego dotyczy dokumentacja.
2) Informacje zawarte w dokumentacji w zakresie technologii wykonania robót, doboru materia-łów i urządzeń powinny określić przedmiot zamówienia w sposób zgodny z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zn. bez używania nazw własnych, a jedynie po-przez określenie parametrów precyzujących rodzaj, wielkość, standard oraz inne istotne ele-menty.
3) Projektant na podstawie otrzymanego od Zamawiającego pełnomocnictwa jest zobowiązany do złożenia projektu w starostwie powiatowym i uzyskania pozwolenia na budowę/rozbiórkę lub zgłoszenia o ile okaże się to konieczne. W przypadku zgłoszenia projektant zobowiązany jest do uzyskania zaświadczenia o braku uwag czy sprzeciwu.
4) Na etapie opracowania dokumentacji wymagane są robocze konsultacje z Zamawiającym Przed złożeniem dokumentacji do starostwa powiatowego (o ile okaże się to konieczne) wymagana jest ostateczna akceptacja Inwestora.
5) Wszelkie koszty poniesione w związku z czynnościami niezbędnymi dla prawidłowego wykona-nia dokumentacji ponosi Wykonawca i powinny być uwzględnione w cenie oferty.
6) Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do wersji papierowej sporządzonych przez siebie dokumentów projektowych, również wersji elektronicznej w formie edytowalnej na nośniku danych.
7) Forma dokumentacji projektowej winna zgadzać się z obowiązującymi przepisami Prawa Bu-dowlanego na dzień złożenia do starostwa powiatowego. Wykonana dokumentacja projektowa zgodnie z art. 103 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych, służyć będzie do opisu przedmiotu zamówienia w przetargu na roboty budowlane mające na celu zre-alizowanie zaprojektowanych rozwiązań.
8) Informacja o podwykonawcach:
• Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
• Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych za-dań dot. przedmiotowego zamówienia.
• Wykonawca, zamierzający powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy, wskazuje w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom podając nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani.
• Przed przystąpieniem do wykonania zamówienia wykonawca poda nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, podwykonawców zaangażowanych w realizację usługi, jeżeli są już znani. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach w odniesieniu do informacji, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje wyma-gane informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację usługi.
• Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowie-dzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
9) Zatrudnienie pracowników na umowę o pracę:
Ze względu na charakter usługi zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudnienia przez wyko-nawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących bezpośrednio czynności w zakresie realizacji zamówienia, gdyż są to czynności zastrzeżone dla osób pełnią-cych samodzielne funkcje techniczne w budownictwie i posiadające stosowne uprawnienia.
10) Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w projekcie umowy stanowiącym załącznik SWZ.
11) Zamówienie nie jest podzielone na części.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 89000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 163098,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 89000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0-32 Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 367299061
7.3.3) Ulica: Mazurska
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.5) Kod pocztowy: 41-500
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 89000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |