"Modernizacja sali gimnastycznej i pomieszczeń przynależnych w budynku XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte ul. Sądowa 4, 31-542 Kraków (...)"
XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KRAKOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00307210
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00307210/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-24 23:21
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2d92f30-d2f4-49bc-a7dd-93b760e5c949
- Identyfikator
- 6761051652
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307210 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Modernizacja sali gimnastycznej i pomieszczeń przynależnych w budynku XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte ul. Sądowa 4, 31-542 Kraków (...)"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W KRAKOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000700387
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Sądowa 4
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-542
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lo13@mjo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.xiii-lo.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b2d92f30-d2f4-49bc-a7dd-93b760e5c9491.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Modernizacja sali gimnastycznej i pomieszczeń przynależnych w budynku XIII Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte ul. Sądowa 4, 31-542 Kraków (...)"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2d92f30-d2f4-49bc-a7dd-93b760e5c949
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307210
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00225619/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja sali gimnastycznej i pomieszczeń przynależnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227571
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: lo13.26.01.2026.SD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 323640,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiot zamówienia:
2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami przynależnymi w budynku XIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Sądowej 4, obejmujący roboty budowlane, wykończeniowe oraz elektryczne.
Wykonawca przez cały okres realizacji robót oraz w okresie gwarancji będzie zobowiązany do posiadania polisy od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej przez niego działalności gospodarczej na kwotę minimum: 1 500 000 zł.
2.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie realizacji i odbioru robót określają w szczególności:
1) Rozdział II SWZ
2) Załącznik nr 2- dokumentacja projektowa: przedmiar odpowiednio dla robót elektrycznych oraz pozostałych robót budowlanych oraz projekt techniczno-wykonawczy dla instalacji elektrycznej
3) Załącznik nr 3- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (dalej STWiORB) odpowiednio dla robót elektrycznych oraz pozostałych robót budowlanych
4) Załącznik nr 4 – Wzór umowy
5) Załącznik nr 8 – zakres robót podobnych
6) Obowiązujące przepisy prawa w zakresie odnoszącym się do przedmiotu zamówienia (w szczególności przepisy prawa budowlanego)
W przypadku rozbieżności pomiędzy zapisami STWiORB a treścią wzoru umowy jako obowiązujące należy przyjąć zapisy wzoru umowy.
2.3. Wszelkie roboty wykonywane przez Wykonawcę winne być zrealizowane zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego, obowiązującymi normami i warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż., z poszanowaniem mienia Zamawiającego, środowiska oraz zgodnie z zaleceniami inspektora nadzoru inwestorskiego.
2.4. W przypadku, gdy w SWZ lub w załącznikach do SWZ pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów, pochodzenia, źródła, lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i nie można opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W każdym przypadku Zamawiający dopuszcza możliwość składania rozwiązań równoważnych, zgodnie z przepisem art. 99 ust. 5-6 ustawy PZP, przy czym kryterium stosowanym w celu oceny równoważności będą parametry wskazane w SWZ lub w załącznikach do SWZ.
2.5. W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach do SWZ opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, ponadto zastosowanie ma przepis art. 101 ust. 5 ustawy PZP.
2.6. W przypadku, gdy w SWZ lub załącznikach do SWZ opis przedmiotu zamówienia odnosi się wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 1 ustawy PZP zastosowanie ma przepis art. 101 ust. 6 ustawy PZP.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 357125,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 421934,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 357125,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOL-HUT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 678 005 22 85
7.3.3) Ulica: ul. Kornela Makuszyńskiego 4A
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-752
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 357125,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 54 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji przedmiotu zamówienia maksymalnie 54 dni od dnia przekazania placu budowy| 2026-06-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |