Rozwój infrastruktury poprzez budowę ścieżki rowerowej od miejscowości Laski do Babimostu

Gmina Babimost

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00307768
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00307768/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 10:02
Lokalizacja
Babimost, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a994b5be-6050-4bdd-9825-f307a734fa2d
Identyfikator
9730822475
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Wykonawcy

1 przyznane

DROGBUD PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiebodzin, PL · lot 0
1 132 864,46 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307768 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozwój infrastruktury poprzez budowę ścieżki rowerowej od miejscowości Laski do Babimostu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Babimost

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 3

1.5.2.) Miejscowość: Babimost

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-110

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 683513861

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: babimost@babimost.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.babimost.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/babimost

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozwój infrastruktury poprzez budowę ścieżki rowerowej od miejscowości Laski do Babimostu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a994b5be-6050-4bdd-9825-f307a734fa2d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307768

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00049427/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Rozwój infrastruktury poprzez budowę ścieżki rowerowej od miejscowości Laski do Babimostu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027 Priorytet 3 „Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej w Lubuskiem” Działanie 3.3 „Mobilność miejska – IIT"

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00231996

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IF.I.271.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Rozwój infrastruktury poprzez budowę ścieżki rowerowej od miejscowości Laski do Babimostu” zlokalizowanej w pasie drogi gminnej nr 000138F.

W ramach ww. zadania powstanie wydzielona droga dla rowerów o nawierzchni bitumicznej i szerokości zasadniczej 2,50 m, ograniczonej obustronnie zatopionymi obrzeżami betonowymi 8x30 cm ułożonymi na ławach betonowych z oporem z betonu C12/15. Niweletę drogi dla rowerów (DDR) poprowadzono w miarę możliwości po terenie oraz w dostosowaniu do poziomu jezdni – bez znacznych wyniesień ani zaniżeń. Spadki poprzeczne jednostronne (2%) i podłużne (0,30-3,50%) nawierzchni o wartościach gwarantujących sprawne odwodnienie konstrukcji nawierzchni jezdni powierzchniowo w przyległe terenu zielone w granicy istniejącego i poszerzonego pasa drogowego.
Dodatkowo projektuje się usunięcie kolizji z linią kablową średniego napięcia (prywatną – fotowoltaika) poprzez jej przełożenie poza obręb nawierzchni twardych w granicy pasa drogowego – bez przedłużania (mufowania) kabla, jedynie odkopanie i ułożenie w nowym śladzie.
Nie przewidziano wycinki drzew. W projekcie uwzględniono potrzeby dojazdu do pól uprawnych poprzez wzmocnienie nawierzchni w miejscach planowanych przejazdów, oznakowanych dodatkowo wygrodzeniami U-12a. W miejscach przejazdów oraz na połączeniu DDR z jezdnią drogi gminnej zamiast obrzeża zastosowano krawężnik najazdowy bet. 15x22 cm, zatopiony, ułożony na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15. Pobocza gruntowe DDR (obrysy skrajni) obustronne o szer. 0,50 m. Dodatkowo projektuje się profilowanie terenów zielonych (szerokich poboczy) wraz z humusowaniem i obsianiem mieszanką traw, a także karczowaniem zarośli i wyrównanie pobocza przy jezdni drogi gminnej.
W miejscach połączenia DDR z jezdnią drogi gminnej zachowane są pełne warunki widoczności oraz skrajni poziomej i pionowej. W trójkątach widoczności nie znajdują się obiekty mogące ograniczać widoczność. W myśl przepisów nie są przeszkodami ograniczającymi widoczność poruszające się pojazdy, piesi i inne osoby znajdujące się na drodze, pnie pojedynczych drzew, podpory znaków drogowych. Miejsca połączenia DDR oraz jezdni drogi gminnej są oświetlone poprzez latarnie oświetlenia ulicznego (oprawy gminne na słupach ENEA, zrealizowano wymianę opraw sodowych na LED w ramach programu „Rozświetlamy Polskę”). Zastosowano rozwiązania typowe i powszechnie stosowane w praktyce budowlanej. Na początku opracowania przewidziano lokalizację placu z kostki betonowej, stanowiącego MOR, czyli miejsce odpoczynku dla rowerzystów. W obrębie MOR przewidziano montaż ławki parkowej z oparciem, kosza na odpady, stojaka rowerowego oraz samoobsługowej stacji naprawy rowerów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1132864,46 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1439063,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1132864,46 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGBUD Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9271866064

7.3.3) Ulica: ul. Sobieskiego 14

7.3.4) Miejscowość: Świebodzin

7.3.5) Kod pocztowy: 66-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie, podbudowa, nawierzchnie z kostki, roboty wykończeniowe, elementy ulic i dróg, roboty związane z przełożeniem kabla średniego napięcia

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1132864,46 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane