Wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu instalacji wodnej w budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 w Krakowie przy ul. Żabiej 20
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 148
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00307961
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00307961/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-25 10:46
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b7f99b24-132b-46d6-91c5-678014427b40
- Identyfikator
- 6792492707
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00307961 z dnia 2026-06-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu instalacji wodnej w budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 w Krakowie przy ul. Żabiej 20
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 148
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001264920
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żabia, 20
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-809
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp148@mjo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: sp148.org
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu instalacji wodnej w budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 w Krakowie przy ul. Żabiej 202.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7f99b24-132b-46d6-91c5-678014427b40
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307961
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043747/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie robót budowlanych w zakresie remontu instalacji wodnej w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie przy ul. Żabiej 20
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275709
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający przeprowadził w 2025 r. postępowanie w trybie art. 275 pkt 1 ustawy PZP. W ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego z dnia 13.05.2025 r. (2025/BZP 00228694/01) Zamawiający przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art.214 ust. 1 pkt 7 ustawy, oraz określił ich przedmiot, zakres oraz warunki na jakich każde z nich zostanie o udzielone (zw. dalej zam. podobnym).
Dla niniejszego zam. podobnego spełnione są podane w ogłoszeniu warunki na jakich winno zostać ono udzielone. Zamawiający posiada środki na jego realizacje. Wykonawca zamówienia podst. ZIB HOŁDA Sp. z o.o z siedzibą w Krakowie, zrealizował roboty w terminie i z należytą starannością. Standard wykonania zam. podobnego nie będzie gorszy niż w zam. podstawowym. Zamawiający uwzględnił wartość zam. podobnego przy obliczaniu wartości zam. dla zam. podstawowego. Spełnione są przesłanki uprawniające do udzielenia zam. na podstawie z art. 305 ust.1 w zw. z art. 214 ust.
1 pkt. 7 ustawy.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-e835d70e-2658-4cd3-b8ae-c5f0448c3974
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP148/ZP/1/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 353916,91 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na podstawie dokumentacji technicznej robót budowlanych polegających na kompleksowej wymianie instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji w budynku Szkoły Podstawowej nr 148 w Krakowie przy ul. Żabiej 20 z wyłączeniem następujących robót:
1) Remont węzła cieplnego w zakresie technologii węzła oraz instalacji elektrycznej i automatyki. Zakres remontu obejmuje również regulację (podniesienie) wpustów oraz studzienki schładzającej do poziomu nowo wykonanej posadzki. Remont nie obejmuje zakresu dostawcy ciepła (MPEC);
2) Wymiany poziomów instalacji wody ciepłej, zimnej i cyrkulacji na poziomie piwnic (segment A, B, C i D). Wymiana obejmuje demontaż istniejących poziomów wraz z izolacją, wywóz i utylizację zdemontowanych materiałów oraz montaż nowej instalacji wraz z badaniem szczelności i montażem izolacji . Zakres obejmuje również wykonanie podejść do zaworów podpionowych wraz z wymianą tych zaworów oraz z wykonaniem włączenia istniejących pionów i rozprowadzeń zasilających węzły sanitarne do nowo wykonanych poziomów instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji;
3) Wykonanie rurociągów instalacji hydrantowej na odcinku od pom. A.03, poprzez pom. A. 05 do A.07 (odcinki prowadzone w zabudowie g-k) oraz na odcinku przechodzącym przez pomieszczenie C.08 (odcinki instalacji wyprowadzić poza pomieszczenie ze względu na planowany remont pomieszczenia C.08);
4) Wykonanie wpięcia istniejącego poziomu wody zimnej do nowo wykonanej instalacji w pom. A.03– istniejący poziom wody zimnej należy pozostawić jako zasilanie hydrantów;
5) Wykonanie robót budowlanych w obrębie węzła cieplnego
6) Demontaż w pomieszczeniu przedsionka świetlicy (pom. Nr A.04) zabudowy sufitów podwieszanych kasetonowych w ilości ok. 5,5 m2, a następnie wykonanie odtworzenia zdemontowanych sufitów;
7) Demontaż w pomieszczeniu świetlicy (pom. Nr A.05) zabudowy sufitów podwieszanych kasetonowych w ilości ok. 3 m2, a następnie wykonanie niezbędnych przeróbek podkonstrukcji sufitu celem prawidłowego mocowania istniejącego sufitu podwieszanego;
8) Demontaż w pomieszczeniu świetlicy (pom. Nr A.05) istniejącej zabudowy rurociągów z płyt gipsowo-kartonowych w ilości około 6m2, a następnie wykonanie nowej zabudowy uwzględniającej zamontowane nowe rurociągi w ilości około 8m2.
Wykonawca w zakresie robót budowlanych objętych zamówieniem winien uwzględnić w szczególności:
1) Wykonanie wszystkich prac wykończeniowych, uzupełniających i porządkowych w tym prace tynkarskie i malarskie mające na celu odtworzenie do stanu pierwotnego w obrębie przebić i przejść instalacyjnych związanych z prowadzonymi pracami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 492615,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 492615,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 492615,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIB Hołda spółką z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 367010830
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-073
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 492615,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dotyczy pkt. "Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej": Uzupełnienie informacji:Termin realizacji zamówienia: do 40 dni roboczych od dnia przekazania terenu budowy. Termin przekazania terenu budowy: w dniu zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż 29 czerwca 2026 r.
| 2026-06-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |