Kompleksowa usługa sekwencjonowania nowej generacji mikrobiomu

Narodowy Instytut Geriatrii,Reumatologii i Rehabilitacji

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00307908
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00307908/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-25 10:33
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3558a843-b764-488c-8403-592730a80e2b
Identyfikator
5250011042
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Laboratoryjne usługi badawczeUsługi laboratoryjneUsługi świadczone przez laboratoria medyczne

Wykonawcy

1 przyznane

GENXONE SPÓŁKA AKCYJNASuchy Las, PL · lot 1
246 728,16 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307908 z dnia 2026-06-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa usługa sekwencjonowania nowej generacji mikrobiomu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Instytut Geriatrii,Reumatologii i Rehabilitacji

1.3.) Oddział zamawiającego: NIGRiR

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288567

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Spartańska 1

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 02-637

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzial.zamowien@spartanska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spartanska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://nigrr.ezamawiajacy.pl/pn/NIGRR/demand/248034/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa usługa sekwencjonowania nowej generacji mikrobiomu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3558a843-b764-488c-8403-592730a80e2b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307908

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00543132

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 29/TP/2025/MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 301878,37 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: Usługa sekwencjonowania mikrobiomu - projekt Sansevera (Nutritech).

4.5.3.) Główny kod CPV: 73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71900000-7 - Usługi laboratoryjne

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

4.5.5.) Wartość części: 108943,09 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2: Usługa sekwencjonowania mikrobiomu – projekt Sarkopenia

4.5.3.) Główny kod CPV: 73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71900000-7 - Usługi laboratoryjne

85145000-7 - Usługi świadczone przez laboratoria medyczne

4.5.5.) Wartość części: 192935,28 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający wskazał w Części 1 zamówienia datę jego realizacji, która upłynęła 31.01.2026 co zgodnie z zapisami art. 93 ust. 1 pkt 7 Pzp jest wadą, której naprawienie jest niemożliwe ponieważ zmiana treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) w zakresie wydłużenia terminu realizacji usługi po upływie terminu składania ofert jest niedopuszczalna, gdyż naruszyłaby zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Byłaby to zmiana istotna SWZ, a wprowadzona po terminie uniemożliwiłaby udział w postępowaniu podmiotom, które nie złożyły oferty ze względu na pierwotne, mniej korzystne warunki. Z uwagi na powyższe Zamawiający informuje, że unieważnia Części nr 1 postępowania 29/TP/2025/MW. na podstawie art. 255 ust 6 Ustawy Pzp

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 3

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 160154,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 366647,77 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 246728,16 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: genXone Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7811918132

7.3.4) Miejscowość: Suchy Las

7.3.5) Kod pocztowy: 62-002

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 246728,16 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-07-31
2026-06-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi