Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Dębica w ramach zadania: „Rozbudowa sieci wod-kan na terenie Gminy Dębica”
Gmina Dębica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00307271
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00307271/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-25 07:43
- Lokalizacja
- Dębica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b454509-8dec-454f-a724-c97b34cf36d7
- Identyfikator
- 8722216736
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307271 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Dębica w ramach zadania: „Rozbudowa sieci wod-kan na terenie Gminy Dębica”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dębica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661056
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 13
1.5.2.) Miejscowość: Dębica
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 14 6803310; 14 6803342
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@ugdebica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugdebica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b454509-8dec-454f-a724-c97b34cf36d71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Dębica w ramach zadania: „Rozbudowa sieci wod-kan na terenie Gminy Dębica”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b454509-8dec-454f-a724-c97b34cf36d7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307271
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037772/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Rozbudowa sieci wod-kan na terenie Gminy Dębica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281398
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Tryb zamówienia z wolnej ręki - art. 214 ust. 1 pkt 11) ustawy Pzp – zaproponowano, gdyż:
- Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 ustawy Pzp (Gmina jest jednostką sektora
finansów publicznych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tekst jedn.: Dz. U.
z 2021 r., poz. 305 z późn. zm.);
- Zamówienie jest udzielane osobie prawnej – GZK Sp. z o.o. i są spełnione łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,
polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby
prawnej;
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez
zamawiającego sprawującego kontrolę;
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.271.09.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1264861,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zamówienia obejmuje: Budowę sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Dębica. Wykonane zostaną następujące zadania:
- Budowa sieci wodociągowej dn90 o dł. 641 m w m. Kozłów dz. 776/99, 776/60
- Budowa sieci wodociągowej dn90 o długości 256,5m oraz kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej dn200 o dł. 574,5 w m. Pustynia dz. 666, 603/8, 603/4 i inne
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej dn200 i dn160 o długości 82,6m oraz tłocznej dn90 o długości 74,8m wraz z pompownią ścieków w miejscowości Pustków dz. 2019/2, 2019/1 i inne
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej dn200 o długości 382,5m oraz tłocznej dn90 o długości 270m wraz z pompownią ścieków w miejscowości Stobierna dz. 173/2, 217/6 i inne
Zakres inwestycji obejmuje:
• Roboty przygotowawcze i roboty ziemne
• Roboty montażowe w zakresie rurociągu
• Odtworzenie nawierzchni utwardzonych
• Przewierty
• Roboty montażowe w zakresie pompowni ścieków
• Zagospodarowanie terenu pompowni
• Roboty związane z zasilaniem energetycznym pompowni
• Sterowanie i monitoring pompowni
• Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 988000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 988000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 988000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminny Zakład Komunalny Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 363363170
7.3.3) Ulica: ul. Źródlana 4
7.3.4) Miejscowość: Brzeźnica
7.3.5) Kod pocztowy: 39-207
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 988000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa została zawarta po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 11) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z zm.) oraz po przeprowadzonych negocjacjach na podstawie art. 213 ust. 1 ustawy Pzp. Spełnione są przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp .| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |