Wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja pionu kuchennego w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących”

URZĄD MIASTA SKIERNIEWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00307853
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00307853/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-25 10:22
Lokalizacja
Skierniewice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-58fc2609-9511-4f28-9c66-90424f538a93
Identyfikator
8361002556
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweRoboty murarskie i muroweTynkowanieKładzenie i wykładanie podłógRoboty malarskieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie wyrobów metalowychRoboty remontowe i renowacyjneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówIzolacja cieplnaRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307853 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja pionu kuchennego w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIASTA SKIERNIEWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524306

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK 1

1.5.2.) Miejscowość: Skierniewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 468345101

1.5.8.) Numer faksu: 468345151

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umskier@um.skierniewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.skierniewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://skierniewice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja pionu kuchennego w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-58fc2609-9511-4f28-9c66-90424f538a93

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307853

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038284/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja pionu kuchennego w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281667

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.17.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1630306,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne w skład którego wchodzi: Wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn.
„Modernizacja pionu kuchennego w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących”
Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z zapisami SWZ, dokumentacją projektową stanowiącą Załącznik nr 6 do SWZ, przedmiarem robót stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ oraz wykazem cen stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ.
Celem inwestycji jest przebudowa części parteru i podziemia segmentu „B” budynku szkoły podstawowej przy ul. Marii Konopnickiej 5 w Skierniewicach. Przebudowywana część stanowi kuchnię oraz zaplecze kuchenne wraz z pomieszczeniami gospodarczymi. Przebudowa będzie polegała na nowej aranżacji pomieszczenia kuchennego, zmianie układu funkcjonalnego części pomieszczeń zaplecza kuchennego oraz sanitarnego celem zwiększenia ich funkcjonalności. W pomieszczeniu strefy wejściowej – przyjęcia towarów – od strony północnej zostaną wykonane schody komunikacyjne oraz dźwig towarowy nożycowy montaż dźwigów towarowych umożliwiający swobodny transport towarów pomiędzy dwoma poziomami stropu parteru.
W przebudowywanej części zostaną wymienione instalacje elektryczne, sanitarne wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne na nowe. Przebudowywana część zostanie dostosowana do aktualnych przepisów techniczno-budowlanych. W związku z tym wymianie zostaną poddane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne oraz schody zewnętrzne.
Schody wejściowe (od strony północnej i zachodniej) do segmentu „B” ze spocznikami zostaną wykonane jako żelbetowe płytowe. Powierzchnia górna zostanie wykończona płytkami gresowymi mrozoodpornymi o podwyższonej klasie ścieralności z powierzchnią antypoślizgową klasy R11. Schody i spoczniki zostaną wyposażone w balustrady stalowe ocynkowane malowane proszkowo z wypełnieniem ze szkła bezbarwnego hartowanego pomiędzy słupkami. Schody ze spocznikiem zostaną posadowione bezpośrednio na gruncie rodzimym za pomocą żelbetowych ław fundamentowych.
Po stronie wykonawcy jest również uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację UDT
Szczegółowy zakres robót dla tego zadania jest określony przez przedmiar robót i wykaz cen oraz dokumentację projektową.
Przy wycenie i wykonywaniu robót należy uwzględnić także decyzje, warunki, uzgodnienia, opinie do opracowanej dokumentacji projektowej. Spełnienie warunków zawartych w w/w dokumentach oraz koszty z nimi związane należy uwzględnić w cenie oferty.
Do Wykonawcy należy także pozyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie lub dokonanie skutecznego zgłoszenia o zakończeniu robót i zamiarze przystąpienia do użytkowania (jeżeli są wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa).
UWAGA:
1. Wszędzie tam, gdzie przedmiot zamówienia jest opisany poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w dokumentacji, pod warunkiem, że będą one posiadały, co najmniej takie same lub lepsze parametry techniczne oraz funkcjonalne i nie obniżą określonych w dokumentacji standardów.
2. W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje materiały i inne elementy równoważne, zobowiązany jest wykonać i załączyć do oferty zestawienie wszystkich zaproponowanych materiałów oraz innych elementów równoważnych i wykazać ich równoważność w stosunku do materiałów i innych elementów opisanych w dokumentacji, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, STWiOR ze wskazaniem nazwy, strony i pozycji przedmiaru robót, których dotyczy.
3. Wszystkie zaproponowane przez Wykonawcę równoważne materiały lub inne elementy muszą:
a. posiadać parametry techniczne i funkcjonalne nie gorsze od określonych w dokumentacji,
b. posiadać stosowne dopuszczenia i atesty.
4. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania, że zaoferowane przez niego materiały i inne elementy są równoważne w stosunku do opisanych przez Zamawiającego.
5. W przypadku kiedy z projektu budowlanego/wykonawczego nie wynika wprost zakres robót należy posiłkować się elementami zawartymi w przedmiarach robót.
III. 8.SWZ. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026 r., poz. 25) obejmują następujące rodzaje czynności:
1) robót rozbiórkowych
2) robót murowych
3) robót wykończeniowych
9. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
10. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45321000-3 - Izolacja cieplna

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęła 1 oferta. Cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, unieważnia powyższe postępowanie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane